Recommended Posts

Imam taj motor u petici, uzeo sam ga starog 2g sa 60kkm, sad je na 120kkm, zamenili su mi hladnjak EGRa pod garancijom i to je to. Nisam cuo za neke izrazene mane. 

Lanac bi trebao biti slican kao na zadnjim serijama n47, ali posto sam na 5g starom n47 menjao sve lance, klizace, spanere, lancanike na 150.000km, a delovali su kao novi bez znakova istegnutosti ili habanja, onda verujem da ulje, tj. long life servisi ubijaju sistem razvoda. Tako da na 30kkm radim servis u radulovicu, a izmedju toga na 10kkm promenim ulje kod drugara, tako da ako i zadrzim b47 jos nekoliko godina pre 200kkm ne verujem da cu raditi lanac.

Cak ni na n47 nisam morao, ali eto, nisam hteo da svako jutro prilikom paljenja osluskujem lanac, tj. dal ima nekih simptoma zveckanja itd.

Link to post
Share on other sites

Srbin vec decenijama menja ulje na 30-40hkm. Uvek smo bili ispred vremena 🙂

PS I naravno da kap ne trosi od menjanja do menjanja.

Edited by dredger
Link to post
Share on other sites
Imam taj motor u petici, uzeo sam ga starog 2g sa 60kkm, sad je na 120kkm, zamenili su mi hladnjak EGRa pod garancijom i to je to. Nisam cuo za neke izrazene mane. 
Lanac bi trebao biti slican kao na zadnjim serijama n47, ali posto sam na 5g starom n47 menjao sve lance, klizace, spanere, lancanike na 150.000km, a delovali su kao novi bez znakova istegnutosti ili habanja, onda verujem da ulje, tj. long life servisi ubijaju sistem razvoda. Tako da na 30kkm radim servis u radulovicu, a izmedju toga na 10kkm promenim ulje kod drugara, tako da ako i zadrzim b47 jos nekoliko godina pre 200kkm ne verujem da cu raditi lanac.
Cak ni na n47 nisam morao, ali eto, nisam hteo da svako jutro prilikom paljenja osluskujem lanac, tj. dal ima nekih simptoma zveckanja itd.
Zamenjen na mom peta dizna adblue-a, hladnjak egr-a i turbinu mi skoro zamenili. Cuo sam malo zvizdanje, oterao u servis i kazu ima lufta (ne znam gde) i zamenili je u sklopu garancije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dobro si me podsetio sad, cuo sam da te prve verzije sa adblue imaju nekih problema, em je dodat taj sistem, em su navodno i turbina i dizne drugacije.

To je mislim b47tu motor, kod mene je klot b47 190ks bez technical updatea i adblua :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Jos neko pitanje ako nije problem. Kako vam se cini ovo vozilo:

https://www.carnext.com/en-lu/cars/bmw/4-serie/ajnn-p50h-ch9y/

Auto ima 1 god EU garancije i trebalo bi da su svi potrebni servisi uradjeni i da je sve potpuno funkcionalno/ispravno jer je u pitanju garaza/salon u Luksemburgu. Zanimaju me cene recimo zamene tog lanca ili sta vec ako treba na njemu, u Srbiji i koji su oficijelni servisi koji updatuju bazu tako da ne gubim internacionalnu garanciju ali ne deru kozu? Posto je inace zamena tog lanca i reparacija EGR, DPF, okvirno? 

Ne znamerite sto ne postavljam precizna pitanja, ali nisam nikad vozio BMW pa ne umem bolje :D

Gledam pouzdan porodican auto iz "premum" auto segmenta (necu Forda, Opela, Citroena, FIAT i sl.), na koji mogu da se oslonim i leti na +50C i zimi na -30C pa su uzi izbor usli ovaj BMW 420d 190ks xDrive Sport M, automatic ZF-8 i Audi A4 2.0TDI Quattro 190ks, 6-automatic DSG-6. Alfu Giulia sam za sad izbacio jer ima samo zadnju vucu, enterijer je na nesto nizem nivou u odnosu na BMW a kamo li Audi, a i cene Alfi su nekih 10% vece za isto godiste, stanje, km i opremu nego BMW 3 i Audi A4.

Hvala puno

 

 

Edited by GlisaM
Link to post
Share on other sites

Ozbiljno govorim. Obilazio sam placeve, salone/garaze i privatna lica koji nisu preprodavci. Alfa Giulia i Stelvio, sa slicnom opremom, motorima, slicnom stanju bili par hiljada skuplji. Da se ne lazemo, osim nizeg kvaliteta enterijera kod Alfe, ovi primerci iskovani jednim delom u Ferrariju, su zaista odlicna vozila ali ne vrede razliku u ceni. Cak sam se nadao da ce biti par hiljada manje pa da to pazarim kad ono prc.

 

Nego, vratimo se Beemer-u. Kakvo je vase iskustvo i sta mislite o ovom primerku i ceni:

http://ci.vimsweb.com/Reports/InspectionReports/LPAppraisalReport.aspx?inspection_id=aBv5aAV+O8E=&ENC=1

https://www.carnext.com/en-lu/cars/bmw/4-serie/ajnn-p50h-ch9y/

Link to post
Share on other sites

Nešto gledam i nije mi najjasnije za tu četvorku; da li je moguće da pokazuje punu istoriju održavanja, tj. da tako "dobro" održavaju auto?

