F10 izbor motora pri kupovini


Recommended Posts

Interesuje me da li postoji "osetna" razlika izmedju 520d 184ps i 525d 2.0 218ps, u oba slucaja sa automatskim menjacem, ili se taj osecaj iz 525d 218 moze dobiti i chipovanjem 520d?

Imao sam u razmatranje i 528i 2.0 245ps, ali ih ko nas trenutno nema po oglasima, i mislim da ipak Nm kod dizela mogu "docarati" jace ubrzanje, iako su slabiji sa konjazom, a i potrosnja kod 528i mislim da bi bila drasticno veca od pomenutih dizelasa...

Cenovni rang bi bio oko 14-15.000e, +zamena lanca i ostali servisi.

 

Link to post
Share on other sites

За те пате ја бих гањао онај са 190 новију ген моторњћа,или 518с са 150 или колко већ,они су после 2013 или 2014

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

U redu, znaci ipak postoji modifikacija na 525 u odnosu na 520, iako su oba motora 2.0l...

Iskreno po youtube snimcima ne vidim neku "drasticnu" razliku izmedju 184ps i 218ps, prilikom ubrzanja od 0-100km/h, ali se uzivo verovatno to oseti...

Nista, juricu onda oglase sa 525...

 

Kazite mi XDrive, vredi li imati ga, ili donosi vecu glavobolju?

Link to post
Share on other sites

Meni nekako čak i 3-ka ako se ne oseća luksuz kad u njega sedneš, onda nije to to... A kamoli petica, to mora da bude baš luksuz.

520d ili 525d, po meni realno mala razlika, većinom ćeš verovatno voziti po gradu... A na autoputu, i 520d tera 200+km/h opušteno, a ograničenje je 130km/h u svakom slučaju... Koliko zaista misliš da se trkaš s njim? Ako misliš češće da potapaš gas do daske, i 525d ti je veruj mi preslab... 

Naravno, da je auto zdrav, dobro održavan i očuvan, inače glava ima da te zaboli... Zato strpljenja i pomalo sreće u izboru.

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Sigtran said:

Meni nekako čak i 3-ka ako se ne oseća luksuz kad u njega sedneš, onda nije to to... A kamoli petica, to mora da bude baš luksuz.

520d ili 525d, po meni realno mala razlika, većinom ćeš verovatno voziti po gradu... A na autoputu, i 520d tera 200+km/h opušteno, a ograničenje je 130km/h u svakom slučaju... Koliko zaista misliš da se trkaš s njim? Ako misliš češće da potapaš gas do daske, i 525d ti je veruj mi preslab... 

Naravno, da je auto zdrav, dobro održavan i očuvan, inače glava ima da te zaboli... Zato strpljenja i pomalo sreće u izboru.

Drug, a kakvo je tvoje misljenje izmedju 525d 218ps i 528i 245ps? 

Vidim ima ih u Bugarskoj 15-ak na oglasima (528i)...

Link to post
Share on other sites

BMW f10 imas 528i gde je 3.0benz i gde je 2.0benz. Mislim da je posle 2012god krenuo 528i da je 2.0 motor

Da biram izmedju dizela i benzinca sigurno bih pre uzeo benzin

Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, Golub said:

BMW f10 imas 528i gde je 3.0benz i gde je 2.0benz. Mislim da je posle 2012god krenuo 528i da je 2.0 motor

Da biram izmedju dizela i benzinca sigurno bih pre uzeo benzin

2.0 je sa 245ps, na taj model sam i mislio...

Svidja mi se sto je obrtni momenat na 1250obrtaja 350Nm, ali 525d na 1500obrtaja daje 450Nm..

Edited by nemanjale
Link to post
Share on other sites
9 hours ago, nemanjale said:

Drug, a kakvo je tvoje misljenje izmedju 525d 218ps i 528i 245ps? 

Vozio sam svojevremeno na kratko E39 525d sa 163ks pa malo duže E39 525i sa 192ks, (otprilike to je sličan odnos kao tvoja dilema), stim da je ovaj E39 525i bio šestak. U tom poređenju osim u potrošnji gde dizel ima znatnu prednost, u svemu ostalom pobeđuje benzinac. I u performansama, i u zvuku motora i u sveukupnom osećaju i uživanju u vožnji. Čak sam ga i na NAVAK terao.  :)

E sad, kod F10 mislim da nije tolika razlika, dizeli su se sada još više primakli benzincima, ali ovaj 528i 245ks benzinac nije šestak, tako da je dilema poprilična - to takođe znači da koji god da odabereš nećeš se razočarati, bitno je je primerak pravi, dobro očuvan i održavan, u tebi lepoj boji i opremi!

Link to post
Share on other sites

Iscitaj strane forume, ja sam bio veoma zagrejan za taj ili 328i ili 528i ali gomilu problema ima, i njemu puca lanac, ima neke plasticne delove koji se od toplote polako sjebu na vecim km... Ispada najbolji taj 2,0d koji svi kude

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Delijin je presao 70k kad ga je prodao. Ja pricam o km preko 150-200k i vise. Sigurno da moze doci do problema, pored svih onih za koje se zna. Za 2,0 dizel se zna za lanac, valjda kuciste egr i dpf zajebava, ali osim tih problema nesto se ne pise za druge stvari

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Indorile said:

Ima fiesti, rapida, pola, c3, grande punta i slicno 2015o za 5-6 soma. Niko nas ne bije po usima da vozimo premium.

Objasnio =] Jedini problem od tih vozila su obicno stvarno ocajni motori, da ne kazem opasni za jacu voznju na magistrali i preticanje (obicno neki 1.2 benz bez turba)... Ako se trazi nesto jace ode cena na 7-8-9k.

 

 Da moze covek da nadje pristojan motor u 2015. tog segmenta, s top opremom, mnogo mnogo bolje nego lesina od 15 godina s milion kilometara na satu...

Mislim takodje da je BMW izgubio onaj epitet iskljicivosti “premiuma” koji je nekad imao, osim ako izuzmem bas top segment.

 

Jednostavno, danas mozete naci nasviranu Skodu od 50k €, a o svim ostalim proizvodjacima da ne pricam.

Svi u svemirskoj opremi.

Mozda se jos FIAT jedino reklamira kao totalno sirotinjsko narodno auto.

Link to post
Share on other sites