Recommended Posts

Pozdravljam Vas sve! Moje ime je Nikola i od skoro sam vlasnik BMW-a , serije 3, iz 2013-e godine. S ozbirom da mi se jako dopada izgled ove trojke, vec neko vreme sam pratio ponudu kod nas. Motor od 116 konja sam samo gledao, jer se aposlutno uklapa u sve sto mi je potrebno, a i dosta je pomoglo pisanje ljudi i saveti onih, koji su imali iskustva sa ovim autom, da ucvrstim tu odluku. Sto se opreme tice, u pitanju je osnovni model, sa nekim standardnim nivoom opreme. Automobil sam pronasao u Sobotici, gde je bivsi vlasnik posle zavrsetka predstavljanja auta rekao da bi bilo super i da odemo za Novi Sad, u ovlasceni servis na pregled vozila, cisto da se hvalospevi o autu potvrde. To smo i uradili posle nekoliko dana. Rezultat servisa je bio da je automobil u dobrom stanju ( cak odlicnom ) , kilometraza ( 178 000 km ) prava, nije nikada havarisan, a od nekih ulaganja potrebno je zameniti lanac, kao i prednje i zadnje diskove. Posle kupovine auta, posle otprilike dve nedelje mi je izbacio gresku za eger ventil, ali mi je posle nekoliko sekundi i nestalo obavestenje. Auto sam odvezao u Novi Sad, kod Nemanje iz auto centra UNIWERK, na preporuku, pa smo zajednicki doneli odluku da stavi nov eger ventil. Od dodatnih ulaganja, vise estetskog tipa, mislim da cu zameniti multimediju na autu u nekom narednom periodu, verovatno volan i stavio bih one hrom lajsne kod maglenki i prednjeg branika ( kao u luksury ), ali sam se malo raspitivao i otprilike mi je receno da mogu da se stave, samo ukoliko zamenim komplet prednji branik, koji se koristi u Modern, Luxury, ili sport varijanti, tako da sam od toga odustao za sad. Motorom sam prezadovoljan, apsolutno je zadovoljio sve moje potrebe i ocekivanja, U mom slucaju, gradska voznja je u 90% celokupne voznje, gde se auto ponasa odlicno. Posle dve malo duze vonje po auto-puti, gde me je automobil odusevio, resetovao sam rezultate potrosnje i pratio potrosnju u cistoj gradskoj voznji, gde je posle vise od 800 kilometara bila 5.5 litara. Generalno, zadovoljan sam ovim automobilom. Nadam se lepom i korisnom druzenju.

IMG_20200927_080641-01.jpg

IMG_20201001_124336.jpg

Link to post
Share on other sites

Dobrodošao Nikola. 

Kod polovnog auta, naročito te starosti i kilometraže, sasvim je razumno očekivati neka početna ulaganja da bi se auto doterao tip-top... Ali ako si autom generalno zadovoljan (a zašto ne bi bio, znam po sebi), vredi uložiti jer ćeš uživati narednih nekoliko godina.

116d kažu da ima i nešto više konja od onih koje BMW deklariše, a u svakom slučaju odlično se čipuje ako nekad budeš poželeo (a realno zaista nema potrebe).

Što se potrošnje tiče, bord comp, naročito u gradskoj vožnji prikazuje nešto manje, tako da računaj da ti je bila oko 6L, što je opet odličan rezultat za grad i auto tih gabarita.

Multimediju i volan zameni kada ti se bude ukazala neka dobra prilika. Vidi i ovde na forumu ima tema o tome... Dosta ljudi ugrađuju tipsku Android multimediju, i izgleda da su zadovoljni. 

Branik ja za sada ne bih dirao ako već ne moraš - tj ako se nedaj bože desi da postojeći ozbiljnije oštetiš, bar nećeš biti skroz u bedaku... Ima dosta tih limarijskih delova za F30 po oglasima, što zamenskih a ponekad i neki originalni.

Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodoslici.

Pa, da... znao sam odmah pri kupovini auta, tacnije posle komplet pregleda u ovlascenom servisu da ima ulaganja, sto sitnijih, sto krupnijih, ali sam odradio nesto za sta nije bilo potrebe, bar ne sada, iz razloga da ne boli glava. Svakog dana smo u njemu, deca, supruga i ja i eto... da bih bio miran i siguran.

Slazem se da racunar laze, bar za 5% sto se tice potrosnje, ali verujem da moze da ide ispod ovog sto pokazuje. Na otvorenom nije isla preko 4.5 , ali nisam bio nezan.

Razmisljao sam za chip, bilo je bas blizu cak i da odradim, ali na kraju sam resio da ne diram nista, neka bude sve fabricki. Zadovoljan sam kako auto ide, ubedjen u ovo sto ste Vi napisali "ima vise konja, nego sto je deklarisano" , svakim danom mi sve vise to postaje jasno, prezadovoljan sam potrosnjom, udoban je i ispunjava moje prohteve.

