Bmw 1 serija, ovo je servis za?


Recommended Posts

2 hours ago, Boban_m said:

Mislim da vise treba da se fokusiras na onaj lajt sou iznad toga nego na ono sto si zaokruzio.

Na sta? Ove lampice gore se sve pogase nakon 2 ili 3 sekunde to sto sam zaokruzio isto nestane nakon 2 ili 3 sekunde

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, stefan007 said:

http://imgur.com/a/bNA5CdX

Pise da se treba nesto uraditi 06.2022, a taj servis je za sta tacno? Hvala puno

Redovni  (mali, ulje i filteri) servis, u ovlascenom servisu :) Al nemoj ti da slusas to nego na 10k km fino.

 

BMW tih godina (E87, E90, E60 i sl) imaju nesto sto se zove dinamicna kontrola servisa. Na osnovu noge na gasu, prosecne brzine, spoljne vremenske temperature, okretaja motora i sl, sam racuna koliko ima do iduceg servisa. Naravno, to su long life servisi po 25k (ova cifra ti se smanjuje kako vremenom vozis, pa mogu tvoja 22k da skoce naglo na 15kc iako nisi prosao toliko). Bez obzira na kilometrazu, juna 2022 treba servis da se obavi.

Super stvar. Al kad je auto nov i kad je odrzavan u ovlascenom. Nama nazalost ne sluzi skoro nicemu, i samo kad istekne taj period treba da se resetuje (ima na you tube).

Volel bih da moze kodiranjem skroz da se iskljuci, al izgleda ne moze.

 

Takodje mi se pali pred paljenje vecina tih ikonica, mada nisam siguran da l se sve pale, provericu :D

 

 

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
14 hours ago, stefan007 said:

Na sta? Ove lampice gore se sve pogase nakon 2 ili 3 sekunde to sto sam zaokruzio isto nestane nakon 2 ili 3 sekunde

Postavio si sliku kao da se zezas, motor radi a tabla sija kao svemirski brod. Posle si razjasnio momenat kad si slikao.

Sto se tice servisnog intervala na tabli, ovlasteni i bilo koji drugi ozbiljan servis bi postavio kilometrazu i vrijeme sledeceg servisnog intervala po servisnom uputstvu, sto ne mora biti samo promjena ulja nego i drugih stvari. Ako imas punu servisnu istoriju onda znas sta je uradjeno i sta sledece ide po servisnom uputstvu. Ako nemas servisnu istoriju i nisi siguran za stvarnu kilometrazu nemoj se mnogo opterecivati time sto pise na tabli. Kad ti ozbiljan servis pregleda auto reci ce ti sta bi trebalo da se radi.  

Link to post
Share on other sites

Ljudi, sta pricate to? =]

Jeste li vozili ove relativno novije BMW? 

On sam resetuje kilometrazu, na 30k ili 2 godine =] Ne mozete da birate koji cete mesec i koju km. Ima na you tube upustvo, svako samo klikne, saceka se 2 sekunde i on se resetuje.

Tih 30k on po potrebi smanjuje, zavisno od  uslova voznje - ako divljate vise, smanjice se interval. I sl.

Na svim novim kolima je interval jako visok. Nisam siguran al ide se cak i na 50k sto je po meni bas suludo. Znam jednog lika koji u lokalnoj radionici menja ulje na novim kolima na 15k, izmedju dva u ovlascenom. Krijuci, zbog garancije :)

E jedino sto je glupovo sto vas napominje za mali servis svaki put 2 godine do malog servisa 😂 

Proverio sam tablu, meni def ne svetli ovo za gume pre paljenja - idi na opcije pa nadji Initiate na gume.

 

 

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, njegovawisost said:

Ljudi, sta pricate to? =]

Jeste li vozili ove relativno novije BMW? 

Ja nesto malo, za ostala ucesnike diskusije ne znam 😁

To sto si gledao na You tube je za DIY kad.kuci mijenjas ulje da resetujes upozorenje za servis.  

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Boban_m said:

Evo screenshot servisnog intervala za moj 2015 435i. Dakle servis na svakih 10k milja ne znaci samo promjenu ulja, da probam da budem jasniji.

Screenshot-20200704-170406.png
picture hosting sites

2000tih do problema sa N47 na 2 godine i 20k milja se radilo, ulje long life.

Computer based service system se zove. On sam racuna koliko i kad treba servis.

Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Boban_m said:

Ja nesto malo, za ostala ucesnike diskusije ne znam 😁

To sto si gledao na You tube je za DIY kad.kuci mijenjas ulje da resetujes upozorenje za servis.  

Kad se resetuje sam ga resetuje na 2 godine i odredjenu kilometrazu, ne mozes da biras.

Link to post
Share on other sites

Da li mozes da se igras dugmicima i da definises druge vrijednosti sem default reseta nije me interesovalo i ne vidim svrhu. To za ulje je stvarno do tebe, ja ne mislim da postoji ikakav benefit ni za motor ni za dzep na duze staze ukoliko se stedi na intervalima zamjene ulja.

Resetovanje servisnog intervala nije jedina stvar koju mozes da uradis sam bez servisne dijagnostike. Mozes da resetujes automatski mjenjac koji memorise tvoj stil voznje, mozes da resetujes throttle body. I alternator radi "inteligentno" pa dopunjava akumulator u zavisnosti od broja ciklusa punjenja, zato mora da se registruje kad stavljas nov. I to mozes sam, ali ti treba nesto malo opreme I softvera.

Malo skrenusmo s price, kolega forumas je pitao za savjet na sta se odnosi servisni interval na bordu. Ponovicu da bez servisne istorije i tacne kilometraze sa borda ne moze zakljuciti sta autu treba i da se obrati dobrom servisu.

Link to post
Share on other sites

Pise da je servis za 2 godine ili 20.000mls, odnosno 30.000km, a to je servisni interval bmwa, 30.000km ili 2 godine, pa sta pre. Tako i meni pise od prve e90 pa na f34 i sada na f10.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites