Recommended Posts

Trampili se miksa i ja pa sam opet seo u BMW-a. M57B25 2002 restajling, ozbiljno ocuvan primerak, ima par stvari za zameniti ali nista strasno.

Uzete gumene patosnice, zamenjeni brisaci, termostat koji se doslovno raspao, poruceno crevo od hladnjaka do termostata i dihtung dekle iz originala. Treba jos zameniti zadnje stabilizatore i kugle i to mu dodje to od mehanike. Sledeci vikend idem da ugradim android navigaciju, parking senzore i rikverc kameru, nezgodno mi posle minija lakse sam e38 parkirao iako je veci zbog senzora.

Slusao sam razne price od e39, sportskim osecajima, poslednjem pravom BMW i sta sve ne, auto se vozi kao malo manji e38, dakle gliser na tockovima. Agilan je za svoju debljinu to stoji ali za neka sport kurcenja nemoj se zezamo, to jedino M5 gde je cela sasija kruca.

M57 odlican mehanicki, radi super, trosi relativno malo i ne ide nista specijalno.

Sve u svemu sto se tice daily mazge zadovoljan sam.

IMG-20201026-150547.jpg

IMG-20201027-102942.jpg

IMG-20201027-102924.jpg

IMG-20201027-102912.jpg

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites

Sad sam ga malo pogledao, to je korektan auto. Malo da ga picneš samo, sto kaze smg felne neke dobre i malo enterijeru da se posvetis. Ove ce ti biti super za zimski set. I sta kazes? Kenjaju za e39? Ne znam jel verujes da se u zivotu nisam vozio u e39.

Link to post
Share on other sites

@Indorile nek te makina sluzi kako ti budes i dokle budes hteo.

Nego veruj mi na rec da moj 3.0 ima fabricki M sport ogibljenje, prilicno je nizi od tog i prilicno je drugaciji osecaj u voznji. Dosta je upravljiviji po krivinama i nema ljuljanja.

Doduse ti naviko na onaj karting, sa onim nemoze da se poredi nista. Patosiran fabricki, mali, širi nego duži i ide ko mutav. Al zveckaju zubi kad naidjes na kamencice na putu🤣

 

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 month later...