Recommended Posts

BMW e46 318 d 2005 god rejstajling Kakve su šanse da mi neko pomogne ili da savet?Pre mesec dana sam radio mali servis posle 15000 km menjao samo filter ulja i ulje castrolovo 10 - 40.Da bi pre par dana bio na jednoj planini a toga dana je bila strašno vrućina.Vozio sam malo zustrije da bi mi odjednom upalio auto lanpicu za grejače i izgubio gas i ugasio se,upalim auto radi normalno čim stisnem jače papučicu upali lanpicu za grejač i ugasise, kada se auto ohladio nema taj problem isto to sve mi se desilo i juče. 

Link to post
Share on other sites

Pa prvo mislim da je servis na 15 soma veliki interval za auto tih godina i tih kilometraza. Bar moje misljenje. A ne vidim zasto posle te kilometraze nisi zamenio pcv filter, filter goriva. U svakom slucaju mislim da je ovo nezahvalno proceniti sta moze biti bez da ga nakacis  na dijagnostiku da ti bar kaze sta aktivira tacno. Pogotovo ako ti ne pravi problem kao hladan bice cak i malo teze da ti na dijagnostici pokaze dok ne isprovociras opet istu stvar. Ali ako mislis da je do promene ulja ili slicno nije sigurno nego nesto novo ti se pojavilo.

Link to post
Share on other sites

Vozio sam juče kod nekog lika koji radi BMW on je kacio imao je diagnostiku na telefonu 😁 jedino što mu je pokazalo to je kao turbina i elektronika turbine 😁 ali mi je na kraju rekao da opet negde odvezem auto na diagnostiku za svaki slučaj.

Link to post
Share on other sites

Razumem te potpuno. Makar je bio iskren pa te prosledio dalje. To sto te zeza je mozda banalno a mozda je i nesto ozbiljnije tako da definitivno na profi dijagnostiku i milina. I menjaj filtere nisu sto dukata na 10k do 12 je ok :D Ovo si ko italijan buraz :D

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, NikNS said:

Razumem te potpuno. Makar je bio iskren pa te prosledio dalje. To sto te zeza je mozda banalno a mozda je i nesto ozbiljnije tako da definitivno na profi dijagnostiku i milina. I menjaj filtere nisu sto dukata na 10k do 12 je ok :D Ovo si ko italijan buraz :D

Da reko mi je da je otišla možda i instalacija turbine 😁 ali da ona nekada kada se zameni teško zna da očita turbinu i parometere. A ako je otišla turbina a molim boga da nije jer to je papreno skupo i ako je auto 2005 godište. 

Link to post
Share on other sites

A ni grejaci nisu na 80 posto e46 problem nego relej istih. Al kad se radi to zameni se i ovo. Ovo svakako nema veze sa tim, i definitivno je kvar koji treba prikaciti na valjanu dijagnostiku i simulirati situaciju da se opet izazove problem da vidi sta ce mu reci. Nazalost ovo je onaj problem kom se prilazi sa 5 razlicitih strana a i obzirom da mi samo citamo tekst a nismo ni pored auta niti smo imali slicno bolje ne raditi nista dok sam komp ne kaze koja je greska.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Idem na još jednom da vidim sta ce reci konp i kakve greške će pokazati a do tada vozim kao po jajima na vrh gasa. Hvala na pomoći... I pored toga sa svim tim krvarovima BMW je Tata za sve automobile... 

Link to post
Share on other sites