Bmw 120d 130kw 2007


Recommended Posts

Pozdrav. Prezvakana tema. Preporucuje se zamena. U Srbiji je, u zavisnosti od servisa i kvaliteta ugradjenih delova, od 300€ pa do 1000€ (sa OEM originalom).

Za RS nisam siguran, al ako nije menjan, apsolutno je preporuka i miran si.

Link to post
Share on other sites
Pozdrav svima, auto je preslo 225 000
Motor je n47, zanima me ocu li imati velikih problema sa lancem? Zivim u bosni i kolioo bi kostao popravak tog lanca?
Imaš li informaciju da li je i kada menjan lanac? Da li si siguran da je prava kilometraža? Da li se čuje(lanac)?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, njegovawisost said:

Pozdrav. Prezvakana tema. Preporucuje se zamena. U Srbiji je, u zavisnosti od servisa i kvaliteta ugradjenih delova, od 300€ pa do 1000€ (sa OEM originalom).

Za RS nisam siguran, al ako nije menjan, apsolutno je preporuka i miran si.

Danas sam ga vozio i slusao sam motor, jbg gledao sam po internetu kako se cuje kada se n47 lanac otegne po mom misljenju lanac je oke posto siguran sam 95,99% da ne zvecka nista..

Kilometraza aj znaj dal je prava nisam siguran.. samo mogu raci vuce kao lud taj od 130kw znaci druze ore asflat

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, frank said:

Imaš li informaciju da li je i kada menjan lanac? Da li si siguran da je prava kilometraža? Da li se čuje(lanac)?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

E ovako danas sam ga vozio. Lanac nije menjan presao 226,000. Dobro sam slusao motor ne cuje se nista

Link to post
Share on other sites

Svakako uradi veliki servis, pogotovo ako misliš da duže voziš auto,kod proverenog majstora nek ti zameni lanac i sve što ide uz to. Sve preko 900-1000e za taj posao je pljačka,u Srbiji mislim da ne bi prošao ispod 700e,za BiH ne znam kako se kreću cene,raspitaj se.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Povedi racuna, citao sam po webu iskustva vlasnika kojima je pukao lanac na tom motoru bez ikakvih naznaka. To su verovatno izolovani slucajevi, ali eto moguce je.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, frank said:

Svakako uradi veliki servis, pogotovo ako misliš da duže voziš auto,kod proverenog majstora nek ti zameni lanac i sve što ide uz to. Sve preko 900-1000e za taj posao je pljačka,u Srbiji mislim da ne bi prošao ispod 700e,za BiH ne znam kako se kreću cene,raspitaj se.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

hvala puno na informacijama

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, frank said:

Imaš li informaciju da li je i kada menjan lanac? Da li si siguran da je prava kilometraža? Da li se čuje(lanac)?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

u buducnosti ako auto bude imalo neku gresku auto ce me obavjestiti na instrumentalnoj tabli? sto god bude trebalo?

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, stefan007 said:

u buducnosti ako auto bude imalo neku gresku auto ce me obavjestiti na instrumentalnoj tabli? sto god bude trebalo?

Trap, kvacilo, menjac, lanac, kaisevi... I 100 000 ostalih kvarova nece.

 

Pritisak ulja, manjak ulja, manjak antifriza, kocionu tecnoat, istrosebost kocnica, DPF filter... Hoce.

Link to post
Share on other sites