Previsoka cena servisa?


Recommended Posts

Ovo je relativizacija; iako spadaju pod isto ime i funkciju, itekako se razlikuju po kvalitetu.
Za ulja su potrebne provere i merenja, ali se i ona vrše i mogu pronaći na internetu, a za filtere je mnogo lakše i golim okom vidljivo: prepun je Jutjub snimaka različitih proizvođača filtera gde se upoređuje njihov kvalitet i trajnost. Neki jeftini uljni filteri se bukvalno raspadnu posle neke kilometraže zbog lošeg kvaliteta upotrebljenog materijala.
Uostalom, ko želi može da potraži i uveri se sam.
Sami biramo kako ćemo da održavamo auto; ja svoj stav i izbor ne namećem drugima, niti imam nešto protiv upotrebe najjeftinijih zamenskih delova.
Samo znam da tako održavan auto ne bih kupio, već bih se pre odlučio za kvalitetnije održavano vozilo.
Ali to je moj stav, i poštujem drugačiji izbor i mišljenje.

Nisi shvatio poentu. Napisao si da je za BMW skuplji mali servis! Ja te pitam po cemu je skuplji ? I od kog automobila je skuplji? Uvek se gleda srednja cena potrosnih delova i moze se porediti ista klasa automobila. Van svake pameti je porediti cenu odrzavanja E 46 i reno clia. Znaci poredimo istu klasu. Sa jedne strane za primer BMW e 90 20 dizel sa druge C klasa i A4! Ja ti kazem da razlike nema. Ako uzmes srednju cenu potrosnih delova ( filteri) i ulje koje se preporucuje razlike skoro da nema. Ja ni u jednom momentu nisam rekao da treba koristiti najjeftinije filtere i ulje vec sam akcenat stavio na previsoku cenu usluge servisa za tako minornu uslugu. Svako ima pravo da svoj auto odrzava za svoje pare kako on smatra da treba, samo me zanima kako to uspes da utvrdis na kakav nacin je odrzavano vozilo i kakvi su potrosni delovi korisceni u njegovom odrzavanju??? Hoces mi reci da pouzdano znas za svoj automobil da su ulje i filteri ( kad smo se vec uhvatili za njih) menjani svaki put na vreme??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Nismo said:

Clio IV Grandtour 0.9 TCe:

 

F.kabine: Purflux 960,00 RSD

F.vazduha: Purflux 1.110,00 RSD

F.ulja: Purflux 760,00 RSD

Ulje: Eneos Premium 4L 2.500,00 RSD

Ruke: 1.000,00 RSD

_______________________________________
Ukupno: 6.330,00 RSD

 

Clio II 1.2 16v:

F.kabine: Filtron 360,00 RSD

F.vazduha: Filtron 336,00 RSD

F.ulja: Filtron 454,00 RSD

Ulje: Divinol 4L 1.550 RSD

Ruke: 0 RSD (u solo izvedbi)

_______________________________
Ukupno: 2.700 RSD

Prvi je jos u obdaništu, a drugi sprema prijemni za fakultet.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nismo said:

Clio IV Grandtour 0.9 TCe:

 

F.kabine: Purflux 960,00 RSD

F.vazduha: Purflux 1.110,00 RSD

F.ulja: Purflux 760,00 RSD

Ulje: Eneos Premium 4L 2.500,00 RSD

Ruke: 1.000,00 RSD

_______________________________________
Ukupno: 6.330,00 RSD

 

Clio II 1.2 16v:

F.kabine: Filtron 360,00 RSD

F.vazduha: Filtron 336,00 RSD

F.ulja: Filtron 454,00 RSD

Ulje: Divinol 4L 1.550 RSD

Ruke: 0 RSD (u solo izvedbi)

_______________________________
Ukupno: 2.700 RSD

Slazem se :) Svi ovi malolitrazni benzinci (a takvih je recimo 30% auta u BGD) tipa Hyundai i20, Citroen C1, C2, C3, VW polo... Tolika im je cena. Vecina njih ima filter goriva koji je u pumpi goriva pa se menja na 100k i sl.

Nije isto uzeti 6 litara ulja i 3 litra, ako se ide na skupu varijantu.

Iz nekog razloga mislim da su filteri goriva kod BMW preskupi. Sad da l imaju neku specijalnu caku, ne znam. Ostalo je ok za premium auto.

Litar kvalitetnog ulja nemas kud ispod 1000 din.

U skupom Lav Autu mali servis je oko 2000... BMW majstori traze 3000. Al dobar BMWista proveri sve ostalo...

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Карађорђе said:

Nisi shvatio poentu.

Pristajem na ovu ocenu; ne nalazim da je ovo mesto gde se neko takmiči u argumentaciji, već se dele lična iskustva.
Možda nešto dobro i izađe iz ove teme: neki cenovni okvir malog servisa nekom ko planira da kupi BMW 3 (E46, E90, E87); toliko od mene.

Link to post
Share on other sites
Pristajem na ovu ocenu; ne nalazim da je ovo mesto gde se neko takmiči u argumentaciji, već se dele lična iskustva.
Možda nešto dobro i izađe iz ove teme: neki cenovni okvir malog servisa nekom ko planira da kupi BMW 3 (E46, E90, E87); toliko od mene.

Pa ja sam te upravo zamolio da mi iz licnog iskustva objasnis po kom principu utvrdjujes nivo odrzavanja automobila i da li su prilikom servisa korisceni kvalitetni zamenski delovi???


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Indorile said:

4 litre ulja 1500 dinara, eto gde ti ode cena servisa. Da ne pricamo sto na svim tim malo matorijim benzincima su filteri isti ko na golfu 2.

Kupi opet kocku 🙂 Inace kako si zadovoljan kesotresom?

Link to post
Share on other sites

 A jel neko od vas radio skidanje i zamenu separatora uljnih para recimo? Dakle, baš ono zasukali rukave i odradili zamenu? Ja jesam, jer volim da raduckam oko kola, zamenio prvi put za Vortex tip, drugi put ga čistio. Isto tako sam skidao i cevi do EGR-a, čistio a takođe i sam EGR. Skidanje i čišćenje. Baš me zanima koliko bi ste vrednovali svoj rad?

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Indorile said:

4 litre ulja 1500 dinara, eto gde ti ode cena servisa. Da ne pricamo sto na svim tim malo matorijim benzincima su filteri isti ko na golfu 2.

Ne vidim razloga da u njega sipam nista bolje, cak je i to isuvise dobro, jer je to city car, koji u 365 dana ne predje ni 5.000km, a opet, u tih 365 dana uradi se jedan servis.

U takvom rezimu, mislim bi i neko od 250din/L vrsilo posao, no dobro.

Filteri svi u vidu ulozaka, zato i tako niska cena. :)

Sto se tice Grandtour-a, vodim 101% vise racuna, jer je to vozilo na putovanja van grada i duza putovanja.

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites
23 hours ago, dredger said:

Kupi opet kocku 🙂 Inace kako si zadovoljan kesotresom?

Da su 90e ili 2000e moze, sada nema smisla, nerentabilno je poprilicno ako hoces da bude dobra prica. Mini se vozika, skoro radio servis, ulje filter ulja, helicoil i ruke me ispale 8k ako me secanje sluzi.

Link to post
Share on other sites