Recommended Posts

Pozdrav, bmw x5 e53 3.0d  na ovim mi se vratancima pojavi ulje po koja kap svremena na vrijeme , otvarao sam vrata i vidio sam da mi nesto iznad malo bali ima mokrine  ;) neko kaze odusak , neko da je turbina dobila luft pa malo prokapava , sta vi mislite, jeli tko imao takve simptome i sta mi je ciniti. Hvala 

viber-image-2020-07-05-20-54-44.jpg

Link to post
Share on other sites
Pozdrav, bmw x5 e53 3.0d  na ovim mi se vratancima pojavi ulje po koja kap svremena na vrijeme , otvarao sam vrata i vidio sam da mi nesto iznad malo bali ima mokrine  [emoji6] neko kaze odusak , neko da je turbina dobila luft pa malo prokapava , sta vi mislite, jeli tko imao takve simptome i sta mi je ciniti. Hvala 
viber-image-2020-07-05-20-54-44.jpg

Nemoj da slusas nikakva nagadjanja. Dok se ne skine ceo sus pleh neces moci da utvrdis odakle masti. Naravno sad je to sve puno ulja i prasine, odmasti se sve lepo i opere i onda ce se lako utvrditi odakle curi. Drugar je imao slican problem prosle godine na X3 3.0d, u njegovom slucaju zamenili dihtung kartera i resen problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Kvar saniran :) bilo je do filtera uljnih para  filter se skamenio  bio stari sistem sa izmjenjivim onim kruznim spuzvastim filterom usput zamijenio i zracni filter EXTRA .

Jos mi set kvacila ostao da odradim i sve je OK ;) 

Link to post
Share on other sites