F30 LCI 320d xDrive - perla white


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danas sam odlucio da predjem enterijer Turtle Wax proizvodom za ciscenje koze.

Ociscen je komplet enterijer, sedista su bila blago prljava sto sam uocio nakon ciscenja, dobila su malo tamniju crnu boju sto mi je i bio cilj, tako da sam zadovoljan uradjenim. Ostala su u matu sto je i poenta. Ostavio sam ih da se osuse, pa cu sutra da ih premazem serumom za kozu od Chemical Guys-a. 

U pitanju je ovaj Power Out Leather proizvod od Turtle Wax-a:

o8fJ8G2g.jpeg

U toku rada:

711huuuu.jpeg

Evo primetne razlike, gornji deo sedista je osvezen, a donji deo nisam jos bio presao krpom.

W59SEVze.jpeg

Pozdrav svim pratiocima teme i clanovima foruma. :)

Nemanja 

 

 

Edited by vilota032
Slike se nisu videle na pravi nacin, pa sam menjao linkove od image banane.
Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju "Dakota leather", ona ti neće upijati sredstva za održavanje kože, jer je fabrički tretirana na određeni način - da ne kažem "plastificirana" i predviđena da bude očuvana sa minimumom održavanja. Nije to ona fina i mekana koža iz skupljih modela (Nappa ili Merino) koja zaista ceni održavanja kvalitetnim sredstvima za kožu.

Ako Dakotu previše trljaš i/ili je tretiraš nekim pogrešnim sredstvom (za taj površinski vynil sloj), može da krene da se ljušti i onda nema povratka, kao na slici ispod (ne, nije kod mene, moja je skroz očuvana, ovo je samo primer sa interneta)

Tako da sam na više mesta, za Dakota leather video preporuku za povremeno čišćenje i održavanje samo brisanjem vlažnom krpicom. 

rsz_bmw-dakota.jpg

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Sigtran said:

Ako je u pitanju "Dakota leather", ona ti neće upijati sredstva za održavanje kože, jer je fabrički tretirana na određeni način - da ne kažem "plastificirana" i predviđena da bude očuvana sa minimumom održavanja. Nije to ona fina i mekana koža iz skupljih modela (Nappa ili Merino) koja zaista ceni održavanja kvalitetnim sredstvima za kožu.

Ako Dakotu previše trljaš i/ili je tretiraš nekim pogrešnim sredstvom (za taj površinski vynil sloj), može da krene da se ljušti i onda nema povratka, kao na slici ispod (ne, nije kod mene, moja je skroz očuvana, ovo je samo primer sa interneta)

Tako da sam na više mesta, za Dakota leather video preporuku za povremeno čišćenje i održavanje samo brisanjem vlažnom krpicom. 

rsz_bmw-dakota.jpg

Hvala Sigtrane na informacijama :) uvek si me lepo posavetovao i stvarno cenim to.

Elem, ovo su moja sedista:

https://ibb.co/wJbzcZp

Sredstvo koje sam koristio za premazivanje sedista je ovo:

https://ibb.co/FhyJLJw

Uzeo sam najskuplje a verujem i najkvalitetnije na trzistu, presao sam samo tankom mikrofiber krpom tako da se nadam da na taj nacin ne bi moglo doci do nekog ostecenja. 

Hteo sam pre zime i snega da predjem sedista i na taj nacin ih zastitim od pucanja, a mogu ubuduce da ih tretiram samo vlaznom maramicom. Svakako smatram da je ovo sredstvo ucinilo zastitu za bar naredna 3-4 meseca.

Link to post
Share on other sites

Treba ih s vremena na vreme očistiti od prljavštine i jedva malo navlažiti (može pretpostavljam i sa tim sredstvom koje si koristio). Ali svakako izbegavaj duga trljanja i utrljavanja kojekakve hemije, jer kao što rekoh, iako je ispod koža, ona je odozgo fabrički zaštićena pa ne upija kao neka fina čista koža (kojoj ne bi smetalo ni da je jednom nedeljno mažeš). Jednom mesečno mikrofiber da pokupi prašinu i nečistoću i zatim jedva vlažnom krpicom lagano pređi da pokupiš prljavštinu i daš malo vlage, naročito na vozačko sedište koje se najviše i haba i prlja.

Naravno kao i za svu kožu, izbegavaj da u toku dugih osunčanih letnjih dana stoji na suncu (ili barem koliko god možeš parkiraj "zadnjicom" ka južnoj strani) i koristi štitnike za sunce.

