BMW f10 520d motori, koji uzeti? (HITNO).


Recommended Posts

Pozdrav,

Imam nedoumicu u vezi motora kod bmw 5 f10 52d0 sa manuelnim menjacem.

Imaju motori od 163ks, 165, 184... na placu trenutno gledam auto koji ima motor 184ks... interesuje me koji su problematicni, koji nisu, koji je najbolje uzeti itd?

Hvala.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

E to ti je vec lutrija,sve zavisi koja je marka lanca l,kako je auto odrzavan koje ulje,interval zamjene i kako je vozen auto znam primjerke koji su pukli na 50.000km a znam koji se voze na skoro 300.000km sa fabrickim lancem mada kad vec kupujes auto od 15000e da sam na tvoje mjesto platio bih jos tih 50e da se pregleda lanac jel se istegao i ili nesto slicno

 

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Samo me zanima kako se to pogleda za 50e da li je lanac istegnut kad je lanac pozadi.
Lako skine deklo koje je vjerovatno iz vise djelova i pregleda se jel istegnut lanac

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
Kod n47 i f10 nista bez motora napolje, kad se vec gleda tad se i menja.
Slazem se sa tobom da nema posla dok se motor ne izvadi,ali kad vec prodavac garantuje da je mijenjan lanac zasto vaditi motor?

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
Samo me zanima kako se to pogleda za 50e da li je lanac istegnut kad je lanac pozadi.
Može,skine se menjač, auspuh itd. Mada još nisam video nikog ko je proveravao istegnutost lanca[emoji848]. Il ga menjaš ili ne. 80k je neki plafon za za aftermarket set,već preko te kilometraže kreće polako da struže. Ja bih ga promenio za svaki slučaj,ako finansije dozvoljavaju u ovom trenutku naravno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Rocco77 said:

 

E to ti je vec lutrija,sve zavisi koja je marka lanca l,kako je auto odrzavan koje ulje,interval zamjene i kako je vozen auto znam primjerke koji su pukli na 50.000km a znam koji se voze na skoro 300.000km sa fabrickim lancem mada kad vec kupujes auto od 15000e da sam na tvoje mjesto platio bih jos tih 50e da se pregleda lanac jel se istegao i ili nesto slicno

 

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Koje marke lanca se preporucuju, a koje su za izbegavanje?

Link to post
Share on other sites

Pisao sam o ovome vishe puta na forumu, ali ajde da ponovim josh jednom. Kad zamijenish lanac, shpanere , srednji zupchanik i vodjice to je to, rijeshio si problem sa lancem . Do 03.2011 su imali konstrukcioni problem u dizajnu zupchanika (oshtre ivice), loshem materihalu shpanera i vodjica, i to je BMW zvanichno priznao u internom PUMA dokumentu. Kad se promijeni sa revidiranim dijelovima, to je to, vozi i ne brini. Na mom F10 sam mjenjao lanac na 130 000 km (chuo se) , prodao sam ga sa 270 000 km, bez ikakvih problema. 

Link to post
Share on other sites
Koje marke lanca se preporucuju, a koje su za izbegavanje?
Kod nas u Cg imas 4 opcije
Prva ugradnja koja je 700e set
Swag 400-500e set
Dayco 200e
Topran 190e
Samo mi imena ova zadnja dva ne ulivaju toliko povjerenje

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Naravno... ali relativno mali % ljudi održava auto 6-10 godina star u ovlašćenom servisu, ne samo zbog visokih cena delova nego i visokih cena radova... Ali ako misliš da voziš auto narednih 4-5 godina, lično mislim da se isplati platiti. Takođe u ovlašćenom dobiješ i neku garanciju (tipa 6 meseci, možda i 2 godine) a pritom i kasnija prodajna vrednost bude bolja (ili ako ništa drugo je  makar lakše prodati auto održavan u ovlašćenom servisu)

 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Oko 180.000 din je tzv "veliki servis" za taj 2.0d u BMW Kum. Jedan poznanik je radio pre mesec dana na f10. Posle je imao problem sa elektronikom automatskog menjača, još oko 1000e sređivanja. :d

Ne znam da li je nakon tog "velikog servisa" trajno rešen problem lanca, neki pričaju da treba zamena između 70.000 i 100.000 km, neki da je problem rešen. 

Od poznanika koji se bavi prodajom BMW automobila takođe sam čuo da ima problem i sa blokom motora (ili glavom ne sećam se tačno) jer je od aluminijuma(??).  Sve to nam je rekao jer je tata planirao kupovinu F25 X3 2011-2012. godište.

Link to post
Share on other sites

Niko nije kukao sem za lanac. Bio je i onaj jedan problem sa anlaserom na f10 520d, da nece da vergla posle duze voznje kad je vruc. To im je isto navedeno kao boljkica.

Link to post
Share on other sites

Na F10 po stranim forumima a i kod nas na you tube kanalu Neovlascenog su kukali da menjac strada manuelni, tj. sinhroni, te da je BMW od 2007. ukinuo mogucnost kupovine ovih delova iz menjaca vec samo cekog (koji kosta ko cetvrtina novog auta).

Kako vreme ide sve je gore i teze odrzavati polovna auta...

Link to post
Share on other sites
Oko 180.000 din je tzv "veliki servis" za taj 2.0d u BMW Kum. Jedan poznanik je radio pre mesec dana na f10. Posle je imao problem sa elektronikom automatskog menjača, još oko 1000e sređivanja. :D
Ne znam da li je nakon tog "velikog servisa" trajno rešen problem lanca, neki pričaju da treba zamena između 70.000 i 100.000 km, neki da je problem rešen. 
Od poznanika koji se bavi prodajom BMW automobila takođe sam čuo da ima problem i sa blokom motora (ili glavom ne sećam se tačno) jer je od aluminijuma(??).  Sve to nam je rekao jer je tata planirao kupovinu F25 X3 2011-2012. godište.
1500e zamena lanca za f10??

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites