Da li da kupim X3 (E83-ozloglaseni N47)


Recommended Posts

Vec neko vreme planiram ovu kupovinu. Istrazujem sto po domacim sto po stranim forumima. Za ovaj motor ima informacija da te glava zaboli. :)

Stekao sam utisak da je motor dobar, ali sa tom manom pucanja lanca.

Ja spadam u one kojima se e83 bas svidja (znam da se mnogima ne dopada). Tako da i pored te "mane" ozbiljno razmisljam da udomim jednog.

Resio sam da ovde postavim ovakvo pitanje kako bih dobio mozda neki savet ili iskustvo od nekoga ko ga vec vozi ili ga je vozio.

Citajuci ovde, a i po internetu skapirao sam da onaj ko odradi zamenu lanca vise nema sa istim problem (bar ne u narednih 100k-200k km)

Ja planiram da po kupovini automobila zamenim isti.

 

Eto zamolio bih za neki predlog.

Zahvalan unapred!

Link to post
Share on other sites

Druže nije samo lanac,ima on još boljki...Video sam gomilu tih x3 koje zeza reduktor,tako da i na to budi spreman. Priupitaj nekog majstora za BMW, ako je pošten reći će glavne mane tog motora. Nemoj se zavaravati da si zamenom lanca rešio sve probleme. Istina,taj lanac je glavni problem i menjanjem istog po kupovini imaćeš manju muku kasnije. Pripremi lovu ako hoćeš da ti taj auto služi onako kako treba. Srećno u potrazi.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

@Sale-Sombor

Taj motor od 150ks je M47 koliko ja znam. On je odlican motor. Medjutim gledam ipak restajling. Nesto su mladji i meni lepsi. Gledam neko 08-09 godiste.

Citao sam i neke tvoje postove gde si vec nekim ljudima odgovorio o prednostima i manama. Malo su stariji (bar ti na koje sam ja nasao), ali svakako od pomoci.

 

@frank

Citao sam o reduktoru. Moze se uraditi nekakva reparacija (ako imam tacne informacije 200-300e). Racunao sam i na to. Mada ne za sam start. U startu cu gledati da ne kupim auto sa tim kvarom. Sto se majstora tice, svakako sam planirao da auto pre kupovine proverim kod majstora. Bar sam tako uradio i prilikom kupovine proslog automobila.

Otvaranje motora i zamenu lanca bih ipak prepustio nekom proverenom servisu. Ja sam iz Mirijeva, i od detinjstva znam za Batu. Procitao sam i ovde malo o servisu i vidim uglavnom pohvale. Cak sam pre kupovine u koliko auto bude bio iz Beograda planirao oterati bas u taj servis na proveru. Verujem da bi to bilo pametno.

Imam fond na koji ne racunam prilikom kupovine. Namerno odvojen za zamenu lanca doduse. Mada moram proveriti tacnije cenu kako bih bio siguran da imam dovoljno.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Samo da javim. Zaboravio sam i imao razna posla i desavanja zbog kojih nisam stigao, pa se izvinjavam.

Kupio sam auto. Nije BMW X3 na kraju vec Volvo XC60.

Tako je ispalo. Video sam preko 10 komada x3 i da budem iskren nisam bio odusevljen stanjem ni jednog.

Pozdrav ljudi! ;)

Link to post
Share on other sites