BMW F10, automatski menjac? KUPOVINA, ISKUSTVA


Recommended Posts

Pozdrav,

Hteo bih da kupim bmw f10 2010,2011 godiste. Interesuju me iskustva sa automatskim menjacem, da li se isplati? Da li se kvari cesto? Koliko kosta servis za menjac?

Ili jednostavno da kupim manuelni i ne razmisljam?

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Igor R. said:

Pozdrav,

Hteo bih da kupim bmw f10 2010,2011 godiste. Interesuju me iskustva sa automatskim menjacem, da li se isplati? Da li se kvari cesto? Koliko kosta servis za menjac?

Ili jednostavno da kupim manuelni i ne razmisljam?

pitaj Slavka iz Jakova sto radi menjace haha, ima sleper F serije, insignija, audija Q5 Q7... haos. Ne zezam, mom sefu je crkao na 520d 2011 god, 1600e polovan stavljen sa slupanog presao bio 35000km, ali je dao svoj inace bi bilo daleko skuplje, A i ovo kad remontuju cesto su reklamacije, na zalost.

Link to post
Share on other sites

JA bih automatik iskreno samo uzeo na novim kolima ili na nekim što su prešla smešno malo... Kod mene u firmi Mečka E, riknuo automatik na 200 000 i kusur... Jaka kilometraža, al taj auto bi neko stavio 124k i nov nov nov

Link to post
Share on other sites

Moj e61 je bio automatik. Crko menjač i dogovorim u Bmw Kum iz Čačka da mi zamene. Ostavio stari i dopustio 1200 eura. Menjač jure bio sa auta koji je prešao oko 30kkm. Posle dva meseca opet problem sa menjacem. Zovem ih da reklamiram. Posle nedelju dana auto je ukraden. Tragajući za autom ili delovima od auta dodjem do saznanja da NISU ZAMENILI  uopšte menjač odnosno da su me prevarili. Tokio o automatskom menjaču i Bmw kumu. Čisto da se zna.

Inače, ne bih izbegavao automatski menjač. Samo redovan servis i eventualno Wandler. Mislim da se ostalo ne kvari često.

Edited by vranjin
Link to post
Share on other sites

Ja tvrdim da je faktor srece jako bitan prilikom automatskog menjaca. Vidim da se ljudi zale na forumu na automatik. A imam bas dobrog drugara, f10 vozi, 520d, 2012, automatik. Radi mu menjac perfektno. Ni s lancem nije imao problema. I jos auto kupljen polovan u Sapcu od nekog tipa sto uvozi. Imao je sve pred uslove da se preseli kod majstora, medjutim covek samo menja ulje i kocnice i udara po gasu. Znaci, kupis, prekrstis se i gas.

Link to post
Share on other sites

Lovu nisam vratio niti sam tražio jer auto više nije bio kod mene.

Ne kvari se svaki automatski menjač. Po pričama, dosta tih menjača ima problem. Jeste sreća potrebna ali i redovno održavanje.

Link to post
Share on other sites

Kod toga da li ce se kvariti ili nece je najbitnije da je auto odrzavan kako treba i da je prava kilometraza... s obzirom da je kod nas sve jedan veliki upitnik, jedino resenje prekrstis se i kako te zapadne.

Drug kupio 2012 novi Mercedes A180 automatik, vozio do 2018 redovno servisiran auto, ali nikad menjac (tako je po Mercedesu) on odluci da odradi servis menjaca prvi put na 140.000km i nakon toga proda auto sa 143.000km. covek koji je kupio zove posle 1.000km da je crkao menjac.....

Link to post
Share on other sites

Ja sam tadasnji f34 licno uvezao sa 180.000 na satu i 2 godine starosti. Nakon uvoza odradjen veliki servis i zamenjeno ulje u menjacu. Vozen do 330.000km i tako prodat. Nikad ni najmanjeg problema sa menjacem. Jedino sto je trosio ulje. Zbog tog razloga zamenjen neki poklopac motora i na oko 300.000 zamenjen hladnjak egr-a. Auto je dosta vozen na otvorenom, servisi radjeni na 20.000km sa original bmw uljem.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Da se vratim na temu. Ako vec uzimas f10, uzmi ga sa automatskim menjacem, mnogocje bolji osecaj icutisak u voznji od saltunga. To je limuzina od skoro 5m i taj menjac dodatno udopunjuje komfor u voznji. Nemoj otvarati polovne automobile i kupiticnajjeftiniji primerak. Kod nas prodaju f10 za 12.000e sa 180.000km, pa on za te pare ne moze u Nemackoj da se kupi. Plati u startu malo vise da budes mirniji.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, kami said:

Da se vratim na temu. Ako vec uzimas f10, uzmi ga sa automatskim menjacem, mnogocje bolji osecaj icutisak u voznji od saltunga. To je limuzina od skoro 5m i taj menjac dodatno udopunjuje komfor u voznji. Nemoj otvarati polovne automobile i kupiticnajjeftiniji primerak. Kod nas prodaju f10 za 12.000e sa 180.000km, pa on za te pare ne moze u Nemackoj da se kupi. Plati u startu malo vise da budes mirniji.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Nije problem da platim u startu malo vise, ali ja trazim zamenu, jer nmg da se cimam da prodajem, pa da idem busom da kupujem itd... moj auto je perfektan i trazim takav u zameni za cak i vezu doplatu. To je najveci problem.

Link to post
Share on other sites

Vozio 530xd 3 godine lci sa automatikom, nikakav problem, auto 250+ hiljada km. Trenutno vozim f10 520d isto automatik 260 000km, nikakav problem sa menjacem. Manuelni menjac je meni razumljiv za seriju 1 i 3 al 5 iskreno nikada ne bi kupio bez automatika.

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, djukicc said:

Vozio 530xd 3 godine lci sa automatikom, nikakav problem, auto 250+ hiljada km. Trenutno vozim f10 520d isto automatik 260 000km, nikakav problem sa menjacem. Manuelni menjac je meni razumljiv za seriju 1 i 3 al 5 iskreno nikada ne bi kupio bez automatika.

Pa nzm, ja iskreno koliko vidim kupicu manuelca. Zaista nemam vremena da se bakcem sa majstorima, da idem u druge gradove da popravljam menjac, da dajem 2000e za popravke i slicno, tako da sam resio da cu kupiti manuelni.

Link to post
Share on other sites

Ima i manuelac set kvacila, ja iskreno ne razumem kupovinu auta te klase i te generacije i gledanje u 500-600e razlike u odrzavanju. Nije to e36 ili e39 pa da je 1200-1500e mnogo za menjac, to je auto koji placas izmedju 12000e i 15000e.

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, djukicc said:

Ima i manuelac set kvacila, ja iskreno ne razumem kupovinu auta te klase i te generacije i gledanje u 500-600e razlike u odrzavanju. Nije to e36 ili e39 pa da je 1200-1500e mnogo za menjac, to je auto koji placas izmedju 12000e i 15000e.

Znam, ali svaka opcija gubljenja vremena kod majstora itd... (siroko zaobilazim)... vozim e60 limuzinu vec 3 godine manuelca, nikakve zamerke nemam... iskreno razumem ja da je bolji komfor sa automatikom itd, da je gospodski bla bla bla.... ali posto ne planiram da idem preko da trazim itd, i znajuci kakvo je stanje ovde, manuelac je prava stvar.

Link to post
Share on other sites

Menjaces i na manuelcu zamajac na 100-150.000, nije se bas pokazao izdrzljivim na f10, f30. Ja bih ga uvek pre uzeo sa automatskim menjacem. Trazi primerak kojixje redovno servisiran.. na kraju krajeva nisu oni od 20.000 bez razloga toliko skuplji od onih od 13 - 14000

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

e60 konkretno, znam ih najmanje 8 kojima je zabo menjac, te ispada iz rikverca, te hoce samo u trecu te krene da proklizava, verovatno su svi presli boga oca, moj je bio e60 sa pravim/laznim km, ja sam to tek proverio nakon pola godine i to usputno sam radio servis neceg i reko daj da vidim km u Stefanovicu, ono umesto 270k koliko pise auto je imao 353000, naravno menjac je bio slinav i zveknuo posle nekog vremena, ali mogao sam vec poslednjih dana nakon sto sam ga prodao da osetim da ce bas meni to da se desi. 600e sam pazario drugi menjac skinut sa nekog holandjanina i bio sam PREZADOVOLJAN, auto u voznji sa tim drugim dupe i oko. Moj primer je konkretno poceo da proklizava izmedju nekih brzinai da me zalece povremeno. 

Meni je ovo vec 6i automatik do sada, 5 u bmw i sada prvi put u audiju, prezadovoljan. Naravno ima do toga kako je neko odrzavao auto pre VAS!! Ulje se mora menjati i filter! Kosta 2 2 ipo glave ali MORA!!! Isto tako imam par drugara koji imaju F10 520d i menjaci rade besprekorno. Sada vozim svajcarca 2011 godinu, po servisnoj auto je imao vec 2x zamenu ulja na oko 72 000km, ja sam ga uzeo sa 200k i trenutno je 209576, sto znaci da je sad na mene red :) 

Link to post
Share on other sites