Koji Akumulator


Recommended Posts

Pozdrav, dvoumim se koji akumulator da uzmem za x5 e53 3.0d , Topla 100Ah 80 eura, Banner 95Ah 95 eura, i Varta plava 95Ah 95 eura, . Trenutno mi je u vozilu Varta silved dinamic 100Ah 6 godina je izgurala ali je cijena drugog pravo paprena pa ne bi njega uzimao, a mislim da su ovo tri OK  pa me interesuje vase misljenje. Hvala na pomoci 

Link to post
Share on other sites

Varta, mesec dana ranije pokaze naznake da nesto ne stima. 5 auta 5 tih akumulatora nije bilo problema. Desavalo se da mi ode alternator pa isisa sve i ne upali al nije kriv akumulator, i uvek jednaka udarna snaga. Ali ni sa toplom neces omasiti bas ima dosta pozitivnih iskustava tako da idi na duzu garanciju i miran si.

Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, NikNS said:

Varta, mesec dana ranije pokaze naznake da nesto ne stima. 5 auta 5 tih akumulatora nije bilo problema. Desavalo se da mi ode alternator pa isisa sve i ne upali al nije kriv akumulator, i uvek jednaka udarna snaga. Ali ni sa toplom neces omasiti bas ima dosta pozitivnih iskustava tako da idi na duzu garanciju i miran si.

Hvala na odgovoru bio sam veoma zadovoljan vartom jedno 4 godina ali je kasnije pokazivo znakove zamora pa sam ga svake godine u zimu ali bas na minusima morao staviti na punjac i onda radi ok do sljedece zime ;)  evo sad je na prvom malo jacem mrazu je poceo da vergla jedva sastavi iz drugogo pokusaj paljenja, kontorlisao sam punjenj  preko volt metra i preko inpe puni se na 14,11 znaci da je alternator OK, . Iskreno dvoumim se izmedju Tople i Bannera mislim da su tu negdje ;)

Link to post
Share on other sites

Naravno, ali upravo je tu benefit Varte sto te tako zeza ali pokaze ranije, ne desi se da odjednom u gradu ne moze da sastavi ili da samo zastenje na verglanju. Meni je to uvek bio najveci plus kod njih. Topla je vise pominjana i nije niko imao problema koliko ja znam od ljudi iz okruzenja, samo je bitno voditi računa da je i sam akumulator predvidjen za auta sa dodatnom opremom tipa navigacije itd itd. 😀

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, NikNS said:

Naravno, ali upravo je tu benefit Varte sto te tako zeza ali pokaze ranije, ne desi se da odjednom u gradu ne moze da sastavi ili da samo zastenje na verglanju. Meni je to uvek bio najveci plus kod njih. Topla je vise pominjana i nije niko imao problema koliko ja znam od ljudi iz okruzenja, samo je bitno voditi računa da je i sam akumulator predvidjen za auta sa dodatnom opremom tipa navigacije itd itd. 😀

Hvala na pomoci :) 

Link to post
Share on other sites
On 10/30/2020 at 11:09 AM, NikNS said:

Taman posla tu smo, javi nam sta si napravio i kako si zadovoljan :)

Pozdrav, evo da javim sta sam uradio i sta mi se dogodilo mislim da se ovo moze samo meni desiti :).

Posto mi je stari akumulator vec poceo na malim mrazovima da odlazi kad pocne da vergla lampice gube intenzitet škilje ili cak kad uplali prijavi grasku 4x4,abs i istrosenost plocica to su mu kod slabe struje fantomske greske i kad se malo napuni na sljedecem paljenju toga vise nema , ja sam odlucio u saradnji sa kolegama da kupim Toplu 100Ah, i fino odma s, posla upalim auto jedva on izgaci greska odem do radnje kupim akumulator, sav sretan ono kez na ustima da ga pocastim ;) istrpam sve iz gepeka silnog smeca :) izvadim stari akumulator napakujem novi sve sija ko tepsija, sve vratim u auto slozim, sjednem da idem kuci ja da upalim auto on brate vergla vau,vauu,vauu,vauuuuu nista ja stade sta je ovo kontam ne valja akumulator !!!??? pa opet ista pijesma , odem u radnju kazem brate ovo ne valja nece da upali slab akumulator kaze lik ma nov 2020 neki dan dosli da vidi stvarno isto samo vrti nista kaze lik ovo ti je do auta ???? kako auto sad dosao sa njime!  ispakujem sve iz gepeka postavim svoj akumulator ja da uplalim on istao vauu vauu ali primjetim ja nesto kod Tople kad je verglo lampice sve sijaju kod ovoga jedva da skilje !!!!!!!! KAZE LIK OVO TI NE VALJA ALANSER :(  ponovo ja vratim novi vergla on potesko kao da je prazan akumulator ali sve sijalice sijaju punim intenzitetom cak i unutarnje , kako sam je verglo cujem uz motora onda odjedno samo nesto klizi klizi i krajjj, nista vise kontak mrtvo ;) 

Nista nazovem BIHAMK dodje cikao pregleda prikopca ma nista mrtvo premjeri akumulator nekom djidjom kaze extra ovo alanser, malo kucne da ja zaverglam ma nista jedva se pomjera, kaze posto si clan da ga ne guramo zovemo slepu i neka te vozi gdje hoces u servis ! tako i bi odvezem kod jaran skinu alanser ma cetkice nidje ih, zamijenio cetkice i nosac, sad auto sto bi rekli na po kljuca pali ;) 

Eto malo duzi tekst ali morao sam da opisem svoje zgode i nezgode ;) 

O da jos nesto dali se na x5 e53 mora prijaviti novi akumulator  i gdje na INPA ?

Hvala   

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites

Nemoras da prijavljujes nista. 

Sano nisi trebao toliko puta da ga ubijas pre zamene aku. 

 

Ja sam na prvo teze paljenje stavio nov aku. 

Bas zbog toga sto pises dacpopali sve greske, nije to fantomski, vec ima puno modula kojima smeta svaki pad napona a ti si mu to uredno radio. 

Pobrisi sad sve greske preko inpe i uzivaj sto je crko samo anlaser, jeftino si prosao. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, miksa said:

Nemoras da prijavljujes nista. 

Sano nisi trebao toliko puta da ga ubijas pre zamene aku. 

 

Ja sam na prvo teze paljenje stavio nov aku. 

Bas zbog toga sto pises dacpopali sve greske, nije to fantomski, vec ima puno modula kojima smeta svaki pad napona a ti si mu to uredno radio. 

Pobrisi sad sve greske preko inpe i uzivaj sto je crko samo anlaser, jeftino si prosao. 

Hvala, pobrisao sam sve sad radi ko raketa ;) 

Link to post
Share on other sites