320d, N47 - zvuk motora.


Recommended Posts

Pozdrav svima. Naime, imam E93, 320d sa N47 motorom. Auto sam uzeo od prvog vlasnika, uvek je bio servisiran u BMW ovlascenom servisu, svkih 1.5 - 2 godine ili nekih 6-8000km. Trenutno na satu je nesto vise od 65000km, servis sam odradio skoro, ulje castrol 5w30 LL04, svi filteri, kocnice, normalan servis. Ono sto sam primetio u sadnje vreme je da dok auto radi na leru, iz motora moze da se cuje periodican zvuk kliktanja ili ne znam ni sam kako da objasnim, probao sam da snimim i link cu da okacim dole. Da li moze da bude famozni lanac? Ja bih rekao da dolazi iz gornjeg dela motora vise nego iz zadjeg ali opet ne mogu da tvrdim. U svakom slucaju, ako neko moze da cuje uopste sa snimka, cak sam i skinuo gornji poklopac motora da bih se sto bolje culo. Hvala. :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Na ovom snimku zvuk lanca je malo konstatniji. Medjutim likovi i posle zamene lanca cuju isti zvuk...

Meni taj E93 radi perfektno sem tog povremenog "struganja", za koji se predpostavlja da je lanac... Mislim da te kurčeve lance treba zameniti čisto preventivno. Set nije toliko skup u aftermarketu. Jedino ne znam za ruke majstora... :(

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites