BMW f10 520d motori, koji uzeti? (HITNO).


Recommended Posts

Evo poznanik je uvezao iz Holandije sa 225k km,plaćen tamo 10k eura,sa full istorijom. Auto čaša,top oprema,nema šta nema,2012 god. Ja da imam pare za f10,pravac EU i biraj,po meni je velika kocka uzimati auto sa placa,eventualno ako poznaješ nekog švercera pa i bože pomozi...

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na oglasu,nije uživo ni video auto. Pregledao slike sa oglasa,poslao mail vlasniku, uplatio iznos na račun,platio čoveku da ga doveze i to je to. Zvuči neverovatno ali tako je bilo. E sad ako on laže lažem i ja...Pa u švabiji f30 kreće već od 7k,f10 iskreno nisam pratio tamo,tako da ovo nije ni malo nerealno.

 Na brzinu jedan

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

 

BMW Ich verkaufe meinen BMW 520

First Registration: 03/2011

Mileage: 240.000 km

Fuel: Diesel

 

Price: €7,500

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=304812428&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Iskreno da vam kazem presao sam pola Srbije, bio sam u 3,4 grada i sve je tanko. Pogotovu sto se na autoplacevima ponasaju bahato i bez kulture, pa nmg da se upustam u nesto dublje. Lako bih ja kupio auto u inostranstvu, nego hocu da uzmem u zamenu. Dajem moj bmw e60 2006 god limzuinu 520d. Sve je zaista ocuvano, ulagano, od servisa, guma i svea... i hocu da kupim i doplatim i vise ako treba ali da to bude bolji od mog bmwa e60. Sve sto sam vozio, nije utegnuto kao moj bmw e60, motor bucniji na f10ci od mog... ja nzm stvarno :)

Link to post
Share on other sites

Ma nije mi problem i da platim vise u zameni, ali da znam sta sam kupio. @somi92

Nmg da se cimam sa prodajom, zovu me svakakvi ljudi i nude svasta.... nemam zivaca i vremena za to. I da prodam posle da idem busom po Srbiji da trazim neka. (a svi lazu). U zameni mogu da puknem vise para ali da znam sta uzimam.

Link to post
Share on other sites

Meni je par ljudi nudilo e60 u zamenu za F10. Manuelna klima, manuelni menjac, mala navi, neki nisu imali ni parking senzore, nema ksenon... U principu oprema kao da je Opel Astra a ne serija 5. Ne prodaje ga to sto je neko odrzavao(pa izvozao to sto je odrzavao i ima odrzavanje na papiru), prodaje ga oprema.

Link to post
Share on other sites

Poz, interesuje me jos 1 stvar kod bmw-a f10. Kad otvorim haubu na nekim motorima je obicna plastika a na nekim pise TWIN TURBO BMW, i ako su isti motori od 163 ili 184 KS... kazu da nemaju 2 turbine... da li moze neko da mi pojasni?

Link to post
Share on other sites

@somi92 iskreno ne znam kome bih kod nas poverio da radi tog benzinca, pogotovo ako ces ga menjati u narednih godinu dana ja licno ne bih eksperimentisao, razmisli pa uradi kako zelis, zivot je jedan (bmw je 2.0 xa xa ) :D 

@Igor R. ne pise twin turbo, vec TWIN POWER :)  sto je zapravo jedna turbina, sa dva "izduva" napravili da se ponasa vise kao twin turbo, nego kao obican turbo, ovako skroz laicki objasnjeno :) 

 

Twin Scroll vs. Single Scroll Turbo Test - DSPORT Magazine

Twin Scroll vs. Single Scroll Turbo Test - DSPORT Magazine

Link to post
Share on other sites

@geralt

Jel svaki ima po defaultu onda taj twin power? AKo nema koji je bolji (tj. da se manje kvari)?

Ja nzm, mozda sam utripovao, ali ti motori na f10ci su mnogo bucniji u kabini nego kod mene na e60... nzm mozda tripujem..

Link to post
Share on other sites

@geralt
Nema dva izduva nego 2 usisa na izduvni dio turbine,uglavnom jedan je veci a jedan manji i bqs zbog takve konfiguracije,auto ima max snagu i obrtni vec od 1200obrtaja

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

U sustini te turbine su bolje po skoro svakom aspektu.

Imaju bolji/brzi odziv na gas, brze se zalecu, imaju vise snage na nizim obrtajima, manje gubitke, niza temperatura izduva, bolji protok vazduha itd.

Davno sam se interesovao na tu temu, valjda se neki gasovi mimoilaze, manje turbulencije u izduvu/izduvnoj grani, razlike u pritiscima, stvarno se vise tacno ne secam.

@Igor R. moj utisak je suprotan, cak je moj bivsi e60 kod kuma pa ga relativno cesto vidim i vozim se u njemu. Mozda je subjektivan utisak.

@Rocco77 ko se malo razume u materiju njemu je jasno sta je pisac hteo reci, nalazi se na izduvnoj grani i odnosi se na izduv, kao sto si i shvatio. Inace se ne govori da turbina ima usise/izduve vec se pravilno razdvaja na kompresorski i turbinski deo, ali nema potrebe za tim :) 

Link to post
Share on other sites
U sustini te turbine su bolje po skoro svakom aspektu.
Imaju bolji/brzi odziv na gas, brze se zalecu, imaju vise snage na nizim obrtajima, manje gubitke, niza temperatura izduva, bolji protok vazduha itd.
Davno sam se interesovao na tu temu, valjda se neki gasovi mimoilaze, manje turbulencije u izduvu/izduvnoj grani, razlike u pritiscima, stvarno se vise tacno ne secam.
[mention=54558]Igor R.[/mention] moj utisak je suprotan, cak je moj bivsi e60 kod kuma pa ga relativno cesto vidim i vozim se u njemu. Mozda je subjektivan utisak.
[mention=51861]Rocco77[/mention] ko se malo razume u materiju njemu je jasno sta je pisac hteo reci, nalazi se na izduvnoj grani i odnosi se na izduv, kao sto si i shvatio. Inace se ne govori da turbina ima usise/izduve vec se pravilno razdvaja na kompresorski i turbinski deo, ali nema potrebe za tim [emoji4] 
Ja sam te odma razumio,nego vidim da drugi nisu razumjeli pa da im se objasni pribliznije da ne googlaju dalje. U svakom slucaju sve prednosti twin i single turba spakovane u twin-power turbo

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
[mention=53122]geralt[/mention]

Jel svaki ima po defaultu onda taj twin power? AKo nema koji je bolji (tj. da se manje kvari)?

Ja nzm, mozda sam utripovao, ali ti motori na f10ci su mnogo bucniji u kabini nego kod mene na e60... nzm mozda tripujem..

bucniji jesu u odnosu na m47 u kabini dok je spolja manja buka u korist n47 to je moj osjecaj posle prelaska sa jednog na drugi vjerovatno zbog lanca koji je pozadi...i jos nesto bolje se cuo m47 kad ga poklopis nekako nije licio na dizela dok n47 se cuje da zvekece(moguce zbog toga sto je kod mene bio m47 manuel a n47 automat) iskreno to mi bas smeta...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 8/11/2020 at 11:33 AM, chevu1990 said:

Ziva istina, evo moj 3.0 n57 isto ima lanac, bez lanca da bih ga doveo u nulu ulozio sam oko 3000(cak mi je zapalo crkavanje menjaca). Ne postoji savrsena masina(sem golfa2) koja se ne kvari i gde se delovi ne trose. Moras biti spreman da za auto koji nov kosta 40+ hiljada, i za koji si dao 15  isplaniras jos 2000-3000 za peglanje nedostataka.  Kada kupujes auto koji nije nov u startu moras da razmisljas o tome da ako imas budzet 15k kupis auto od 12,13 i ostavis ostatak sa strane za nepredvidjene nedostatke. 

I ono sto si pominao za verglanje to je automat u alnaseru koji lepi kada se ugreje jer alnaser nije lepo oplotno izlovan, i to moze da se sredi za 50ak evra ako znas, ili 100ak evra ako ne znas nekog ko se time baci.

I jedan savet, ima sada onaj sajt car vertical pa kada kupujes, das 15ak evra i vidis jel vracana kilometraza, drugar izvalio za astru da su sa 270 000 vratili na 170 000 kilometrazu. 

kako izolujes alnaser od toplote??

Link to post
Share on other sites
On 8/15/2020 at 12:09 AM, crni82 said:

kako izolujes alnaser od toplote??

Ne izolujes, promenis automat, i posle nekog vremena automat opet krene da lepi i sve u krug .... Problem je sto vremenom ta toplota utice na automat da krene da lepi, i onda dok je vreo nece da zavergla

Link to post
Share on other sites

Koja je razlika ovih farova, oboje su sa f10 i imaju bixenon. Jer na nekim vidim sa dva projektora, a na nekim bude ovo manje svjetlo kao halogeno. Jel oni odrađuju istu funkciju u globalu i sto radi ova halogena lampa, tj koja je njena funkcija?d3166bc077449183f72f02fe384cd308.jpg86159ed64aaafd9602577f2e8accb0a6.jpg

Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, romano010 said:

Koja je razlika ovih farova, oboje su sa f10 i imaju bixenon. Jer na nekim vidim sa dva projektora, a na nekim bude ovo manje svjetlo kao halogeno. Jel oni odrađuju istu funkciju u globalu i sto radi ova halogena lampa, tj koja je njena funkcija?d3166bc077449183f72f02fe384cd308.jpg86159ed64aaafd9602577f2e8accb0a6.jpg

Koliko znam na F10 sa xenonima (imao sam takav), taj unutrashnji reflektor je samo ukras, nema chak ni sijalicu unutra, samo ring svijetli. Samo vanjski reflektor ima funkciju za dugo/kratko svijetlo. Ne znam kako je na halogenim, tamo mozhda ima neku funkciju. Kod E60 s xenomina je bilo drugachije, isto je vanjski reflektor bio xenon dugo/kratko, a unutrashnji halogen dugo. Na F10 , bar na njemachkoj verziji toga nema.

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, mzex said:

Koliko znam na F10 sa xenonima (imao sam takav), taj unutrashnji reflektor je samo ukras, nema chak ni sijalicu unutra, samo ring svijetli. Samo vanjski reflektor ima funkciju za dugo/kratko svijetlo. Ne znam kako je na halogenim, tamo mozhda ima neku funkciju. Kod E60 s xenomina je bilo drugachije, isto je vanjski reflektor bio xenon dugo/kratko, a unutrashnji halogen dugo. Na F10 , bar na njemachkoj verziji toga nema.

ujutrasnji ima funkciju  ako je svetlo na automatu(koristi senzor da upali ugasi kratka) kada skreces(okreces volan) pali unutrasnju sijalicu, kao turn signal, ne migavac vec indikator pravca. (kod mene je gornja varijanta fara)

Link to post
Share on other sites

Pa zar se ne pali kratko (xenon) kad pada mrak, a ono treba biti u vanjskom. Jedino mi to ima smisla da ima funkciju da se pali pri skretanju jer vudim da ovaj sa dva projektora ima zasebnu zaruljicu za cornering smjestenu izmedju dva projektora

 

 

Link to post
Share on other sites