BMW E60 2.2i-BENZIN, teško pali kad je zagrejan


Recommended Posts

Pozdrav. Ima sličnih tema na forumu ali nisam ništa našao za moj model pa pišem novu. 
-BMW E60 2.2i-2003 godište. Kad je hladan, ili kad je bio ugašen barem 5 minuta, pali na okret ključa bez ikakvih problema, savršen rad. Medjutim, kad je vruć i ugasim ga i pokušam da ga upalim u roku od 3-4 minuta, neće da upali bez gasa, samo vergla, dakle moram da ga palim sa gasom. Ali čak i sa gasom neće da upali odma već vergla 3-4 sekunde. Iskreno mi bude neprijatno kad ga toliko dugo verglam. 

-E sad, na njemu su svih 6 dizni nove (stare mesec dana), svećice su sve dobre, injektori su svi dobri. Da li je moguće da je to do kompjutera/ senzora ili čega već? 
-Stvarno ne znam, pa prvo pitam ovde samo da me neko malo uputi, da ne idem direktno majstoru, jer ko zna šta je pa da ne plaćam bez potrebe majstorske zajebancije. 

-Da dodam da je auto bilo redovno održavano i servisirano u ovlašćenim BMW servisima, sve redovno radjeno na njemu. 

-Ne mogu nigde za benzinca da nadjem bilo šta na internetu, sve dizelaši. Nadam se da neko može da me uputi barem malo. Hvala. 

Link to post
Share on other sites

Probaj kontak nekoliko puta da nagura pritisak u sistem lepo, mozda mu fali goriva. Ako upali lakse onda od prilike znas gde da gadjas, pumpa goriva itd..

 

Pre neki dan sam gledao ovo:

 

 

 

Baci pogled i ovde>:
https://www.bimmerfest.com/threads/m54-warm-start-long-crank-leaky-fuel-injector.1274718/

 

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites

Pogledaću. Probaću to sa kontaktom. Čudno mi je da samo kad je vruć, da onda neće da upali odma i to sa gasom. Inače temperatura motora i haube je nenormalna. Imam golf 4, imam pasata B6 170 konja, i oba kad rade danonoćno ne budu toliko vruci oko haube kao ovaj E60. Bukvalno ispred auta staneš i osetiš koliko je vreo. 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, StunterSM said:

Jel ima plin?

Nema. Bio je pre davno i izvadjen. 

Probao sam opciju sa kontaktom ali ista stvar. 
Sad možda jedino zenzori da su, ne znam iskreno šta drugo, nisam stručnjak. 

Link to post
Share on other sites

Sad nešto razmišljam, i nekako mi dve stvari stoje kao opcija. Ili je senzor temperature, pošto znam da je na dijagnostici lagao za temperaturu, ili je pumpa goriva, ali opet, pumpa goriva ne verujem da je jer zasto bi onda hladan upalio odma...

Edited by triiiki
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Bio sam danas na servisu u Novom Sadu, rade BMW. 
Proverili su auto, i ustanovili da je problem u računaru motora. 

Po njima treba da se promeni računar, da se prekodira itd. 

Auto inače nije hteo da upali kad je vruc, morao sam da ga ohladim bar 15 minuta. 

Kad su obrisali greške, upalio je bez problema ali je odma nove greške nalupao. 

Tako da kad srede računar, tj kad skupim pare i odradim i to, javiću da li je to u pitanju ili ne, za nekoga ko bude mozda imao sličnih problema. 

 

Link to post
Share on other sites