13. XI 2015. imao inspekciju pre prodaje i prvi servis na 51779 km 13.I 2020. godine? Jedan servis na 4+ godina, jednom u 52000 km?
 

Link to post
Share on other sites

xDrive zbog zime, susnezice, kise...treba mi nesto sto ce biti stabilno i prikucano za podlogu cak i pri zustrijoj voznji. Ima on punu isrtoriju odrzavanja nego ovde iako stoji full, prikazuje samo prvu pre isporuke i poslednji check/servis kad se vratio u maticnu garazu.

Inace, sva vozila u Beneluxu prolaze 110 control check points i menja se sve sto se nadje da ne valja, pa makar to bila i naprsla plastika na migavcu jer nece  proci tehnicki. Oni te ovde vrate sa tehnickog ako recimo brisac ne brise dobro, svetla nisu iste boje ili su matirani farovi, diskovi ili paknovi su izlizani, gume takodje....ali ne kao kod nas. U Luksemburgu, Lihtenstajnu, Monaku i Svajcarskoj se voze ubedljivo najbolja vozila u Evropi (u mnogo boljem stanju od onih u Nemackoj i Francuskoj) i "krs" koji oni tako vide se prodaje na Balkanu sa stelovanim servisnim knjigam gde to moze, napisu uradjen servis a nije.

Gledao sam polovne automobile i Audi A1 i BMW 3/4 u ovim paketima se kod nas iz Belgije prodaju za oko 20.000 as predjenih 200.000 ali su mahom svi oni nekad dobrano lupani i onda sredjivani. Ovde malo ko hoce da kupi auto koji ima preko 100.000, lupan je i ima vise od 1 vlasnika. Takvi idu kod nas u Slovacku, Bugarsku, Albaniju...za 10-15.000e a kod nas dignu cenu na to jos 5000e a ono sto zaista valja od vozila ostaje u salonima i prodaje se od 20-30.0000 zavisno od opreme, stanja, godista i km

 

Edited by GlisaM
Link to post
Share on other sites

Ja već drugu godinu teram sličan auto, 3-ka 320d restajling (B47D20, 190ks), xDrive, dobra oprema...

xDrive je ekstra po snegu, mokrom i klizavom, na suvom je čist višak, povećava potrošnju otprilike 0.5l/100km, ali svejedno sam uzeo xDrive. Sa xDrive-om takođe moraš imati na umu da ne možeš da menjaš samo zadnje ili samo prednje gume (u smislu da voziš prednje ćelave a zadnje nove ili obrnuto, ili stavljati neke šašave dimenzije napred/nazad kako ti se ćefne), preporučena max. tolerancija obima guma je oko 1%. U suprotnom xDrive ili neće raditi kako treba ili može transfer box i da se ošteti. U principu nije uopšte bezbedno voziti takve razlike u gumama i na ne-Xdrive-u, ali ovde u takvim slučajevima može doći i do oštećenja.

Što se utisaka u autu tiče, jako sam zadovoljan. Ide odlično, na autoputu je teško uzdržati se na 130km/h, a pritom skroman potrošač (oko 5-5.5L/100km pri 130km/h sa uključenom klimom), da kucnem u drvo još niti jedan problem imao nisam, i pri 200+km/h deluje potpuno sigurno i stabilno, odlično leži u krivinama itd. Za najbolje vozačko iskustvo fabrički preporučeno je imati run-flat gume, mada su nešto skuplje, tvrđe i bučnije. Ali bolje leže na putu u krivinama, bezbedniji si (zamisli noću u nekoj zabiti ili na autoputu ti ode guma a nije runflat). 

Auto je udoban, mada ipak ne baš toliko tih i ušuškan kao petica koju sam imao pre njega, ali zato pruža nešto sportskiji osećaj od nje. Razlika nije ogromna, ali se primeti.

Inače je sasvim dovoljno prostran i komotan za četvoročlanu porodicu (gepek 480L, a uvek naravno možeš iznajmiti i krovni gepek za zimovanje ako zatreba).

Velika je razlika u filingu ako uzmeš klot i auto pun opreme - klot jednostavno ne daje premijum filing pa beži od takvih iako su jeftiniji jer na kraju nećeš biti zadovoljan. 

Srećna kupovina i pitaj ako te nešto još interesuje.

P.S. postoji SW (tkzv xDelete, proguglaj malo) preko kojeg je moguće menjati xDrive u zadnji pogon i nazad u xDrive. Nisam ga još probao, čekam da se iskustva drugih nakupe, da vidimo koliko je dobar i pouzdan, pa možda ga pazarim na proleće...

