E46 318d Tesko Pali Zimi? Osigurac od 100A?


Recommended Posts

Pozdrav ljudi nisam neko ko ne cita teme pa postuje jedno isto iznova ali nisam mogao nista da nadjem pa sam morao da otvorim novu temu.. Naime od skora imam BMW 318d 2003 god karavan i imam jedan problem. Na autu je crkla bila kutija za grejace ili kako je mnogo ljudi zove relej. Samim time je jedno vreme izbacivao u dijagnostici da mu sva 4 grejaca ne rade. Zamenim kutiju sa drugom ( ova sto je bila na njemu je bila otvarana tj lepljena ) i sada nemam ni jednu gresku za grejace, ali dodje zima i nece lepo da pali.
Naime pali ali vidim da se auto muci tj dosta ga verglam 6-7 sec (i sto vise temp opada njemu duze treba da upali). E sad citao sam ovde na forumu od nekog clana da je menjao osigurac od 100A da bi osposobio paljenja tj da je prilikom menjanja grejaca i releja zamenio i taj osigurac.. Problem je samo sto nije rekao gde se nalazi. Jedino mi je on ostao da proverim a ako uzmemo u obizr da je stara kutija koja je bila otvarana, vrlo je moguce da se neko pre igrao sa istom i napravio spoj pa samim tim da je stradao osigurac. 
Ako imate neke savete sta i kako oko zamene osiguraca ili bilo kakva iskustva sa paljenjem zimi, sve bi dobrodoslo :)
Hvala

Edited by fpsdule
Link to post
Share on other sites