MF Trokraki volan BMW e46


Recommended Posts

Поздрав свима.

Купио сам трокраки МФ волан за BMW е46. Пошто је лик који ми је продао имао удес, скинуо је волан са тог аутомобила и дао ми је и нови AirBag.

Проблем који имам је да тај AirBag никако лепо да "легне" и има доста луфта када се намонтира (иако кликне на обе стране где су оне пластичне кукице које га држе).

Да ли постоји разлика између AirBeg-ова за e46 sport и М sport волан?
Да ли је неко имао сличних проблема?

Edited by savic88ms
Link to post
Share on other sites

Nema razlike svaki ima lufta okolo. Izguglaj slike svakom malo onako strci jedno par milimetara. kablovi iza i to ga ne remete jednostavno je tako. I ja sam se isto tripovao i video jos par komada i skontao da je isto svima :) Slikaj pa ubaci da vidimo da nisi izuzetak.

Link to post
Share on other sites

Искрено, јесам гуглао, видим да сваки има неког луфта, али на мом волану мислим да је то израженије.

Када је на неком неравном пут, звони као звона Богородичне цркве. Мислим да не би требало да буде тако. :)

Волан сам сликао, али имам проблем да Upload-ујем слике из неког разлога, тачније, немам опцију за атачмент :/

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

Nema razlike svaki ima lufta okolo. Izguglaj slike svakom malo onako strci jedno par milimetara. kablovi iza i to ga ne remete jednostavno je tako. I ja sam se isto tripovao i video jos par komada i skontao da je isto svima :) Slikaj pa ubaci da vidimo da nisi izuzetak.

Искрено, јесам гуглао, видим да сваки има неког луфта, али на мом волану мислим да је то израженије.

Када је на неком неравном пут, звони као звона Богородичне цркве. Мислим да не би требало да буде тако. :)

Волан сам сликао, али имам проблем да Upload-ујем слике из неког разлога, тачније, немам опцију за атачмент :/

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, savic88ms said:

Искрено, јесам гуглао, видим да сваки има неког луфта, али на мом волану мислим да је то израженије.

Када је на неком неравном пут, звони као звона Богородичне цркве. Мислим да не би требало да буде тако. :)

Волан сам сликао, али имам проблем да Upload-ујем слике из неког разлога, тачније, немам опцију за атачмент :/

Једино могу овако слике да поставим.

https://www.dropbox.com/sh/4ewx5sei7ax3xr2/AADJkt4P63fNEvaTMBbwmPCHa?dl=0

:)

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, filip11314 said:

Mislim da ne bi trebalo da ima ovoliko lufta

Дефинитивно нешто није како треба. Углавном је тај луфт са горње стране је око 2-3 цм и онда када се смота у некој кривини, AirBag шета и удара од једне ивице до друге. 
Нисам сигуран да ли бих могао нешто да урадим како бих га фиксирао мало боље.

Link to post
Share on other sites

Problem je što se prilikom izletanja air bag-a pokrive oni limovi koji ga drže unutar volana. Probaj da ih ispravis, ili da nadjes druge isti su i na sport trokrakom i na m volanu.

Link to post
Share on other sites

Nisi ti druze ovo stavio kako treba. Skini airbag pa ponovo nacentriraj i gurni. Ovo ne stoji kako treba ali deluje da si ga lose ubacio ne deluje airbag izkezecen tako da probaj tu varijantu. Pao ti je na dole nekako mislim da ces demontazom i montazom resiti problem.

Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, NikNS said:

Nisi ti druze ovo stavio kako treba. Skini airbag pa ponovo nacentriraj i gurni. Ovo ne stoji kako treba ali deluje da si ga lose ubacio ne deluje airbag izkezecen tako da probaj tu varijantu. Pao ti je na dole nekako mislim da ces demontazom i montazom resiti problem.

2-3 пута сам до сада покушавао са поновним центрирањем јер сам и ја мислио да ту грешим, међутим, увек исто. Никако да налегне лепо.

На неком енглеском форуму сам нашао да проблем може да прави плоча која се налази иза AirBeg-a (плоча коју належе AirBag за сирену), него немам сада торекс кључ да је скинем и проверим.

Ауто са кога је волан скинут, имао је хаварију, па могуће када је активирао AirBag-ове да је померио и плочу.

Link to post
Share on other sites

Ипак је то био проблем, и решио сам га на крају.

Опруга која држи AirBag је била мало искривљена после хаварије и она је одбијала AirBag да лепо легне на своје место.

Скинуо сам плочу са волана, скинуо сам опругу и исправио је. Доста је јака па је требало и доста времена. Када сам то урадио и склопио, AirBag је лепо лего на своје место.

@NikNS, @marko84, @filip11314, захваљујем вам се пуно на издовјеном времену и вашим коментарима

Оставио сам доле у линку и слике како изгледа сада, можда неком буде од помоћи.

 

https://www.dropbox.com/sh/4ewx5sei7ax3xr2/AADJkt4P63fNEvaTMBbwmPCHa?dl=0

Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, marko84 said:

Sada onda moraš da promeniš avatar, stavi M volan :D 

Уфф, тежи део посла :D

Нека га за сада, битно је да лого није промењен 😊

Link to post
Share on other sites