Potrošnja ulja 118d 2005


Recommended Posts

Još jednom pozdrav svima nov sam na ovom forumu.Nisam toliko stručan nadam se da ću ovde naći odgovore ili savete za probleme koje imam.

Vlasnik sam BMW 118D 2005 godište sa motorom M47.Problem je potrošnja ulja, nekih 0.5l na 1500-2000km nisam precizno merio.Ne gubi snagu, na većim obrtajima ima prisutnog crnog dima ali ne previše.Takodje sam primetio da pri punom gasu u leru ima vrlo malo plavkastog dima i to samo tada.Turbo zviždi od kad sam ga kupio pa sam prvo krenuo od toga.Poslao sam juče u servis.Aksijalnog lufta nema puno vrlo malo.Radijalnog uopšte nema.Crevo izmedju turba i interkulera je malo masno ali ne preterano, veću količinu masnoće sam primetio izmedju interkulera i egr ventila.Takodje ono što sam primetio da na meraču ulja i čepu gde se sipa ide dim samo kada je auto zagrejan(i posle zamene separatora).Čep ulja ne baca vuče ga ka dole ali kad se otvori baca ulje.Zanime me vaše mišljenje, odakle da krenem ako turbo ne reši problem.

Sipao sam Shell 5w-30 sa aditivima za BMW LL04.

Izmedju interkulera i egr-a

https://ibb.co/9ySy95F
https://ibb.co/FbKGf46

Izmedju turba i interkulera

https://ibb.co/3s24Zkn

 

Hvala unapred!

Edited by ALCZ
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mislim isto, da je problem do ulja. Imao sam 120d sa m47, kod mene je bio od 120000do 245000km. Menjao sam mu ulje na svakih 15000km, 5w30 casrol edge ili org bmw 5w30 i nikad nije trosio toliko, od zamene do zamene nesto minimalno 200-300 gr


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 10/20/2020 at 10:23 AM, ALCZ said:

Još jednom pozdrav svima nov sam na ovom forumu.Nisam toliko stručan nadam se da ću ovde naći odgovore ili savete za probleme koje imam.

Vlasnik sam BMW 118D 2005 godište sa motorom M47.Problem je potrošnja ulja, nekih 0.5l na 1500-2000km nisam precizno merio.Ne gubi snagu, na većim obrtajima ima prisutnog crnog dima ali ne previše.Takodje sam primetio da pri punom gasu u leru ima vrlo malo plavkastog dima i to samo tada.Turbo zviždi od kad sam ga kupio pa sam prvo krenuo od toga.Poslao sam juče u servis.Aksijalnog lufta nema puno vrlo malo.Radijalnog uopšte nema.Crevo izmedju turba i interkulera je malo masno ali ne preterano, veću količinu masnoće sam primetio izmedju interkulera i egr ventila.Takodje ono što sam primetio da na meraču ulja i čepu gde se sipa ide dim samo kada je auto zagrejan(i posle zamene separatora).Čep ulja ne baca vuče ga ka dole ali kad se otvori baca ulje.Zanime me vaše mišljenje, odakle da krenem ako turbo ne reši problem.

Sipao sam Shell 5w-30 sa aditivima za BMW LL04.

Izmedju interkulera i egr-a

https://ibb.co/9ySy95F
https://ibb.co/FbKGf46

Izmedju turba i interkulera

https://ibb.co/3s24Zkn

 

Hvala unapred!

Aksijalan ne sme, radijalan mora da postoji! Verovatno je do turba svakako, obrati paznju koliko je zacepljen katalizator/dpf. I da je separator uljnih para nov. Shell je odlican, kao i Motul, Ravenol...

Link to post
Share on other sites

... i... stari srpskočobanski metod zbog kog će mennogi ovde psovati 🙂 :

-Uzvuci merač (šipku) za ulje. Nije strašno ako malo duva (što manje, to bolje), ali ne sme da izbacuje kapljice ulja.

Povećana potrošnja ulja može da bude izbog pitropenih karika.

Link to post
Share on other sites

Prokleti autocorrect 🤬 Ispravka:

... i... stari srpskočobanski metod zbog kog će me mnogi ovde psovati 🙂 :

-Izvuci merač (šipku) za ulje. Nije strašno ako malo duva (što manje, to bolje), ali ne sme da izbacuje kapljice ulja.

