BMW f10 520d motori, koji uzeti? (HITNO).


Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 hours ago, somi92 said:

1500e zamena lanca za f10??

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

Pa sve u paketu što je vezano za lanac, nemam pojma šta tu sve spada. Ali eto toliko je koštalo. I ovo za menjač je deo oko 1000e jer nema polovnih već mora nov original da se nabavlja, on je oko 1000e, plus ruke.

Dugačak a tanak. 😁 

Link to post
Share on other sites

Ajde sta se stiskate, hocete f10 a stiska za lanac. Pa kupis punta za 1000e pa ubacis u njega 200-300 da bude koliko toliko pouzdan. E tako i ovde, kupis za 15 i ubacis jos 2-3 soma da to bude top. Ispadne da je proporcionalno jeftiniji bmw za odrzavanje od punta i opet vam ne valja. Pa ne mozes da kupis polovan auto luksuzni za 15 komada i da mislis da ces da ga vozis do iznemoglosti bez da dinar ulozis u njega. To ko hoce nek ode i kupi novu opel astru i nece mu crci ni menjac ni lanac. 

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, dredger said:

Ajde sta se stiskate, hocete f10 a stiska za lanac. Pa kupis punta za 1000e pa ubacis u njega 200-300 da bude koliko toliko pouzdan. E tako i ovde, kupis za 15 i ubacis jos 2-3 soma da to bude top. Ispadne da je proporcionalno jeftiniji bmw za odrzavanje od punta i opet vam ne valja. Pa ne mozes da kupis polovan auto luksuzni za 15 komada i da mislis da ces da ga vozis do iznemoglosti bez da dinar ulozis u njega. To ko hoce nek ode i kupi novu opel astru i nece mu crci ni menjac ni lanac. 

Ziva istina, evo moj 3.0 n57 isto ima lanac, bez lanca da bih ga doveo u nulu ulozio sam oko 3000(cak mi je zapalo crkavanje menjaca). Ne postoji savrsena masina(sem golfa2) koja se ne kvari i gde se delovi ne trose. Moras biti spreman da za auto koji nov kosta 40+ hiljada, i za koji si dao 15  isplaniras jos 2000-3000 za peglanje nedostataka.  Kada kupujes auto koji nije nov u startu moras da razmisljas o tome da ako imas budzet 15k kupis auto od 12,13 i ostavis ostatak sa strane za nepredvidjene nedostatke. 

I ono sto si pominao za verglanje to je automat u alnaseru koji lepi kada se ugreje jer alnaser nije lepo oplotno izlovan, i to moze da se sredi za 50ak evra ako znas, ili 100ak evra ako ne znas nekog ko se time baci.

I jedan savet, ima sada onaj sajt car vertical pa kada kupujes, das 15ak evra i vidis jel vracana kilometraza, drugar izvalio za astru da su sa 270 000 vratili na 170 000 kilometrazu. 

Link to post
Share on other sites

Pa ne mora da znaci, ako gledate f10 za 11-12k u taj ocekujte da radite sve sto treba jer je zgazio u najboljem slucaju 300-350k, ako ipak uzmete neki proverene istorije do 130-140k i platite to 15k stvarno nema potrebe da menjate lanac itd ako je sve redovno radjeno i za to postoji dokaz

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jel mozda netko zna ili ima iskustvo sa f10 525d (6 cilindara), 150kw. Prodavac kaze da je M57 motor unutra. Gdje god na internetu potrazim za f10 mi izbacuje N57 za 3.0d. I za taj M57 da je vec odavno u proizvodnji, al nigdje ne vidim da je isao u f10 sa 6 cilindara 2010 godine

 

 

Link to post
Share on other sites

To je n57 motor sa klipovima od 316d/318d/518d n47 i nosi menjac kao 20d ili 535i benzinac (trpi do 500nm), nema jaci menjac kao 30d koji trpi do 700nm i koji ima iste klipove kao 20d.

 

Turbina i dizne su mislim iste kao kod 30d tako da moze da se odvrne na skoro istu snagu, ali ostaje pitanje dugotrajnosti zbog dosta slabijeg menjaca, klipova, radilice itd.

 

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Taj F10 je izgleda cist promasaj za koji god motor i menjac se uhvatis. Bolje ici peske pa cekati G30 ako se pokaze dobro kao polovan i kad padne na 15000 a svi ga zamisljaju u full-u al daje im se  10 000.

