BMW F10, automatski menjac? KUPOVINA, ISKUSTVA


Recommended Posts

Jbt kupis f10 dizela automatika, menjas lanac 700-800e,zamenis kaiseve ulje filtere jos jedno 400-500e, servis menjaca jos 250e, registrujes 300e i platis tehnicki i 2k si dao nisi seo u auto [emoji23] a te z uvoza za 12-13k ne bih ni razmatrao za kupovinu...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, somi92 said:

Jbt kupis f10 dizela automatika, menjas lanac 700-800e,zamenis kaiseve ulje filtere jos jedno 400-500e, servis menjaca jos 250e, registrujes 300e i platis tehnicki i 2k si dao nisi seo u auto emoji23.png a te z uvoza za 12-13k ne bih ni razmatrao za kupovinu...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

tih 2000 x2 sam ja ulagao u e46ice tako da bi tih 2000 bila bas ladovina za tu klasu :) 

Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, pre bih kupio skuplji malo auto u startu i manje ulagao nego umornog i onda tako sve menjaj, nekako od babe devojka ne ide [emoji16]

 

Mozda 528i da se uvozi ne bi bilo lose

 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

verujem da kad bih ja bio prvi vlasnik nekog vozila da sam od onih kojima menjac nikad ne bi crkao! Al nisam neko ko vozi auto duze od godinu dana neka je i dve, sta predjem za to vreme oko 60-70k, haha tacno na granici da ne uradim servis gearboxa xD al aj uradio bih ga mozda zbog toga na 50k

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, kami said:

Menjaces i na manuelcu zamajac na 100-150.000, nije se bas pokazao izdrzljivim na f10, f30. Ja bih ga uvek pre uzeo sa automatskim menjacem. Trazi primerak kojixje redovno servisiran.. na kraju krajeva nisu oni od 20.000 bez razloga toliko skuplji od onih od 13 - 14000

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Otkud ti ta tvrdnja? Evo, ja lichno sam moj F10 manuelac koji sam vozio 5 godina prodao sa 270 000 km na satu, bez da je pipnuto kvachilo ili zamajac. Auto i dalje bio kao nov.

Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa F10 520D manuelac je odlichno. Kupio sam ga sa 120 000km, odmah sam mu radi predostrozhnosti zamijenio lanac, izashlo me je to 800EUR. Vozio sam ga 5 godina, i prodao sa 270 000km na satu, za sve to vrijeme, nisam ni sijalicu zamijenio bukvalno, samo redovan servis i potroshni dijelovi (diskovi, plochice, itd). Mojom greshkom sam mu polomio oprugu amortizera zadnjeg jer sam ga pretovario bio (vozio neku bashtensku kucicu u dijelovima u njemu :D )

I dalje je izgledao kao nov, nishta nije lupkalo, nijedna se plastika u unutrashnjosti nije pohabala, itd.

Link to post
Share on other sites

Jednom poznaniku se raspao na 100.000, a brat uveza sa 130.000, sad na 140.000, cuje se. Doduse u oba slucaja je f30 u pitanju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

f10 520d automatik se ponasa u voznji kao da je minimum 50% jaci od manuelca, ne odaje utisak tromosti i lenjosti.

Pritom sam e39, e46 i e60 imao i vozio saltung, ali stvarno zf8 je nesto posebno.

Sto se tice trajnosti, 520d nosi identican menjac kao 535i 3.0 biturbo benzinac, zbog istog obrtnog momenta, uz redovnu zamenu ulja njemu nema smrti.

Druga je prica sto mnogi prvi put zamene ulje u menjacu kada primete neispravnost na menjacu, da trza, lose salta, zaglupljuje se, ispada iz brzine itd. pa im onda kriva zamena ulja za crkavanje menjaca :) 

Daleko od toga da je saltung los, ali jednostavno mislim da je zf8 bolji, ipak je tezak f10, pogotovo u opremi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Imao sam 4 godine f10 520 uparren sa manuelnim menjacem. nikada nikakav problem. Automobil je za 1,5 litru manje trosio, ali je bio jako velik problem prodati. Prodao sam automobil jeftinje da  bi mogao da ode, iako je bio u odlicnom stanju. Sreca pa je kupio covek koji je na placevima sve do jednog automatika u proveri u ovlascenom pronasao sa dosta vecom km. Vodjen tim iskustvom stavio je prioritet na pravoj  km do 200000 km, a moj automibil je imao 193000km, pa mu je moj auto dosao kao kompromis. Sustinski je covek zadovoljan, a ja vodeci se tim iskustvom prodaje auta, resih da vise nikada ne kupim sa manuelnim. Momentalno moj f10 ima nesto vise od 160kkm i nemam problem sa automatskim menjacem, ali tvrdim da je ipak DSG koji sam vozio jedno vreme bolji menjac za voznju. ne tvrdim da je kvalitetniji, ali je daleko brzi u saltanju, naravno jer je DSG. 

Link to post
Share on other sites

Slazem se, i sam trenutno vozim DSG i puno je brzi od bmw-og, ali je i grublji. Nekidan vozim jednog f10 automat, salta tako glatko i mekano da ne osjetis da je prebacio brzinu. Taj bi nadam se trebao za nekih mjesesc dana doci u moje vlasnistvo

Link to post
Share on other sites

Tako bi trebao da salta svaki f10 sa normalnom kilometrazom, a ne vracanom. Kod mene na f10 sa 120kkm bas tako salta. Jedino kad se oseti da presalta to su situacije kada on sam presalta u vecu brzinu, a ti ga bas u tom trenutku potopis po gasu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jel ima netko od vas iskusniji kakav dobar savjet sta jos da pogledam na autu, koliko sam vidio za vrijeme voznje mjenjac radi perfektno, motor tih, ne ne zvecka ni nista. Radi se o F10 525d (3.0) 150kw. Jedino sto sam zamjetio je da malo slini ulje na strani do kabine, posto je pri vrhu smatram da je problem brtva poklopca ventila

Link to post
Share on other sites