Povećana potrošnja ulja može da bude i zbog potrošenih karika. 

Link to post
Share on other sites

Meni je na 10.000km potrošio 700ml ulja 5w40 Liqui Moly. Isti motor 118d 2005 m47. Ja se iscomao da nije to puno, ali kolko vidim, to je donekle normalno [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Istih problema sam i ja imao. Problem je u separatoru uljnih isparenja, treba da bude filcanog tipa, a ne Vortex. Kad sam zamenio prljavi filcani za novi Vortex, zalivao je nenormalnu količinu ulja kroz turbinu pa u usis. Posle zamene za nov filcani toga nema više. To mi je uništilo i turbinu prvi put, stvori se neki pritisak i onda sve ode k'vragu. To možeš da proveriš tako što skineš onu crnu plastičnu navlaku što vodi vazduh do turbine, ako na malom crevu (koje je negde na polovini toga) ima ulja, onda je to u pitanju.

Link to post
Share on other sites
On 10/30/2020 at 11:05 PM, Desmo said:

Vidim na grupi da svi preporucuju motul, mislim da je to bolje

Sad koristim motul 5 40, do 10.000 ga maltene ne pipne i onda odjednom krene da ga trosi. Ma ne postoji ulje koje je dobro posle 10.000km. Ili ga ja nisam.video ni cuo za njega.

Link to post
Share on other sites

U nemackoj provereno nista mu ne fali ni na 20k ali treca smo klasa za sve sto ne bi i za ulje. Ja ozbiljno razmisljam u buduce obzirom da sam iz NS kad dodje vreme malog servisa na nekom autu sesti zacepati do Austrije i uzeti tipa makar za 3 servisa svega sto filtera sto ovog, realno tad sam miran dve godine. Jedino ova situacija otezava sa blokadama al ono. Nema smisla kolko sam para pobacao na "kvalitet" a dobijao  klasu ko ribar u Indiji.

Link to post
Share on other sites

To ti je pametno... jedna vikend šoping tura. Ja sam se naslušao priča raznih prodavaca kako kod nas više ne falširaju ulje i delove. Kako da ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pazi ono ce odstupati od pocetnog viskoziteta, deterdzenti ce opasti itd itd ali je daleko bolje. Ali i njihov stil zivota dosta znaci, vecina ljudi koji su tamo znace vrlo dobro da se mnogo vise vozi otvorene voznje duze relacije, retko kratko, gradskih spiceva itd itd. Samim tim i ulje bolje opstaje. A kao sto rece Miki, svi se kunu kako je sve to direkt od proizvodjaca a nema veze s vezom, Ravenol ima onaj kod za proveru i moze on biti od njih ali nikad to nece biti kao za drugo trziste. Meni kad neko kaze da je Filtron isto ko Mann jer je ista fabrika diskusija za filter prestaje. I odgovorno tvrdim da ameri imaju najbolja ulja tj najkvalitetnija.

Link to post
Share on other sites

Odem po ulje, nudi mi Castrol, to ti je najbolje, a radnja puna Castrol reklama. Odem drugi put, nudi mi Mobil, e ovo ti je najbolje, a tad stavio Mobil reklame. Tako da samo gledaju da uvale nešto zarad njihove koristi. Nije mi problem da platim za kvalitet, ali pravi kvalitet, koji je teško da se nadje na našem tržištu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sve kapiram, Mass Company iz NSa su jedini recimo naznaceni kao ovlasceni uvoznik Motul ulja na zvanicnom sajtu proizvodjaca. Ali definitivno ili cu ici preko po delove ili Auto doc pa nek kosta postarina kolko kosta makar znam sta je u kutiji.

Link to post
Share on other sites

Ја живим привремено у Аустрији  скоро 6 година. Уље и већину осталих резервних делова купујем у Србији. Нема ту мени неке разлике.

По мени је битније усути одговарајуће уље и ставити одговарајући део...
Извинте ако сам ,,мало,, омашио тему.

Link to post
Share on other sites

Iz kog razloga kupujes u Srbiji? Predpostavljam da ti se vise isplati ovde odraditi servis kod majstora pa da te prevagne na ovu stranu. Ja radim sam pa mi je gust sto kvalitetnije to odraditi. Tako da nisi omasio temu nego je stvar posmatranja na stvari, nas muci placanje 1 klase a dobijanje 3ce.

Link to post
Share on other sites