 

 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Sigtran said:

Ja već drugu godinu teram sličan auto, 3-ka 320d restajling (B47D20, 190ks), xDrive, dobra oprema...

xDrive je ekstra po snegu, mokrom i klizavom, na suvom je čist višak, povećava potrošnju otprilike 0.5l/100km, ali svejedno sam uzeo xDrive. Sa xDrive-om takođe moraš imati na umu da ne možeš da menjaš samo zadnje ili samo prednje gume (u smislu da voziš prednje ćelave a zadnje nove ili obrnuto, ili stavljati neke šašave dimenzije napred/nazad kako ti se ćefne), preporučena max. tolerancija obima guma je oko 1%. U suprotnom xDrive ili neće raditi kako treba ili može transfer box i da se ošteti. U principu nije uopšte bezbedno voziti takve razlike u gumama i na ne-Xdrive-u, ali ovde u takvim slučajevima može doći i do oštećenja.

Što se utisaka u autu tiče, jako sam zadovoljan. Ide odlično, na autoputu je teško uzdržati se na 130km/h, a pritom skroman potrošač (oko 5-5.5L/100km pri 130km/h sa uključenom klimom), da kucnem u drvo još niti jedan problem imao nisam, i pri 200+km/h deluje potpuno sigurno i stabilno, odlično leži u krivinama itd. Za najbolje vozačko iskustvo fabrički preporučeno je imati run-flat gume, mada su nešto skuplje, tvrđe i bučnije. Ali bolje leže na putu u krivinama, bezbedniji si (zamisli noću u nekoj zabiti ili na autoputu ti ode guma a nije runflat). 

Auto je udoban, mada ipak ne baš toliko tih i ušuškan kao petica koju sam imao pre njega, ali zato pruža nešto sportskiji osećaj od nje. Razlika nije ogromna, ali se primeti.

Inače je sasvim dovoljno prostran i komotan za četvoročlanu porodicu (gepek 480L, a uvek naravno možeš iznajmiti i krovni gepek za zimovanje ako zatreba).

Velika je razlika u filingu ako uzmeš klot i auto pun opreme - klot jednostavno ne daje premijum filing pa beži od takvih iako su jeftiniji jer na kraju nećeš biti zadovoljan. 

Srećna kupovina i pitaj ako te nešto još interesuje.

P.S. postoji SW (tkzv xDelete, proguglaj malo) preko kojeg je moguće menjati xDrive u zadnji pogon i nazad u xDrive. Nisam ga još probao, čekam da se iskustva drugih nakupe, da vidimo koliko je dobar i pouzdan, pa možda ga pazarim na proleće...

 

 

Druze, kazi mi kakva su tvoja saznanja oko lanca na B47 motorima, dali to stvarno crkava na 150.000 i koliko je zamena? Negde sam procitao da na N47 kad se istegne ili pukne i napravi problem servis je oko 5000 a nov motor 8000. Koliko kosta u ovlacenom servisu mali i veliki servis za B47D20?

Link to post
Share on other sites
U 5 je ipak komotnije, sve je vece u 5, od sedista pa na dalje. Inace da ne verujes da u jebenom mondeu ima vise mesta na zadnjoj klupi. 
Ma nema nista vise prostora za noge u 5ici u odnosu na 3jku. U 5ici je razmak izmedju vozaca i suvozaca veci, nista vise. Ako u 5icu imas comfort sedista, onda jos veci problem. Vozim f10, vozio se u f30, a pre ovog f10 imao f34, e u njega mozes da legnes pozadi.

Iskustvo mog majstora koji je otvarao f10 sa b47 motorom na 230.000km i lanac nije bio za zamenu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

To je tacno, 3/5/7 imaju skoro isto mesta u kabini, (f01, f10, f30), makar po duzini, po sirini takodje je razlika po 2-3cm u unutrasnjim merama, gepek im je prakticno isti svima oko 500l, tj. 480l serija 3, 500l serija 7, a 520l serija 5.

Ali je zato iz klase u klasu tj. iz serije u seriju osetna razlika u udobnosti, izolaciji, ususkanosti, materijalima itd.

Link to post
Share on other sites

Nisam merio dimenzije, al znam da u f30 kad sednem ne mogu ledja da uglavim u sediste kako bi trebalo, a u f10 mi je bas prijatno. A nemam nesto jako siroka ledja. Isti model sedista, kozna klot. Sa 7 se nisam sretao. Takodje cini mi se da je razlika u enterijeru u sirini veca od 3cm u 3 i 5. 3 mi je nekako sav tanak i mali, od sedista pa na dalje. Inace uvek sam bio fasciniran razlikom u kvalitetu izmedju serija 3, 5 i 7 kod BMW-a. Sve je tako slicno, a tako razlicito.

Link to post
Share on other sites

Kozna sedista, obicna, koja su isla u trojku su jedna od najgorih. Sedista kao sedista su dobra, drze lepo, ali koza koju koriste je mnogo tvrda i onda je dosta los osecaj. Imao sam ih u f34, ista idu i u f30, iz auta izadjem izlomljen. Pozeljno je ici na sport sedista, vozio sam se u njih u 420d 2000km u cugu, kao nov bio. Sto se tice f10 skroz druga dimenzija i dosta meksa koza. Obicna kozna su sasvim dobra, comfort naravno jos bolja.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites