Variranje gasa x3 n47 177ks


Recommended Posts

Najlakse kupis brake cleaner i maf cleaner od Liqui Moly mislim da je oko 700 din, iscistis maf s njim, a brake cleanerom iscisti map senzor i makar si uklonio 2 stavke a dobro je i preventivno. A vrlo je moguce da ti resi problem.

Link to post
Share on other sites
On 9/30/2020 at 7:17 PM, Sale-Sombor said:

Da li ti tako radi stalno ili samo kad je hladan?

Radi kad je hladan posle smiri rad,zamenio sam regulator pritiska i opet ista prica,proverena pumpa visokog pritiska,proverena pumpa u rezervoaru,blokirano vakom crevo na eger ventilu i opet ista prica....majstor sumnja na diznu...bio sam kod bosiste oni nisi hteli da proveravaju dizne na bos sto samo su zakacili kompjter i rekli da su dizne dobre da treba regulator pritiska da se zameni...ja ga zamenio i opet nista.....

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, NikNS said:

Najlakse kupis brake cleaner i maf cleaner od Liqui Moly mislim da je oko 700 din, iscistis maf s njim, a brake cleanerom iscisti map senzor i makar si uklonio 2 stavke a dobro je i preventivno. A vrlo je moguce da ti resi problem.

Sve sam to radio i ponovo ista prica....

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Lepez said:

Sve sam to radio i ponovo ista prica....

Ja ima x5 e53 i imam slican simptom no meni kazalja padne na 500 pa se vrati na 700 ? znao mi je auto ugasiti kad je klima upaljena to se ne desava stalno ponekad u rijetko ! promijenio sam regulator pritiska nista, maf nista , 2 dizne su bile malo losije repariro nista :(  ocistio usisnu granu i MAP nista jedino sad sumljam na EGR da ne zatvori na vrijeme klapnu kad je auto na leru i da MAP nije 100% ispravan . Sranje ;) 

Link to post
Share on other sites

Isto sam pomislio, grejac ili modul grejaca, ne zagreje lepo taj cilindar ostane hladniji sto prouzrokuje nemirniji rad dok motor ne krene da se blizi radnoj temperaturi kad se unormali.

Link to post
Share on other sites
On 10/2/2020 at 10:40 AM, Lepez said:

Treci grejac mi je crko,naravno zamenio sam i grejac i modul (kutiju) i opet ista prica

Pozdrav, jesi li sta uspijeo rijesiti !!

Link to post
Share on other sites
On 10/2/2020 at 9:49 AM, NikNS said:

Isto sam pomislio, grejac ili modul grejaca, ne zagreje lepo taj cilindar ostane hladniji sto prouzrokuje nemirniji rad dok motor ne krene da se blizi radnoj temperaturi kad se unormali.

Ma kakvi. Pa ne greju ga grejaci tako dugo, ili samo pre paljenja ili ostanu da rade jos kratko nakon paljenja da motor lepo sastavi. 

Link to post
Share on other sites
On 10/8/2020 at 3:03 PM, Mirsad said:

Pozdrav, jesi li sta uspijeo rijesiti !!

Nisam druze nista resavao jos....

Citao sam na forumu da moze da bude senzor temperature rashladne tecnosti,mada ne pokazuje nikakvu gresku na dijagnostici,ali mogu da to u skorije vreme zamenim jer to nije neka velika stavka koja kosta puno...jbg da se proba i to 

Link to post
Share on other sites
On 10/1/2020 at 10:02 PM, Lepez said:

Radi kad je hladan posle smiri rad,zamenio sam regulator pritiska i opet ista prica,proverena pumpa visokog pritiska,proverena pumpa u rezervoaru,blokirano vakom crevo na eger ventilu i opet ista prica....majstor sumnja na diznu...bio sam kod bosiste oni nisi hteli da proveravaju dizne na bos sto samo su zakacili kompjter i rekli da su dizne dobre da treba regulator pritiska da se zameni...ja ga zamenio i opet nista.....

Koliko je bio regulator pritiska?

Link to post
Share on other sites

Jedno mozda glupo pitanje dali se ovo moze desavati zbog loseg lanca ? to jest  usljed istezanja lanca sa motor mrsi . LP

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

E imam ja jedno pitanje. 😁 

2.0d 177ks upali posle neke kraće vožnje grešku p3264 (maf), ali auto radi normalno, ne dimi, nema smanjene performanse, niti se promeni zvuk motora. A maf je menjan na proleće, proverene su dizne, grejači su dobri, dpf nije zapušen. Naravno greška se ne ukloni sama od sebe nego moram preko dijagnostike da je uklonim. Ja ga normalno vozim 30km, parkiram se i posle sat vremena upalim auto i krenem i upali se greška. 😅

Interesuje me šta da mu radim? Da li je to samo zaprljan maf ili brljavi komp zbog loše smeše goriva? 

Link to post
Share on other sites

Dovoljno je da je malo zamascena iglica i imaces taj problem, narocito sto je auto preko 150k svuda ima malo ulja i interkuler i creva i egr to je sasvim normalno. Buduci kolko su pristupacni slobodno uzimaj Lique Moly sprej za ciscenje odradis to i probas. 700 din je sprej tako da samo ce pomoci nece odmoci :) 

Link to post
Share on other sites

Ima ja sam kupovao u Draveni radnji u NSu, tako da sigurno ga imaju kit komerc i ostali. Skida se kod mene na e46 se izvlacio onaj ulozak pa sam njega cistio nisam kuciste skidao, dok kod drugara na Alfi 147 sam morao skinuti ceo sa kucistem pa smo ga tako ocistili.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
8 minutes ago, Sale-Sombor said:

Sta ti se desava?

Identicnno kao na snimku, dok je hladan desetak minuta osciliraju-variraju obrtaji. cim se malo zagreje radi normalno. Upravo sam nasao na nekom engleskom forumu navodno covek je resio slican problem zamenom klapne gasa!?

Link to post
Share on other sites