Bmw 120d 130kw 2007 crni dim iz auspuha


Recommended Posts

Skoro sam kupio e81 drug mi je rekao da se ne brinem oko crnog dima kao to je normalno za dizel.. ali bi hteo da cujem vase misljenje, dal je oke da iz auspuha izlece crni dim?

 

Bmw 120d 130kw 177ks 2007 n47

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daj malo detalja, jel dimi na leru ili u voznji? Jel dimi pri turiranju? Ako je u voznji jel dimi kad ga normalno vozis ili kad ga forsiras? Jel imas dpf?  Jer po tome sto si nam rekao da dimi, moze da bude svasta, a ne mora da bude nista.

Link to post
Share on other sites
On 6/22/2020 at 12:36 AM, njegovawisost said:

Ako dimi sigurno mu je skinut i DPF i sve za sprecavanje zagadjenja, ni M47 sa DPF nema crnog dima ni kapi, a tek N47

Moj M47 sa skinutim DPF i blagim remapom nrma nikakvih dimova.

 

Link to post
Share on other sites
On 6/21/2020 at 10:19 AM, frank said:

Jel čipovan?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

Nije, nzm kako video da posaljem snimio sam menjanje brzine iz druge u trecu, oko 2 hiljade obrtaja pa sam prebacio u trecu brzinu i ona je zacadio dobro bmw 120d 130kw 177 ks

 

 

Link to post
Share on other sites
On 6/21/2020 at 10:59 AM, dredger said:

Daj malo detalja, jel dimi na leru ili u voznji? Jel dimi pri turiranju? Ako je u voznji jel dimi kad ga normalno vozis ili kad ga forsiras? Jel imas dpf?  Jer po tome sto si nam rekao da dimi, moze da bude svasta, a ne mora da bude nista.

Izvinjavam se sto nisam dao vise detalja, upravu ste. Ne leru, ne dimi ok je. Pri voznji dimi, imam snimak al nzm kako da ga posaljem normalno vozim ne divljam, ovako vozim u drugoj brzini 2 000 obrtaja (oko) i prebacim u trecu brzinu i krene da dimi

Link to post
Share on other sites
On 6/22/2020 at 12:36 AM, njegovawisost said:

Ako dimi sigurno mu je skinut i DPF i sve za sprecavanje zagadjenja, ni M47 sa DPF nema crnog dima ni kapi, a tek N47

Hmm dal bi trebao da budem zabrintu?

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Nismo said:

Trebao bi, svaki dim je za zabrinutost. Probaj to da snimis, kad je radjen servis u kakvom stanju su elementi koji stite zivotnu sredinu?

Evo par video snimaka moj drug je vozio a ja snimao

 

Za bilo kakvu pomoc vrlo zahvalan! 

 

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Карађорђе said:


Nema na cemu. Samo javi kad odes kod majstora. Ali vodi racuna kod koga ces otici i kome ces ostaviti auto da ti radi. Dobro se raspitaj i otvori oci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo mi je prvo auto, sada me malo i strah posto puno para sam ulozio vec oko 1000 eura, mali servis 150 eura, menjanje kocnica, dihtung deklo, akumulator, i jos svasta po nesto... Samo mi jos ovo fali sada.... Tacno me sramota otici kod mog majstora svaki dan nesto ima na mom autu da se radi... A pored toga dao sam bas puno para na ulaganju 

Link to post
Share on other sites

Ja ne bih jos vozio kod majstora... Ali bih posmatrao potrosnju ulja. Ja na ovih 17k km nikad nisam kod sebe video ovakav dim (M47 traktorce imam) a skinut je DPF.

Prati potrosnju ulja, mozda si neko lose ulje zapatio...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, njegovawisost said:

Ja ne bih jos vozio kod majstora... Ali bih posmatrao potrosnju ulja. Ja na ovih 17k km nikad nisam kod sebe video ovakav dim (M47 traktorce imam) a skinut je DPF.

Prati potrosnju ulja, mozda si neko lose ulje zapatio...

N47 motor je kod mene, ulje sam skoro promjenio prije je castrol bio sipan i isto je izlazio crni dim pa sam sipao ulje od bmw i promjenio filtere i dalje dimi... A ulje sam skoro pogledao na max je za koji dan cu opet da pogledam 

Link to post
Share on other sites

Auto je star 13 godina, ne mozes ocekivati nov auto, to jedino ljudi na ovom forumu se zavaravaju da mogu imati nov auto iz 2000. godine.

Danas i novi Renault Clio ima trostruko vise opreme nego prosecan ljubimac ovde. 
Vozi, prati ulje kako se ponasa i to je to. Preko Drine je jeftinije al i losije gorivo, jos ako si naleteo na lose ulje, moze biti i do tog.

Link to post
Share on other sites
Auto je star 13 godina, ne mozes ocekivati nov auto, to jedino ljudi na ovom forumu se zavaravaju da mogu imati nov auto iz 2000. godine.
Danas i novi Renault Clio ima trostruko vise opreme nego prosecan ljubimac ovde. 
Vozi, prati ulje kako se ponasa i to je to. Preko Drine je jeftinije al i losije gorivo, jos ako si naleteo na lose ulje, moze biti i do tog.

Ulje sa ovim dimom nema nikakve veze. Da motor trosi ulje dim bi bio plavicaste boje a ne crne i dimio bi i na leru. Crni dim se javlja kada dodje do poremecaja smese nafte i vazduha. Moze biti da je auto cipovan i da je stavljen neka xxx mapa ili su dizne pocele da sipaju naftu u cilindar sto je najopasnija varijanta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Moguce da je auto mehanicki dobar, a da je los chip ili jednostavno prejak chip, ali je ruzno za svaki dan tako voziti.

Moguce i da je od mehanike nesto neispravno, ali bih ja prvo krenuo od softvera.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites