Bmw 120d 130kw 2007 crni dim iz auspuha


Recommended Posts

34 minutes ago, Карађорђе said:


Ulje sa ovim dimom nema nikakve veze. Da motor trosi ulje dim bi bio plavicaste boje a ne crne i dimio bi i na leru. Crni dim se javlja kada dodje do poremecaja smese nafte i vazduha. Moze biti da je auto cipovan i da je stavljen neka xxx mapa ili su dizne pocele da sipaju naftu u cilindar sto je najopasnija varijanta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znam, prostim guglanjem ispada plavi dim za trosenje ulja, al neko se bas na ovom forumu zalio i rekao da je to resio zamenom ulja...

Da nije neka dizna vrisnula? Ne bi trebalo na ovom godistu to da se desava jos...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znam, prostim guglanjem ispada plavi dim za trosenje ulja, al neko se bas na ovom forumu zalio i rekao da je to resio zamenom ulja...
Da nije neka dizna vrisnula? Ne bi trebalo na ovom godistu to da se desava jos...

Ulje sa ovim dimom nema nikakve veze. Probleme sa potrosnjom ulja i plavicastim dimom mozes resiti zamenom istog ukoliko je prethodno sipano neodgovarajuce ulje koje motor sagoreva. Sto se tice dizni tu nema pravila. Godina proizvodnje i predjena kilometraza nisu uvek uzrok kvarova. Desava se na mnogo mladjim dizel agregatima da dodje do problema sa diznama i da izgube radne parametre. Sto se tice mape svakako treba proveriti da li je nesto radjeno, ali dizne preventivno istestirati za pocetak na dijagnostici i utvrditi parametre. Ukoliko je barem jedna od njih "propisala" i pocela da sipa naftu u cilindar recimo da je na prvom cilindru dizna na drugom cilindru iako je mozda dobra ce pokusati da uravnotezi rad motora tako sto ce i ona dodavati vise goriva nego sto motoru treba. Tako se pojavljuje ovakav crni dim. Motor ne moze da stigne da sagori veliku kolicinu goriva u cilindrima i izbacuje polu sagorelo smesu. Sto pre kod majstora, nemoj da zbog 100, 200 eura napravis stetu od 1000 ++ eura.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Карађорђе said:


Ulje sa ovim dimom nema nikakve veze. Da motor trosi ulje dim bi bio plavicaste boje a ne crne i dimio bi i na leru. Crni dim se javlja kada dodje do poremecaja smese nafte i vazduha. Moze biti da je auto cipovan i da je stavljen neka xxx mapa ili su dizne pocele da sipaju naftu u cilindar sto je najopasnija varijanta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na informaciji, zao mi je sto nisam prije saznao za ovaj forum! hvala stvarno svima

 

Jedan drug mi je rekao kao da sipam pun rezervoar i kao da sipam onda atf ulje. auto sam skoro kupio nzm dal je cipovan ili dal ima neku xxx mpu

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, geralt said:

Moguce da je auto mehanicki dobar, a da je los chip ili jednostavno prejak chip, ali je ruzno za svaki dan tako voziti.

Moguce i da je od mehanike nesto neispravno, ali bih ja prvo krenuo od softvera.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока
 

kako da znam dal je cipovan?

Link to post
Share on other sites
Hvala na informaciji, zao mi je sto nisam prije saznao za ovaj forum! hvala stvarno svima
 
Jedan drug mi je rekao kao da sipam pun rezervoar i kao da sipam onda atf ulje. auto sam skoro kupio nzm dal je cipovan ili dal ima neku xxx mpu

Nemoj da slusas takve savete molim te. To su najblaze receno gluposti. Kako ces da resis problem sipanjem bilo cega u gorivo ako su otisli ulosci na diznama??? Da ne zalazimo duboko u materiju i da te ne zbunjujem dodatno, pravac Servis sa dobrom dijagnostikom. Za pocetak ces saznati pravo stanje. Znaci treba ti pouzdan mehanicar sa iskustvom i dijagnostika i nista vise !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Карађорђе said:


