BMW E34 - 525i Benzin/Plin (SAVJET)


Recommended Posts

Prije svega pozdrav svima i nadam se da se držite dobro u ovo usrano doba kakvo nas je zahvatilo,

Naime, prije par mjeseci ja sam se bio predstavio i nisam baš toliko aktivan na forumu no međutim započeo sam sa polaganjem, zanima me par pitanja u vezi ovog naslova a ovo se radi: pošto živim u BiH i naravno suosjećam se sa vama u vezi financijske prirode, zanima me kakvi su ovi modeli sa plinom i kako se ponašaju, da li se isplati uzeti ili da ganjam nekog dizelaša (mozda e34 525tds) a na čistog benzinca ne mogu ni da pomislim.

I naravno, očekujem da će biti komentara kako ta starija vozila nisu za mene početnika, kako ću se smotati bla bla. Poštujem mišljenje starijih i pogotovo vas kolega koji već vozite BMW ali ja sam veliki fan svih vozila (osim Multiple) ali BMW je uvijek bio prvi i uvijek će i biti. Mnogi će reći da bolje ganjam šta slabije i nešto novije što ima ESP i DSC, ali ja želim da vozilo bude što veće po pitanju dimenzija a i smatram da bi se mogao naučiti bolje ako iskusim odma na početku zadnju vuču i prilagodim se istoj :)

Tehničar Drumskog Saobraćaja, poznajem neke pojmove po pitanju motora i strukture istih tako da, nadam se da ću dobiti solidne odgovore te naravno, poslušati iste!

 

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ma sta ce da ti fali, meni je prvi auto bila kockica 2.0, posle e34 528. Samo opusteno ali pametno

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Moj savjet ti je sto da ne ako si iole razuman,ako ces da divljas isto ces zavrsit sa 0.9 i 4.2
Ako ti je vec merak e34 prije bih uzeo 520i-525i i ubacio sekvent plin nego tds iz razloga tds veoma pouzdan motor ako je odrzavan sto je ogromna rijetkost i velika je vjerovatnoca da ce ti zadavat glavobolje i trosit 10+litara
Benzinac je koliko toliko prostiji motor i sa plinom je razuman potrosac moj e39 523i sa plinom po cijeni plina 0.60€ sa 10e prelazim 140km gradske voznje

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rocco77 said:

Moj savjet ti je sto da ne ako si iole razuman,ako ces da divljas isto ces zavrsit sa 0.9 i 4.2
Ako ti je vec merak e34 prije bih uzeo 520i-525i i ubacio sekvent plin nego tds iz razloga tds veoma pouzdan motor ako je odrzavan sto je ogromna rijetkost i velika je vjerovatnoca da ce ti zadavat glavobolje i trosit 10+litara
Benzinac je koliko toliko prostiji motor i sa plinom je razuman potrosac moj e39 523i sa plinom po cijeni plina 0.60€ sa 10e prelazim 140km gradske voznje

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

A kakav je taj plin, znam da utiče pouzdano po pitanju emisionih standarda i štedljivosti no koliko se izgubi snage - osjetili se? 

Link to post
Share on other sites

Manja ti je zagadjenost sa njim ukoliko ti je pravilno ugradjen i stavljena odgovarajuca pluca auto ide identicno kao na plin

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Vedran said:

Ma sta ce da ti fali, meni je prvi auto bila kockica 2.0, posle e34 528. Samo opusteno ali pametno

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Ja juce da sam umro ne bih znao da je postojao e34 528. Smeo sam da potpisem da posle 525 ide 530.

Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, dredger said:

Ja juce da sam umro ne bih znao da je postojao e34 528. Smeo sam da potpisem da posle 525 ide 530.

Ja i dalje mislim da ne postoji. Ubacivali su ljudi M52B28 iz E36, E39,... ali fabricki, prilicno sam siguran da ne. Mozda je covek mislio na E39.

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

Nisam se precizno izrazio, mislio sam na 2.8 stroker koji se dobije razbusivanjem 2.0 [emoji5]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, dredger said:

Ja juce da sam umro ne bih znao da je postojao e34 528. Smeo sam da potpisem da posle 525 ide 530.

Vedran je odlican poznavaoc palete bmwovih motora xD 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Vedran said:

Nisam se precizno izrazio, mislio sam na 2.8 stroker koji se dobije razbusivanjem 2.0 emoji5.png

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

To je onda i dalje 520i 😉

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

Stefan L

Celavi, ne prdi [emoji38] I kaze se poznavalac kad već hoćeš da ispadneš pametan u društvu [emoji12]

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites