E46 N42 PALJENJE


Recommended Posts

Da li postoji neki poznat kavar koji uzrokuje da prva 2 cilindra ne rade dok treci i cetvrti rade.

Kao da ima neke elektonske komponente koje kontrolisu 2 i 2 cilindra pa je ta komponenta za 1 i 2 cilindar stradala a za 3 i 4 je ispravna.

Uglavnom, sve dizne 100% ispravne!

Sve bombine i svjecice 100% ispravne!

Ni INPA ni ISTA na pokuzuju nikakvu gresku.

Nisam mjerio kompresiju jer nemam manometar ali cisto sumnjam da je problem kompresija.

Jos da naglasim, Auto je u voznji poceo da gubi snagu i nakon par kilomtara se BUKVALNO UGASIO U VOZNJI. (nikakviig lupanja, zvecanja isl.)

Stao sam sa strane i nakon nekoliko pokusaja uspio upaliti (na varanje gasom sam ga uspio natjearti da nekako radi) i tako se (na jedvite jade) dovukao do garaze.

Link to post
Share on other sites

Motor pali. ali rade samo 3 i 4 cilindar.

Kompresiju ima na sva 4 cilindra.

Sve bombine i svjecice ispravne.

Svaka bombina i svaka svecica provjerena na sva 4 cilindra.

Danas sam vadio i ECU, pregledao da nema neki hladan lem, prepletovao ga i vratio i sve je i dalje isto.

1 i 2 cilindar ne rade ... 3 i 4 rade.

Mase su OK. Sve 4 svjecice bacaju iskru.

Prosto mi je ne shvatljivo da je to uopste moguce.

Auto se prosto ugasio u voznji bez ikakvog znaka lupanja ili bilo cega sto bi ukazalo na neki ozbiljan kvar.

Odmah nakon toga ja sam ga upalio i dosao do kuce (ali na samo 2 cilindra).

Znaci motor se i ugasio jer su 2 cilindra prestala da rade.

 

Neznam kako kod njega isgledaju usisne grane.

Pretpostavljam da ima 4 leptira za svaki cilinar zasebno.

Ako je tako, kakva je sansa da prva 2 leptira ne rade. Ima li neko mozda sliku da vidim kako to izgleda da ne rastavljam bzze.

Hvala svima na pomoci.

Link to post
Share on other sites

Po onome sto sam ja uspio naci na stranim forumima negdje sam nasao da moze, ali O2 senzor bi pravio problem na 1 i 3 ili na 2 i 4 cilindru. Mada, kako opet neki kazu, motor radi bez O2 senzora sto meni licno izgleda i logicno.

Kako radi O2 senzor kad se izbaci katalizator?

Link to post
Share on other sites