Nemoj da slusas takve savete molim te. To su najblaze receno gluposti. Kako ces da resis problem sipanjem bilo cega u gorivo ako su otisli ulosci na diznama??? Da ne zalazimo duboko u materiju i da te ne zbunjujem dodatno, pravac Servis sa dobrom dijagnostikom. Za pocetak ces saznati pravo stanje. Znaci treba ti pouzdan mehanicar sa iskustvom i dijagnostika i nista vise !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dal ja smijem sada da vozim auto?, mom automehanicaru zena je rodila jbg nema smisla odmah danas ili sutra da mu ja pisem ili da ga zovem..

dal da sacekam 2 ili 3 dana ili da potrazim drugog automehanicara ovaj moj mehanicar ima diagnostiku

Link to post
Share on other sites
Dal ja smijem sada da vozim auto?, mom automehanicaru zena je rodila jbg nema smisla odmah danas ili sutra da mu ja pisem ili da ga zovem..
dal da sacekam 2 ili 3 dana ili da potrazim drugog automehanicara ovaj moj mehanicar ima diagnostiku

Ako imas poverenja u svog mehanicara sacekaj ga koji dan pa pravac kod njega. Javi na kraju sta se desava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Nesto sigurno ne valja oko ubrizgavanja, bas ti dimi auto. Garant ti bude garav branik i gepek. Ima zvuk kao benzinac, tu je neko radio auspuh. A ja kad vidim crne felne i sportski auspuh pomislim da je auto izakan. I tako i bude u 90% slucajeva. Treba ti DOBAR majstor, ne šuster.

Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Карађорђе said:


Ako imas poverenja u svog mehanicara sacekaj ga koji dan pa pravac kod njega. Javi na kraju sta se desava.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

na tom snimku kaze mi drug iz druge brzine je prebacio u trecu a obrtaji su bili od prilike oko 1500

Dal sada ima malo vise logike da cadi toliko?

 

I da imam povjerenja u tog automehanicara 

Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, dredger said:

Nesto sigurno ne valja oko ubrizgavanja, bas ti dimi auto. Garant ti bude garav branik i gepek. Ima zvuk kao benzinac, tu je neko radio auspuh. A ja kad vidim crne felne i sportski auspuh pomislim da je auto izakan. I tako i bude u 90% slucajeva. Treba ti DOBAR majstor, ne šuster.

 

na tom snimku kaze mi drug iz druge brzine je prebacio u trecu a obrtaji su bili od prilike oko 1500

Dal sada ima malo vise logike da cadi toliko?

 

gepek ne ali branik bude malo garav

Link to post
Share on other sites

Čipovan,loše sagorevanje,skinut dpf i to je to. Ne mož' da ne čadi. Ja bi za početak vratio dpf (čist naravno),vratio fabričku mapu. Znači dovedeš ga u fabriku i onda ako opet čadi ideš dalje,dizne itd... Ali prvo dijagnostika da vidiš izbacuje li šta a izbaciće neku grešku sigurno.

Mehaničar ti je ovde najmerodavniji,preko foruma ništa nećeš napraviti. I nemoj samo da mu kažeš "ali ja sam čitao na internetu",to ih sve nervira,sa razlogom naravno.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Just now, frank said:

Čipovan,loše sagorevanje,skinut dpf i to je to. Ne mož' da ne čadi. Ja bi za početak vratio dpf (čist naravno),vratio fabričku mapu. Znači dovedeš ga u fabriku i onda ako opet čadi ideš dalje,dizne itd... Ali prvo dijagnostika da vidiš izbacuje li šta a izbaciće neku grešku sigurno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

morao bi da kupim DPF, znaci morao bi nekog naci ko da vrati... dal bi mogao moj auto mehanicar da potvrdi dal je cipovan? 

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, frank said:

Čipovan,loše sagorevanje,skinut dpf i to je to. Ne mož' da ne čadi. Ja bi za početak vratio dpf (čist naravno),vratio fabričku mapu. Znači dovedeš ga u fabriku i onda ako opet čadi ideš dalje,dizne itd... Ali prvo dijagnostika da vidiš izbacuje li šta a izbaciće neku grešku sigurno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

Daj ne zezaj, auto od 4000 evra da slupas jos 500 za DPF i 200 za mapu i opet moze nesto da vrisne. Ja DPF ni za zivu glavu ne bih vracao na svojim kolima.

Proveriti dizne neko ko zna na dijagnostici, ako su ok, cepaj i boli te uvo.

