CDV - Clutch Delay Valve na BMW automobilima


Recommended Posts

Vidim britanski forumi su krcati objasnjenjima za uklanjanje CDV ventila na kvacilu, kao i you tube kanali. Zasto toga nema na ovom forumu ni da se pomene sve ove godine? Ne daj Boze nekog majstora da pitate.

 

CDV ili Clutch Delay Valve sluzi da se suzi protok kocionog ulja u hidraulicnom kvacilu i tamo onemoguci brzo pritiskanje odnosno pustanje kvacila. 

Skidanjem ovog ventila navodno dobijate nazad pravi osecaj u kvacilu, lakse i normalnije menjanje brzina i sl.

 

BMW posto je uvideo da se ovo masovno radi, i poslednjim serijama vozila ovaj ventil ugradio unutar sekundarnog cilindra kvacila te je fakticki onemogucio iskljucivanje istog.

 

Vasa iskustva?

Link to post
Share on other sites

Zato sto britanci idu po stazama sa 335i e92kama i slicno. Mi vozimo uglavnom 2.0 dizela pa sve i da menjam brzine ko Niki Lauda niti cu dobiti toliko na preformansi. Generalno ja mogu presaltati jako brzo i efikasno ali koja je svrha to raditi autu 20 godina starom po gradu gde se vozi 90posto vremena. Ne znam jesam li u pravu ali mislim da blisko objasnjava pojavu da se o tome nije govorilo puno :) 

Link to post
Share on other sites