Recommended Posts

Može li se podesiti ručna kočnica da drži u strani bmw e90?

To mi majstor nije nikako mogao namjestiti na e46 a evo sada imam isti problem na e90. 😣 Čudim se kako bmw nije našao neko bolje rješenje.

Link to post
Share on other sites

Povučem ručnu do kraja i u većoj strani auto se pomjera, ide... Znam za druga auta ali šta da pomislim poslije drugog bmw-a sa istim problemom?

Nije mi jasno kako da isti problem imam sa drugim novijim autom. Kaže majstor teško da to može namjestiti, vjerovatno konta da je isto kao u prošlom e46. Ili da mijenjam majstora, bar što se tiče ručne?

Da li neko drugi sa e90 ima sličan problem?

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, gordan said:

Povučem ručnu do kraja i u većoj strani auto se pomjera, ide... Znam za druga auta ali šta da pomislim poslije drugog bmw-a sa istim problemom?

Nije mi jasno kako da isti problem imam sa drugim novijim autom. Kaže majstor teško da to može namjestiti, vjerovatno konta da je isto kao u prošlom e46. Ili da mijenjam majstora, bar što se tiče ručne?

Da li neko drugi sa e90 ima sličan problem?

Zameni pakne ručne kočnice za početak. E87 je maltene isti auto kao E90

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

BMW generalno ima najlosije rucne u auto industriji. Auto od 1400kg u proseku treba da drze paknovi koji su veci na seicentu. Masa ne zna pa samo kod rucice nateze sajlu i tako ce zavrsavati posao dok ne pukne sajla. Menja se sve komplet i lepo pise u user manual, spusti se rucna zategne skroz nazad na tockicu na tocku, podigne rucna za 3 zuba i otpusti dva tri kruga i to je to tad radi kako treba dok se ubrzo ne opusti.

Link to post
Share on other sites