Sta je vama na ovom forumu 😂 

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
Just now, frank said:

Rekoh već,mehaničar rešava problem a ne raja sa foruma emoji6.png Ako može da mu napravi da bez dpf-a ne čadi onda do jajaemoji106.png

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

Auto ima 170ks a verovatno je cipovan, po meni ne treba zaista vise jedinici.

Ovde je vreme stalo 2012.... Ne kapirate da je auto iz te godine recimo dosta star.

Link to post
Share on other sites

Treba videti sta se desava pod opterecenjem na obrtajima, dal turbina "pokupi" dim kada se zaleti ili jr jos gore stanje.

To bi bilo dosta indikativno za utvrdjivanje stanja stvari.

 

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

To je taj n47,zameniš lanac i rešio si sve probleme [emoji23] Baš me zanima šta će biti na kraju,već sam rekao šta je i baš me interesuje kako će izmajmunisati da prođe jeftinije. A najbolje će proći ako se pomiri da čadi ili da ga lepo stavi na oglas takav kakav je,malo spušti cenu i ćao.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
To je taj n47,zameniš lanac i rešio si sve probleme [emoji23] Baš me zanima šta će biti na kraju,već sam rekao šta je i baš me interesuje kako će izmajmunisati da prođe jeftinije. A najbolje će proći ako se pomiri da čadi ili da ga lepo stavi na oglas takav kakav je,malo spušti cenu i ćao.
 
Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
 
 
 

Prvo mi nije jasno cemu takvo ponasanje i takav odnos prema ovom momku i njegovom problemu. Posto vidim da nisi bas upucen sad cu ja da ti objasnim neke stvari. Forum ne sluzi da bi se nesto popravilo ili pokvarilo vec da bi ljudi razmenili iskustva i dobili neki savet od drugih koji su se pre njih susreli sa slicnim problemima i njihovim resenjima.Momak nema iskustva, mlad je i prvi put se susrece sa ovim problemom. Pitao je za savet i dobio ga je. Na njemu je da li ce ga uvaziti ili nece. A ti si se javio na kraju svega i poceo da nicim izazvan lupas kao "maksim po diviziji" Ako nekome mozes pomoci i dati savet onda to uradi iz svog licnog iskustva. Napisao si silne gluposti samo da bi ih napisao i dodatno ga zbunio. Svako dobro...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
3 hours ago, frank said:

To je taj n47,zameniš lanac i rešio si sve probleme emoji23.png Baš me zanima šta će biti na kraju,već sam rekao šta je i baš me interesuje kako će izmajmunisati da prođe jeftinije. A najbolje će proći ako se pomiri da čadi ili da ga lepo stavi na oglas takav kakav je,malo spušti cenu i ćao.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

cek zato sto cadi trebao bi da ga prodam?

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Карађорђе said:


Prvo mi nije jasno cemu takvo ponasanje i takav odnos prema ovom momku i njegovom problemu. Posto vidim da nisi bas upucen sad cu ja da ti objasnim neke stvari. Forum ne sluzi da bi se nesto popravilo ili pokvarilo vec da bi ljudi razmenili iskustva i dobili neki savet od drugih koji su se pre njih susreli sa slicnim problemima i njihovim resenjima.Momak nema iskustva, mlad je i prvi put se susrece sa ovim problemom. Pitao je za savet i dobio ga je. Na njemu je da li ce ga uvaziti ili nece. A ti si se javio na kraju svega i poceo da nicim izazvan lupas kao "maksim po diviziji" Ako nekome mozes pomoci i dati savet onda to uradi iz svog licnog iskustva. Napisao si silne gluposti samo da bi ih napisao i dodatno ga zbunio. Svako dobro...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala puno!, i sve je tako sto si rekao.. I nemam u planu da prodajem auto kupio sam ga prije 15 dana i ulozio podosta para ostalo jos samo to 

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Sale-Sombor said:

U svakom slucaju svaki polovan auto kad se kupi u njega ima da se ulaze vise ili manje, sve zavisi od toga kakav auto zelis da imas i vozis.

Srecno sa resavanjem problema, nadam se da ces uspeti sto pre

Hvala od srca! prekosutra cu gledati da resim 

Link to post
Share on other sites