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Sigtran said:

Treba ih s vremena na vreme očistiti od prljavštine i jedva malo navlažiti (može pretpostavljam i sa tim sredstvom koje si koristio). Ali svakako izbegavaj duga trljanja i utrljavanja kojekakve hemije, jer kao što rekoh, iako je ispod koža, ona je odozgo fabrički zaštićena pa ne upija kao neka fina čista koža (kojoj ne bi smetalo ni da je jednom nedeljno mažeš). Jednom mesečno mikrofiber da pokupi prašinu i nečistoću i zatim jedva vlažnom krpicom lagano pređi da pokupiš prljavštinu i daš malo vlage, naročito na vozačko sedište koje se najviše i haba i prlja.

Naravno kao i za svu kožu, izbegavaj da u toku dugih osunčanih letnjih dana stoji na suncu (ili barem koliko god možeš parkiraj "zadnjicom" ka južnoj strani) i koristi štitnike za sunce.

Super, hvala na predlogu. Tako cu i da postupam od sad.

Svakako, da rezimiramo, dva sredstva koja sam koristio su turtle wax za ciscenje i onda ovaj serum od chemical guys-a kojim sam hteo da napravim tanak "film" zastite preko sedista.

Generalno sam najvise danas paznje obratio na vozacko tj moje sediste, ova ostala sam presao koliko da predjem, jer zaista retko nazad vozim nekoga, najcesce sam ili sam ili sa ukupno dvoje u autu.

Od sad pa nadalje jednom mesecno vlazna krpica i potom mikrofiber suva krpa. :D  hvala jos jednom@Sigtran

Link to post
Share on other sites

Treba za par dana da stigne pokrivka za auto, tako da ce biti reci i o tome. To ce biti za dane kada je napolju, a inace auto ce biti garaziran.

Sto se stitnika za sunce tice, recimo ovih stitnika za sofersajbnu, i to je interesantna tema. Prijatelj koji radi stakla, zatamnjivanja, popravku ostecenih stakala itd, rekao mi je da izbegavam one zastite za soferku koja izgledaju kao folija, one srebrne - znate na koje mislim, jer kako on kaze, prave jos veci odsjaj i "prze staklo", tako da to nisam stavljao. Bice ta pokrivka preko auta za dane kad je u napolju, a garazu imam. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Checkiran odlazak na planinu, auto je odusevio ponasanjem na snegu. Neke predrasude koje sam imao pre 3-4 godine u tom periodu su potpuno nestale, danas jedva i cekam da padne sneg da bih uzivao u voznji. Sad najavljuju ledene dane nekih 5-6 dana pa ce auto biti garaziran u tom periodu.

h7ssshau.jpg

Link to post
Share on other sites

Sta mi se dopalo kao ideja, video sam na jednoj C klasi, to je da uradim crnu foliju preko krova. Naravno, tu na prolece, tad planiram poliranje i keramicku zastitu, pa posle toga.

Uradice mi drugar to u photoshopu da orjentaciono vidim kako bi to izgledalo. Da cujem vasa misljenja o tome? Da li bi stajalo na ovu felnu i generalno ovu boju auta?

Edited by vilota032
Link to post
Share on other sites

To je bilo popularno pre 10ak godina bas, posle je splaslo, me treba ti fotosop, imas gomile slika po netu od raznih kola a sigurno ima i f30

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, GrujaBG said:

To je bilo popularno pre 10ak godina bas, posle je splaslo, me treba ti fotosop, imas gomile slika po netu od raznih kola a sigurno ima i f30

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
 

Da da, video sam dosta slika nego me zanima bas na ovu felnu, i sto kaze @Sale-Sombor, opet mi ostaju hrom lajsne i bubrezi napred. Moralo bi to onda sve da se menja.

 

15 hours ago, Sale-Sombor said:

Ako bi isao na crni krov, onda po meni bi bilo dobro i da uradis lajsne oko prozora u crno i bubrege napred takodje

Slazem se apsolutno. Tek bi to bilo to sa tim doradama. 

Na prolece svakako planiram zatamnjivanje stakala, keramicku zastitu i poliranje, a u tom slucaju nek ova ideja za krov ostane na stand-by. 

Hvala na komentarima :)

Link to post
Share on other sites

Malo pranja, skidanje blata sa guma i felni itd. Jeste izuzetno nezgodno i nezahvalno vreme za voznju jer je auto pola sata posle pranja opet prljav, al nisam mogao da ga gledam kako je blatnjav po lajsnama i felnama. Neka dijagnoza je sigurno, videcemo sta :D

 

8hveSyIr.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Pozdrav svima, nisam odavno pisao. U medjuvremenu auto je i dalje fantastican, svakim danom sam sve vise zadovoljan odabirom, i vec sam toliko navikao na auto da mi se cini kao da je godinama kod mene. Izmedju ostalog, pre odlaska na more odradio sam mali servis kao i detaljan pregled auta - sve je u odlicnom stanju. Promenio sam sve filtere i stavio Mannove, ulje je originalno BMW, promenio sam i ulje u kocnicama. 

Link to post
Share on other sites