Recommended Posts

Pozdrav ljudi, od skoro mi se pojavio problem. Naime, u vožnji pri brzina većim od 20 je sve normalno. A kada npr hoću da se parkiram u prvoj i motam volan levo ili desno, kao da mi nešto negde zablokira točkove na kratko, i čuje se metalni zvuk "drrp" otprilike pri prvom krugu motanja. A kada stanem u mestu, ubafim u prvu, i tada smotam u mestu, onda nema problema. Šta može biti u pitanju? Pomažite. 😂

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, stefan.bmwxdrive said:

Neće više 😂 Sutra ide, a dolazi Audi A6 V6, on me valjda neće razočarati. Toliko sam voleo BMW,ali me je ovaj X1 toliko razočarao da je sve palo u vodu...

Ја бих само волео да попишеш све проблеме овде што си имао, чисто архиве ради...

Link to post
Share on other sites

180.000, okrenuo ležaj neki u motor, otpao, uleteo u turbo, sjebo i motor i turbo. To je rešeno drugim motorom i popravljenim turbom, i kad se već sve to radilo, i plivajući je zamenjen. Mesec dana nakon toga, nešto cvrkuće kad se upali, u pitanju je bila vodena pumpa, i španeri neki, i to rešeno. Nakon toga kad je hladan, kad vozim i pustim kvačilo, opet neko cvrkutanje. To se rešilo samo od sebe. Krenem na more, injektor zajebe stvari, bacao je naftu svuda, 3 su očišćena jedan je morao da se popravlja, u motoru 800 grama ulja više, tjst nafte u ulju...To je bilo na nekoh 190.000km.

206.000- lampica za dpf se pali, neće da regeneriše, i to lupanje se javlja u točkovima. Rezultat od pre dva dana, egr zapušen, lambda sonda nije ispravna, i prednja kardanska osovina u lošem stanju. Sve zamenjeno, dpf sada regeneriše, ali pucanje pri motanju i dalje ostaje..I današnji rezultat, upravo sedam u auto, i idem da gledam Audi 😂 I svašta još nešto je tu bilo, crevca neka, servisi naravno na svakih 10.000 km zbog lanca...Sve u svemu, jako jako loše napravljen BMW X1. Eto, to je to. 😂

Link to post
Share on other sites

Nije to sve, nisi se setio svega, bilo je i nekih barica ispod auta, snimao se neka lepanja na drugom motoru, nesto si kukao da cuje na kardanu i diffu, pa jos stosta. Ne mogu da se setim svega, znam da sam se krstio tada i pomisljao KAKAV AUTO! 😁

Link to post
Share on other sites

Koliko je kvarova bilo, ne mogu popamtiti... 😂 Kardan je sada dobar, al ovo lupanje mi smrdi na neki diff ili transfer case.. Uglavnom više ne želim rizikovati. Otići će ispd cene i nadam se da će mojim mukama doći kraj. 😂 Nikad više x1 u životu svome hahaha.I savet, ne kupujte ni vi nikako 😂

Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, stefan.bmwxdrive said:

Koliko je kvarova bilo, ne mogu popamtiti... 😂 Kardan je sada dobar, al ovo lupanje mi smrdi na neki diff ili transfer case.. Uglavnom više ne želim rizikovati. Otići će ispd cene i nadam se da će mojim mukama doći kraj. 😂 Nikad više x1 u životu svome hahaha.I savet, ne kupujte ni vi nikako 😂

Taj X1 kada je bio nov sigurno nije imao te probleme. Pitanje u kakvom si ga ti zaista stanju uzeo odnosno koliko pravih kilometara na satu. Ja samo mogu da predpostavim da je vlasnik pre tebe urnisao taj auto.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Elvir said:

Taj X1 kada je bio nov sigurno nije imao te probleme. Pitanje u kakvom si ga ti zaista stanju uzeo odnosno koliko pravih kilometara na satu. Ja samo mogu da predpostavim da je vlasnik pre tebe urnisao taj auto.

Malo i toga, malo i kvalitet...

Link to post
Share on other sites

Kilometraža prava, kupljen u Austriji u BMW-u sa 70.000 km, onda ga je taj drugi vlasnik vozio do 180.000, to je prešao za neke 4 godine...Da mu je ne znam šta radio, ne bi mogo sve ovo da pokvari...Ja bi samo rekao da je tu u pitanju kvalitet, napravljeno do 200.000 i kraj... Mislim da je petica, ili neki veći modeli Iksa mnogo mnogo bolji, i da su stariji modeli mnogo kvalitetniji. Uglavnom, za sada, ja se opraštam od mog BMW-a nažalost, i prelazim na V6. A u budućnosti možda se opet budem vratio BMW-u kada budu dobro nahvalili neki model. 😂

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja kad sam ga uzeo prvo što sam uradio, zamenio fluide, diferencijali, menjač, motor, kaiševe, vodenu pumpu, nakon toga menjanje na 10.000 isključivo bmw ulje..Nisam uzeo taj autoda bi ga vozio dok se ne raspadne i da ga bacim nego da bude sve u fulu i kako treba.. Ali činjenica je da prijatelj ima ozloglašeni Audi A4 2.5 Quatro+ multitronic, kažu najgora moguća kombinacija. Čovek nikad u životu nije promenio ulje u diferencijalu, reduktoru, u menjaču mora na 60.000km. Sad na satu ima 380.000, kupio sa 180.000, ništa još crklo nije, radi kao sat. Uglavnom bilo mi žao da ga zamenim, ostao je kod mene. 😂 Sledeće nedelje ide da mu se vidi reduktor i diferencijali u kakvom su stanju. 

Link to post
Share on other sites

Pa da, u Lincu isto mi radimo, njegov je samo servis panu sklopu toga. Samo sto moras sacekati da korona prodje, tj granice da se otvore. Cuo si se sa Milanom, on je zaduzen za taj deo posla..

Edited by StunterSM
Link to post
Share on other sites