F10 izbor motora pri kupovini


Recommended Posts

3 hours ago, Indorile said:

Ima fiesti, rapida, pola, c3, grande punta i slicno 2015o za 5-6 soma. Niko nas ne bije po usima da vozimo premium.

Nisam bas siguran da moze 2015god da je auto u solidnom ili dobrom stanju i da kosta 5-6soma... mislim da treba koja hiljada vise

 

Link to post
Share on other sites

Ja cu taj 525d izbjegavati, i sam majstor koji radi samo bmw kaze da nisu naj bajniji. Obkasnjavao mi je koje oznake mjenjaca dolaze i koliko snage moze da trpi pa dosta problema zna biti s tim prijenosom snage koliko mjenjac moze istrpiti. A i problem sa drugom turbinom nije bas jeftin. Ja cu ganjati radije 520d 184ks

Link to post
Share on other sites
Ja cu taj 525d izbjegavati, i sam majstor koji radi samo bmw kaze da nisu naj bajniji. Obkasnjavao mi je koje oznake mjenjaca dolaze i koliko snage moze da trpi pa dosta problema zna biti s tim prijenosom snage koliko mjenjac moze istrpiti. A i problem sa drugom turbinom nije bas jeftin. Ja cu ganjati radije 520d 184ks
E pa toga majstora treba da izbjegavas jer taj 525d nema 2 turbine nego jednu twinpower turbinu koja isto dodje i na motor sa 184konja

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
530i preporuka
I sto je zanimljiva stavka svi benzinski motori u f10 2.5-3.0(sestaci) nemaju nikakvu boljku sa lancevima i slicno sem sa diznama i pumpom ako se vozi na rezervu

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek pre za benzinca, da kupujem sebi auto jako tesko bi se odlucio za dizela.

Sticajem okolnosti vozim dizela ali nisam ljubitelj, sto bi se reklo: plin je za kuvanje, dizel je traktor, auto je benzinac

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pozdrav. Odavno nisam bio aktivan na forumu, ali cu izneti svoje iskustvo, a na osnovu 3 bmw automobila koji su u mom vlasnistvu. Istina jedan sam prodao ove godine i radilo se o F10 2012 godiste, N47 120kw, osakacena, uglavnom Benelux varijanta.

Takodje imamo f30 2013 god, N47 85 kw, sa realnih 130000km, kupljen pre godinu ipo s 122000. inace jako malo prelazimo, jer imamo vise automobila u kuci, pa je cesto nas prosek od 8000 do 10000 km po vozilu. Kada sam prodao f10 2012 sa manuelnim menjacem i sonbzirom da je bio veliki problem prodati, zbog menjaca naravno, rekao sam sebi da ce sledeci biti samo automatik. Automatik ima svoje prednosti, ali i skuplje odrzavanj, ako do toga dodje. Model koji sada imam je F10 2016 god, B47 140kw. UAtomobil znacajno bolje povlaci i sam odziv na gas mu je mnogo bolji od prethodnika u kojem sam uzivao. Moram biti iskren da mi je moj prethodni model ostao u lepom secanju, jer mi osiim senzora za nivo ulja nikada nije pokazao nekakvu gresku, a za 3 ipo godine i 35000 km. Manuelac je proveereno trosio oko 6 do 6.5 litara, a na otvorenom pri brzini od 140 kmh tempomat 6l i manje. Vise puta proverena autentiicnost borda prilikom daljih putovanja sipanjem do vrha. Sadasnji lepotan u Luxary opremi trosi 1.5 litar vise pri istim brzinama, sto prosecnim sto trenutnim. Tek pri veciim brzinama od 160 kmh pa navise se priblizava potrosnji manuelca. Treba uzeti u obzir da je ovaj model sa 27 ks vise i automatski menjac, tako da je potrosnja manje vise opravdana. 

Oprema je u bmw jako bitna. Modeli o kojima mi pricamo nisu sport modeli pa da se akcenat stavlja na motor, pa da spartanski enterijer moze da prodje. Ako se vec kupuju dizelasi i sa svim ogranicenjima na putevima, onda da bar u toj dosadnoj voznji uzivamo imajuci dobru opremu. Da bi se malo razjasnilo koliko toga bi bilo dobro imati dacu primer mojih automobiiila. U f10 i bivsem i sdasenjem imam konfort sedista. Treba imati u vidu da se radi o limuzini koja preferira da bude visoka klasa medju premiuim modelima, pa je malo suprotno modelu imati losa sedista. U f30 imamo obicna sedista od ekokoze i taj uzas tesko podnsimo. Zamerka na bmw sedista je sto retko koji u ponudi ima ventlaciju, gotovo da ih nema u ponudi,a vrlo nedostaje  u letnjim danima.  Velika, profesional navigacija niej samo velicina, nego je i sve ono sto njen softver ima. Recimo citanje sms i email poruka, harddisk, dvd itd. Kod mog novog modela se na Idrive kontoroloru moze pisati sto je prakticnije nego vrteti tocak kao na sefu. Mnogi zanemaruju opremu kod ventilacije, a to je da bi trebalo da ima apsolutnu dvozonsku klimu, sto je vrlo neophodno za udobnost da svako dredjuje svoj ventilator i usmerivace, a ne samo temperaturu. Grejanje sedista takodje. Pozeljno je imati neku asistenciju ali nije neophodno. HUD je jako korisna stvar i sada se bas oslanjam na njega, jer mi gotovo sve bitne funkcije ispisuje na HUD, ali treba imati u vidu da je soferka 1000 evra u BMW servisu, ako dodje do zamene.  Bmw f10 LCI ima bolju zvucnu izolaciju, pa je voznja prijatnija, amoze se reci da model iz 2012 koji sam posedovao niej bas bio tih pri vecim brzinama ako ima vetra. Znaci mozda bolje traziti LCI model. 

Izneo sam samo deo opreme koji ima moj automobl i time hteo da odgovorim na jedan komentar da nedostaje samo velika navi. Nedostaje jako mnogo kod modela koji su u ponudi, a za klasu vozila kao sto je f10. Mislim da je 525 sa 218 ks lepo imatii ako se primerak podupire na iole solidnu opremu. Ako je oprema oskudna, a motor upotrebljiv tek ponekad, osudjen si da sedis u autu koji ima manje opreme od jednog savremenog Hjundai. 

 

Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, mtlmiki said:

Koja km.i kolko si ga platio ako nije tajna?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kilometraza je 162000. Cena nije realna jer sam nabavio iz dilerskih izvora. Nekada se takav auto plati skuplje nego kod nas, a nekada jeftinije. Sve zavisi kako njihovo trziste u nekom momentu ocekuje od tog auta i koliko je rata isplaceno . Recimo da kosta kod nas izmedju 20000 i 25000 evra. 

Oprema je ta koja u velikoj meri doprinosi.

Bixexon sa adaptivnim farovima i korner svetlima. HUD, Šiber, Adpativno veanje( neverovatno dobra stvar),  Tamno drvo , Konfort sedista sa grejanjem. Totalno dvozonska klima, Virtuelna tabla, Pravi M volan, Bmw natpis na pragovima osvetljen u aluminijumskim lajsnama, osvetljene kvake na vratima, HF kljucevi, zatamnjena stakla, elektro pomicna gepek vrata, Luxary lajsne i felne 18, Elektro pomicni volan, sklapanje retrovizora, Svi retrovizori samozatmnjujuci, Automatski menjac, IDRIVE komanda sa ispisvanjem simbola prstima. Fabricki alarm, Iako iz Belgije ipak 190 ks.

 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, mtlmiki said:

Tako sam i mislio.Samo konfort sedista,adaptivno vesanje,velika navy i Hud vrede 5000.Hvala na odgovoru i da se navozis sa njim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala. Ako me bude sluzio kao ozloglaseni n47, bicu prezadovoljan. navodno ovaj b47 ima malo bolje resene prenose lanca. Generalno ja nemam nikakvih problema sa Bmw vozilima. Malo bih mu zamerio na lenjosti menjaca u odnosu na DSG, ali cki odnosu na klasican uljani menjac kod Lagune 3. Nekako mi je lakse bilo dozirati pokret pri uspinjanju na ivicnjak nego kod bmw. Kod Bmw je previse slab pri malom dodavanju gasa, dok bi svako snaznije pritiskanje moglo dovesti do trzaja, pa je to ujedno jedina zamerka sa moje strane. Naravno pricam o finesama. 

Ja sam cak zadovoljan i sa F30 316. Iako slabasan, vrlo lepo povlaci. Gubi dah, naravno, ali za neku uobicajenu upotrebu sa jako niskom potrosnjom, vrlo pozeljan automobil.

Link to post
Share on other sites

Ja imam 320DA vec 3 godine,uzet sa 107000km.prva reg. 2013.Mada ne prelazim mnogo jer imam jos auta,prezadovoljan.Ide kao zmaj,ipal je laksi od F10.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Saleksa said:

Hvala. Ako me bude sluzio kao ozloglaseni n47, bicu prezadovoljan. navodno ovaj b47 ima malo bolje resene prenose lanca. Generalno ja nemam nikakvih problema sa Bmw vozilima. Malo bih mu zamerio na lenjosti menjaca u odnosu na DSG, ali cki odnosu na klasican uljani menjac kod Lagune 3. Nekako mi je lakse bilo dozirati pokret pri uspinjanju na ivicnjak nego kod bmw. Kod Bmw je previse slab pri malom dodavanju gasa, dok bi svako snaznije pritiskanje moglo dovesti do trzaja, pa je to ujedno jedina zamerka sa moje strane. Naravno pricam o finesama. 

Ja sam cak zadovoljan i sa F30 316. Iako slabasan, vrlo lepo povlaci. Gubi dah, naravno, ali za neku uobicajenu upotrebu sa jako niskom potrosnjom, vrlo pozeljan automobil.

Da, da... BMW f30 316d je itekako pozeljan automobil i koliko vidim, sve cesce se vidja na ulicama. Izuzetno mali potrosac, pouzdan, a za uobicajenu upotrebu je sjajan, mada ne sramoti se ni za neke druge upotrebe.

F10 je ipak druga prica, klasa vise i tu nema dileme nikakve.

Uglavnom, oba automobila su super.

Edited by Gerrard
Link to post
Share on other sites