Loše ubrzanje prva, druga i treća E39 520i


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, vozim E39 520i 2.2 170hp, auto mi ima kilavo ubrzanje i motor se dernja dok koristim prvu, drugu i trecu brzinu. Pored toga desava mi se skoro uvek dok dizem obrtaje da kada pritisnem kvacilo da ubacim u visi prenos cuje se gas koji ja ne dodajem to traje sekundu. Moje pitanje glasi dali mogu ovi simptomi da imaju veze sa plivajucim zamajcem jer je on prilicno los na autu (cuje se sveckanje kada krecem pri pritiskanju kvacila i pustanju, vata cas nize cas vise) da napomenem set kvacila je nov, bobine, svecice, filteri takodje, proverena pumpa, creva, kat. izvadjen. I da auto je ranije isao odlicno da ne bude to je slab motor za njega. Hvala

Link to post
Share on other sites

desava se da se nekad probudi i pocne da ide bas kako treba, pogotovo ako mu na sec dajem gas, tipa idem drugom on kilavi stenje a ja mu onda pustim gas pa naglo pritisnem papucu i on poleti koja je fora ja ne znam, deluje mi kao da je u prenosu snage problem

Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, NidzaE39 said:

desava se da se nekad probudi i pocne da ide bas kako treba, pogotovo ako mu na sec dajem gas, tipa idem drugom on kilavi stenje a ja mu onda pustim gas pa naglo pritisnem papucu i on poleti koja je fora ja ne znam, deluje mi kao da je u prenosu snage problem

Citao sa o slicnim iskustvima/simptomima na stranim forumima i sumnjalo se na pumpu za gorivo. Ali bez prave dijagostike/majstora, nema resenja problema. Ovako ostaje samo nagadjanje do prekosutra...

Link to post
Share on other sites

Tri sam servisa obisao koja rade iskljucivo bmw, sve je uredu sto se tice dovoda goriva, usisa, izduva, kazem jedino mi taj plivajuci baca sumnju jer nikad nije menjan, pa reko da vidim da li je neko imao slicne simptome sa istim kod benzinca. Pravog majstora izgleda da nema u Beogradu cim mi do sada nijedan nije pomogao

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dredger said:

Nece niko da se drka oko toga, to je problem. 

Obicno je to u pitanju. Tesko je da se defektira jer oduzima puno vremena i onda trpe poslovi na kojima se uzima "brza" lova.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
On 9/8/2020 at 1:17 PM, NidzaE39 said:

isao sam na dijagnostiku, greska sekundarni ventil vazduha (tako nesto) kazu da je to kada je auto ladan pomaze (greska je od pre ovog problema) i knock senzor 2 - zamenjen polovan opet pali gesku

Pa za početak zameni zamajac koji i sam kažeš da je loš, i stavi nov knock-senzor. Mislim da je to dobra osnova da počneš rešavati problem, a i sam kažeš da treba da se menja. Senzore nikad ne bih stavljao polovne, ipak kad je nov znaš da je nekorišćen (ne zamašćen itd.)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...