Potpisujem za farove, meni to isto bode oci i tu ce se nesto menjati sigurno, samo da se dodje do derivata, jer sam se istrosio fino za sad. Kupovina auta i ove servise sto sam uradio, iznela me je okruglo 14000€ , a da menjam farove samo da se zove da sam ih promenuo necu. Uradicu kako treba, a to naravno kosta. Sto bi se reklo "progledace" posle toga, bice lepsi sigurno.

Uslikacu i unutrasnjost, samo da dodjem do vremena. Plasim se da ne dosadim ljudima sa foruma, kada krenem da postavljam slike, a onda se tesim da necu, jer verujem da su svi oni ludo zaljubljeni ( da ne kazem da bmw udje pod kozu ) u ovu marku i da niko nece zameriti. Ja ne bih, sigurno.

Link to post
Share on other sites

P.S. Posto je poprilicno konfuzan forum, tacnije upravljanje istim, ovako javno sam odgovorio na privatnu poruku koju sam dobio od jednog kolege, jer ne znam drugacije. Ne vidim ni kako post moze da se obrise, no nebitno. Radi se o farovima...odgovor na njegovu konstataciju da bi mu drugi farovi mnogo bolje stajali.

IMG_20200923_125657-01-01.jpg

IMG-404f5a21c20169551626210b2bce3aff-V-0

 

Link to post
Share on other sites

E jesi mi pomogao... Sad mi nema spavanja, dok gledam ovu sliku. 😁 Taj prednji izgled mi se najvije svidja, nevezano zbog farova, vec te lajsne mi se jako dopadaju.

Hvala za dobrodoslicu. 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Gerrard said:

E jesi mi pomogao... Sad mi nema spavanja, dok gledam ovu sliku. 😁 Taj prednji izgled mi se najvije svidja, nevezano zbog farova, vec te lajsne mi se jako dopadaju.

Hvala za dobrodoslicu. 

Polako, jednu po jednu stvar... Prilično si se vidimo već ispružio što se ulaganja tiče u ispravnost i bezbednost tiče... A i veće je uživanje kada se stvari polako, jedna po jedna postavaljaju na svoje mesto, raduješ se više puta :) 

Što se farova tiče, ako puno voziš noću na otvorenom putu, sa xenon-ima se bukvalno progleda, mnogo je opuštenije i bezbednije nego sa običnim halogenim. :)  Ako pak voziš pretežno danju, ili noću po dobro osvetljenom gradu, onda nema previše smisla tu ulagati. A definitivno bolje izgleda ovako kao kod Saše, što jes jes...

Link to post
Share on other sites

Ispruzio, ispruzio... tacno. 😁 Tako se i ja tesim sada, jer mi pada dosta stvari na pamet koje bih voleo da uradim, pa kazem "polako, nece biti zanimljivo sve odjednom" . 

Bila bi super promena i kupovina sijalica, za pocetak, ali je "problem" sto ne znam koje bih kupio. Kod Sase farovi izgledaju mnogo lepse, zna to i on, cim me provocira fotografijom. 😀

 

Link to post
Share on other sites

Ne provociram ja sam pre imao e87 120d bez xenona i znam kako je, uvek kad sam prolazio pored nekog drugog auta uzdisao sami hteo sam na svom. Jednostavno fali taj zavrsetak, auto je isti ali nije isti... pack m, luxiry, modern manje vise isto mi je ali led na ruckama, maglenke, xenon, pro navigacija su mi sad glavni bili kriterijumi kad sam pazario auto.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 10/4/2020 at 3:54 PM, Sasa0906 said:

Ne provociram ja sam pre imao e87 120d bez xenona i znam kako je, uvek kad sam prolazio pored nekog drugog auta uzdisao sami hteo sam na svom. Jednostavno fali taj zavrsetak, auto je isti ali nije isti... pack m, luxiry, modern manje vise isto mi je ali led na ruckama, maglenke, xenon, pro navigacija su mi sad glavni bili kriterijumi kad sam pazario auto.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Salim se malo... 😊 Naravno da apetiti rastu svaki put, kada se vidi lepsi i opremljeniji auto, nema tu sta.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Original farovi su prevelika investicija, jer nisu samo farovi u igri, moras i svu propratnu opremu kupiti i to izadje dosta vise od samih farova + mora na kraju neko da ti iskodira sve. Nadji plug&play farove za f30, nije original ali izgleda isto, nemas dodatnih zajebancija i sve resavas za nekih 500e

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

@Sigtran tom logikom sam se i vodio. Ako budu neki bas ekstremni uslovi, verovatno ce se odmarati trojka u garazi. 😊 Laganica vozim generalno, prosle su me davno "bubice" na gasu. 😁  Gradska voznja 5,5 ( kacio sam sliku prosecne gradske potrosnje ) , na otvorenom je oko 4,5... to sve sto se tice letnje voznje, videcemo rezultate od sada, pa do 1.aprila. Ozbiljniji testovi tek slede, ali sa ovim gumama, za sada, auto ide jako lepo, udoban je, upravljiv...

Link to post
Share on other sites

Vrlo dobra guma. Lassa je guma srednje klase. Sigurno bolja od Barum, Tigar i Sava.

Inace da te pitam zasto si menjao lanac?

Takodje da li si pitao u ovlascen za "recall" za EGR?

 

 

Link to post
Share on other sites