F30 LCI 320d xDrive - perla white


Recommended Posts

Dakle kada bi mogao da se isključi xDrive i odvoje kardani unutar reduktora i sav momenat šalje samo na zadnje točkove (kao na novijem M5 na primer) onda ćopavac ne bi bio problem za kraću vožnju? xDelete software možda?

Ili je ćopavac problem i za običnu zadnju vuču?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nema veze ako ti i prijavljuje grešku tih par zimskih meseci, jedino te malo nevira, ali drugih negativnih efekata nema.
Leti ipak preporučujem run-flat, vozi se više, duže, dalje, oštrije. BMW-ov sistem vešanja je podešen za run-flat i njihove karakteristike i tvrdoću. A takođe, nekako sam mirniji da neću u nekoj vukoj*bini, možda i na opasnom mestu i noću, morati da se zezam sa gumom - imaj u vidu da taj kompresor za krpljenje ne može da spasi baš uvek, zavisi kakva je šteta na gumi, a sa runflat uvek možeš da se dogegaš to nekog vulkanizera...
Ali opet, za poslednjih 15-tak godina i stotina i stotina hiljada kilometara pređenih, imao sam probušenu gumu ukupno 2 puta, na sreću oba puta u gradu i to su bile male "ekser rupe" gde je ekser ostao unutra i vrlo lakano popuštao pritiska u gumi, pa je bilo moguće samo dopumpati gumu i voziti tako par kilometara do vulkanizera da je zakrpi bez ikakvog seta za krpljenje...

za deset min posla ne bih gledao one lampice po tabli i slusao onaj bang bang zvuk cio minut [emoji3] Sto se tice sigurnosti sa runflat gumama slazem se i samog nacina voznje u krivinama ali s obzirom na nase puteve cijenu i tvrdocu runflat gume ne bih se vise vracao na njih,i za vrijeme voznje moje a to je preko 20 god nikad nisam imao rasjecenu gumu samo par eksercica na gazecem sloju...Naravno rizik postoji definitivno al kad idem na dalji put ubacim zimsku 16” u prtljag i ceraj [emoji3]


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Momci, hvala svima na komentarima. Generalno, neki opsti zakljucak iz svega ovoga koji sam doneo:
Bez preteranog razmisljanja, u cetvrtak/petak kupicu sebi neki od paketa pomoci na putu, da ne reklamiram ovde. Sta god da se desi, pozovem ih, odslepaju me gde treba i u sustini to je to. Lupam, pukne mi zimska guma (buduci da nije run flat) - da ne bih napravio neki veci problem, najlakse je odmah na slep, do prvog vulkanizera gde ce se srediti defekt. 

Ne bih da se "kockam" sa xDelete softverom, uz duzno postovanje naravno i korisnicima istog i ljudima koji su ga izmislili, vidim da je dobra ideja ali ga ipak ne bih bar za sad implementirao;
takodje kako je @StunterSM napisao sve detaljno, ja donosim sledeci zakljucak: na ovakvom autu je cilj ostati sto vise odan fabrickim podesavanjima. Nije mi ovo prvi auto pa da se plasim da mu bilo sta modifikujem, prvi kao BMW jeste svakako; ali ne volim u zivotu da komplikujem pa cu tako odraditi - uplatim pomoc na putu i miran sam. Ako se nesto promeni pisem naravno ovde. Srdacan pozdrav svima i sledi fotka od veceras. :D

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, StunterSM said:

Extra je auto! Promeni ulje u reduktoru i diferencijalima, pogotovo prednjem. Produzices zivotni vek prenosu mnogo! Reduktor nema za ispustanje sraf, tako da spric i crevce pa sto vise da se izvadi.

Dogovoreno. 
Sto se tice servisa koji su za preporuku, pogledacu u temi odgovarajucoj za to, pa cu odluciti u narednom periodu gde cu raditi sve servise.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mali update:

1) oko potrosnje: Presao 650 km sa 48 L goriva. 

To mu dodje oko 7.38 L / 100 km. Napominjem, sve ovo je bila gradska voznja, sa izuzetkom dva odlaska do Cacka sto mu dodje oko 100 km. Nisam do sada funkcionisao u eco pro rezimu, iskljucivo Comfort mod ili Sport ponekad. Tako da sam potrosnjom prezadovoljan, ostaje da vidim sta se desava na otvorenom putu, ciljam negde oko 6, 6.5L da ce biti, mada kazem, nije mi u interesu nijednom da vozim kao baba ako ne moram, BMW se vozi drugacije i to je to. Ovo pisem ovde cisto kao podsetnik sebi i kao pomoc vama koji citate. 

Hvala svima na interesovanju i na citanju teme. Veliki pozdrav braco :D

 

Link to post
Share on other sites

zaboravih da dodam:

2) Radim mali servis malo i pre vremena (posle 12.000 predjenih kilometara), doneo sam odluku da menjam ulje na 12-15 000 predjenih km. 

Uz to provericu i antifriz kao i ulje u reduktoru, po preporuci @StunterSM (hvala brate). 

 

3) Polako ali sigurno ovaj f30 mi postaje automobil koji zauzima najveci deo moje galerije u telefonu :D vozio sam ranije i motore, Apriliu, dve Husqvarne, imao sam zaista zanimljivih i lepo sredjenih autica, ali ni priblizno ih nisam fotkao kao ovaj. Mislim da ce auto biti najlepsi kada padne sneg pa cemo tad odraditi i lep photoshoot i kacicu fotke ovde.

Koliko vidim sledeca investicija mi je neki dobar fotoaparat :D

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. 
Juce uradjen mali servis u Delti, i na moj zahtev pregledan auto kompletno.

Promenjeno ulje i svi filteri, a sto se tice pregleda: antifriz je na -35 stepeni, auto nema nikakvih falinki, nijednu gresku, nikakvu nepravilnost u radu.

Za sve ovo posedujem i izvestaj tako da sam se juce jos jednom, iznova uverio da sam uzeo odlican i redovno servisiran automobil.

Ovaj mali servis je odradjen posle 14.000 predjenih kilometara, nisam za to da se servis radi na 30.000 koliko je preporuceno. Tako da cu i ubuduce da menjam na 14-15k predjenih.

Sto se Delte tice, usluga na visokom nivou, veoma profesionalno, cak sam na test voznji probao nove modele X5 i X6.

Toliko za ovo javljanje, puno pozdrava!

Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da dodam, ja sam maltene insistirao da menjamo ulje u kardanu i diferencijalima, na sta su mi u servisu rekli da nije odredjen servisni interval za to. I da mozemo da pri sledecoj zameni ulja i filtera zamenimo i u kardanu, ako je to potrebno tj ako se pojavi neko curenje i slicno. A da do tada ne diramo nista.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, somi92 said:

Koliko je mali servis u delti ako nije tajna? Pretpostavljam f. Ulja, klime, vazduha i goriva + 5l ulja?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

Nije tajna bro. 42000 sa pdv-om

Link to post
Share on other sites
Just now, somi92 said:

Momacka cena nema sta

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

Da, mada to je cena malog servisa sa pregledom auta. Tesim se da sam bar testirao X5 i X6 pa mi nije toliko tesko palo :D 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, njegovawisost said:

Klepanje iskreno 😂 Al kul barem su ti zabelezili da si radio servis.

Ima li uopste u ovlascenim nekih specijalnih servisnih redovnih zahvata koje mali majstori i ne rade?

Smatram da je to tu negde cena za mali servis, moglo je da bude i manje bez te detaljne provere, ali zeleo sam da se uverim da je sve u redu kako i jeste.
A i zelim da ovaj auto maksimalno odrzavam, i da sutra imam sve u kljucu kao dokaz da je sve radjeno cak i bolje od preporucenog.

Pa sigurno da ima, odnosno ako mislis na to da li mogu da urade nesto sto "mali majstori" ne mogu, odgovor je najverovatnije da :D nisam jos dotle dosao, ako dodjem pisacu i o tome.

59 minutes ago, dredger said:

Odlicna je trica, nek si i bio malo do Delte da cujes sta kazu. 

Hvala brate. Pozz!

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vilota032 said:

Smatram da je to tu negde cena za mali servis, moglo je da bude i manje bez te detaljne provere, ali zeleo sam da se uverim da je sve u redu kako i jeste.
A i zelim da ovaj auto maksimalno odrzavam, i da sutra imam sve u kljucu kao dokaz da je sve radjeno cak i bolje od preporucenog.

Pa sigurno da ima, odnosno ako mislis na to da li mogu da urade nesto sto "mali majstori" ne mogu, odgovor je najverovatnije da :D nisam jos dotle dosao, ako dodjem pisacu i o tome.

Hvala brate. Pozz!

Apsolutno, prvi bih dao 30% novca vise za ovaj tvoj auto nego neki “nov nov nov”.

 

Link to post
Share on other sites