Link to post
Share on other sites

Lanac me ne zabrinjava puno jer bi ga svakako zamjenio cim ga kupim, iako vise gledam 520d ovaj sam slucajno vidio u svom gradu pa me privukao jaci motor pa reko da pitam. Bitno mi je da ima povjest odrzavanja bez obzira na cijenu

Link to post
Share on other sites

Pa nije f10 promasaj, promasaj je dizel 2,0 u bmw a to cini 97% f10ki sa oglasa... Mene zanima@geralt vidim da se razumes, ja imam f20 116i i on kao moze da se cipuje na 220ks sto razmisljam da uradim, jer kazu isti je sraf na sraf motor kao i 118i i 120i samo nema dodatni hladnjak ulja, pa da li je i menjac isti, da li cu skratiti vek svemu ako ga cipujem? Auto je na 86k pravih i za sada nema nikakvih problema

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Mislim da je f10 jedan od kvalitetnijih bmw modela, takodje mislim da su im 2.0 dizeli odlicni. Ima f10 i za 20-25.000, ali mahom se gledaju i kupuju oni od 10-15.000e.

@somi92 sto se tice tvog pitanja, za pocetak motor nije isti, tj. ima istih delova, a ima i razlicitih, da ne nagadjam samo cu se zadrzati na onome sto znam provereno.

Automatik najslabija verzija trpi do 500NM, sto je vise nego sto ce taj motor napraviti u dva zivota, za manuelni menjac ne znam koje su razlike i da li ih ima.

Da se vratim na motor, tvoj 116i ima uzi tj. restriktivniji izduv od 118i/120i sto znaci vece temperature izduvnih gasova pri istoj snazi npr. (ako tvoj dignes na 170ks), pored vec navedenog hladnjaka.

Takodje renomirani tuneri koji akcenat stavljaju i na kvalitet/pouzdanost poput G power cipuju taj motor na 175ks, sto znaci da oni smatraju da je to siguran limit, iako ima istu turbinu i moze da se odvrne i do 220ks.

Link to post
Share on other sites

Ma F10 moze da kudi samo neko ko ga nije provozao. Kad sednes, odmah mu oprastas i menjac i lanac. Jos ako je u dobroj opremi stvarno je uzivancija. F10 je odlican auto, daleko bolji od E60, sa pravim BMW-ovskim enterijerom. Nego cekam da krene pljuca za dpf, to je cifra kad se menja kao dva lanca 🙂

Link to post
Share on other sites

Dpf se valjda vadi i gasi zajedno sa egr, pa bre u srb smo [emoji23]
Pa sta onda mislis@geralt, da se promeni i taj izduv ili da se odvrne na 220 ovako? Ne znam ni ko radi kvalitetan chip... A nisam ni lozana da ga przim prva, druga, treca, vise bih zbog neke dodatne snage, povremenog izduvavanja i potapanja u drugoj ili trecoj i malo ostrije voznje to uradio... Jbm li ga ni sam ne znam sta da radim, a uzivao bih jos malo u njemu dok ne dodje vreme za prodaju, vec 2 i po god je kod mene, mozda se od januara poklope neke kocke pa se uleti u nesto bolje

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, dredger said:

Ma F10 moze da kudi samo neko ko ga nije provozao. Kad sednes, odmah mu oprastas i menjac i lanac. Jos ako je u dobroj opremi stvarno je uzivancija. F10 je odlican auto, daleko bolji od E60, sa pravim BMW-ovskim enterijerom. Nego cekam da krene pljuca za dpf, to je cifra kad se menja kao dva lanca 🙂

Kude ga ljudi koji ga kupuju u krs stanju i oni koji bi ga kupili a nisu ni blizu sa novcem. Ja vozim f10 520d vec dve godine i stvarno sam zadovoljan. Ko prelazi iz petice u noviju generaciju petice nece ga iznendaiti odrzavanje. Iznenade se oni koji predju iz golfa, pola i a3.

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam dal postoji jedan oglas gde ne pise da je odradjen i veliki i mali servis a da pola njih pitas sta je veliki servis na tom autu nece znati. Kako god ovaj deluje ok tako da ako je to ono sto trazis predpostavljam da se prodjeras do Lazarevca nije ni to daleko nesto

Link to post
Share on other sites

Idi vidi ga. Probiraj po oglasima 4-5 komada i idi i sve ih pogledaj i probaj. Tek onda mozes da stvoris sliku koji je bas dobar, koji je solidan, a koji je los. Drugar kad je kupovao, gledali smo par 520d i jedan 525d. Svi su bili automatik, sa kozom i velikom navigacijom, on je hteo tu opremu. A kupio je onog kom je motor najlepse radio u leru. Dao je pre 3-4 godine 22.500 za njega, bio je od skupljih na oglasima ali stvarno je autina. 

Link to post
Share on other sites

Ovaj je 190.000 preso na krovu. Ljudi, za te pare sa tom km nema f10 ni u Nemackoj. Pogledaj, procesljaj dobro, egr, hladnjak egr-a, menjac.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites