Simptomi ne ispravnog EGR ventila


Recommended Posts

Pozdrav drustvo , mozete li mi reci koji bi bili simptomi ne ispravnog ili polu ispravnog EGR ventila interesuje me kad je egr čist dali i onda može onaj vakum da pravi probleme i kakve. Hvala

Link to post
Share on other sites

Gubitak snage, dim na auspuhu, knedla pri ubrzanju, variranje obrtaja... Mislim moze se ispoljavati na mnoogo nacina ali uglavnom svaka dijagnostika prepozna da li radi. Generalno uglavnom budu samo prljavi a ostane ispravan i vakumski deo kao i klapna. Ukoliko je elektricni onda moze biti jos problema. Najbolje zatvoriti plocicom hladnjak egra, sam egr i milina. Neko kaze da je bolje jer je fabrika to uradila a ne konta da je fabrika to uradila zbog emisije gasova i da ubacuje cadz u motor bespotrebno.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, NikNS said:

Gubitak snage, dim na auspuhu, knedla pri ubrzanju, variranje obrtaja... Mislim moze se ispoljavati na mnoogo nacina ali uglavnom svaka dijagnostika prepozna da li radi. Generalno uglavnom budu samo prljavi a ostane ispravan i vakumski deo kao i klapna. Ukoliko je elektricni onda moze biti jos problema. Najbolje zatvoriti plocicom hladnjak egra, sam egr i milina. Neko kaze da je bolje jer je fabrika to uradila a ne konta da je fabrika to uradila zbog emisije gasova i da ubacuje cadz u motor bespotrebno.

Hvala ti na odgovoru, obicni je EGR bez elektronike, konkretno imam problem ne stalno ali se desava kad je vozilo u leru da mi obrtaji padnu na 500 pa se dignu par puta, maf je nov sve je oko toga ispravno jedino sumljam da egr kad je u leru treba da otvori klapnu pa da on tada nesto zabrlja :( mozes li mi reci kako i gdje na INPA mogu vidjeti rad EGRa. Hvala

Link to post
Share on other sites

Ma najlakse ti je uzeti otpustiti selnu, skinuti crevo sa egra, vizuelno ces najbolje videti kolko je zapusen, i nek neko stisne gas ti vidi dal se klapna pomera, ja kontam da je 1 od 20 neispravan, ovo sve bude zaprljano. To ti je najlakse i najbolje ces videti sve, nekad ti nece ni prijaviti gresku auto a bice neispravan. Kazi mi samo jel ti dimi auto?

Link to post
Share on other sites
On 9/25/2020 at 3:14 PM, NikNS said:

Ma najlakse ti je uzeti otpustiti selnu, skinuti crevo sa egra, vizuelno ces najbolje videti kolko je zapusen, i nek neko stisne gas ti vidi dal se klapna pomera, ja kontam da je 1 od 20 neispravan, ovo sve bude zaprljano. To ti je najlakse i najbolje ces videti sve, nekad ti nece ni prijaviti gresku auto a bice neispravan. Kazi mi samo jel ti dimi auto?

Hvala ti na odgovoru, ne auto ne dimi jedino kad ga u npr. trecoj na 1000 obrtaja pritisnes onda malo zadimi ali ne previse mislim da je to normalno, kod paljenja i kad stoji u leru ne dimi ;) uraditi cu to kako si rekoa da pogledam kako klapna radi ? nesto sam trazio dali se moze na vakum povuci klapna pa da se izmjeri dali stoji na vakumu ili pusta ? . Hvala

Link to post
Share on other sites
On 9/25/2020 at 3:14 PM, NikNS said:

Ma najlakse ti je uzeti otpustiti selnu, skinuti crevo sa egra, vizuelno ces najbolje videti kolko je zapusen, i nek neko stisne gas ti vidi dal se klapna pomera, ja kontam da je 1 od 20 neispravan, ovo sve bude zaprljano. To ti je najlakse i najbolje ces videti sve, nekad ti nece ni prijaviti gresku auto a bice neispravan. Kazi mi samo jel ti dimi auto?

Pozdrav, kad prikopcam INPA dobije ovu gresku ? sta ti mislis sta bi ovo moglo da bude. Hvala 

Error registration : 0x4501: 4501 (0401) exhaust recirculation regulation <<<<!!!
Error accurances: 4501 (0401) exhaust recirculation regulation
Error code: 45 01 B2

 

Link to post
Share on other sites

Pa meni je ovu istu palio bio, nakon ciscenja kompletnog sistema ugasio je sam, doduse ja sam kasnije blokirao egr i ugasio ga softverski ali ciscenje ce resiti. On tu aktivira vakumom klapnu ali je zaglavljena ili onda vidi kao gresku logicno. Skini sve i iscisti u benzinu i miran si.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, NikNS said:

Pa meni je ovu istu palio bio, nakon ciscenja kompletnog sistema ugasio je sam, doduse ja sam kasnije blokirao egr i ugasio ga softverski ali ciscenje ce resiti. On tu aktivira vakumom klapnu ali je zaglavljena ili onda vidi kao gresku logicno. Skini sve i iscisti u benzinu i miran si.


Sent from my iPhone using Tapatalk

super hvala i ja sam tog misljenja da se klapna zaglavljuje ne radi kako treba ? naso sam sta su kodovi ovih gresaka

P0451 Osjetnik tlaka u sustavu emisije isparavanja / doseg / performanse prekidača

P0401 Otkriven nedostatak protoka recirkulacije ispušnih plinova

pa cu bas skinuti probati da vidim kako radi klapna tj vakum dali se lako moze subiti i naravno sve ocistiti. 

Hvala na pomoci svako dobro ;) 

Link to post
Share on other sites