Kupovina BMW E87


Recommended Posts

 

Poštovani, interesuje me BMW serije 1 (116i sa N43 ili N45 motorom). Da li neko ima iskustva sa ovim vozilom, eventualnim kvarovima i da li pomenuti motori imaju probleme sa pogonskim lancem kao recimo ozloglašeni N47 motor? Unapred zahvalan

Link to post
Share on other sites

Kad ljudi budu shvatili da neki motor konkretno n47 treba redovno da se odrzava, a u to odrzavanje spada i veliki servis sto znaci zamena lanca bice nam bolje. Znaci taj motor nema problem uopste, ali samo ako se redovno odrzava. To sto mi Srbi ocemo da teramo 400 000 i da menjamo ulje i filtere mozda, to je druga stvar.

Ovo naravno nema veze sa tobom, vec sam morao da napisem kad si vec spomenuo

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Panta1 said:

 

Poštovani, interesuje me BMW serije 1 (116i sa N43 ili N45 motorom). Da li neko ima iskustva sa ovim vozilom, eventualnim kvarovima i da li pomenuti motori imaju probleme sa pogonskim lancem kao recimo ozloglašeni N47 motor? Unapred zahvalan

Ako u startu nadjes dobrog, taj obicno dobro i kosta. Takvom je preventivno vec zamenjen lanac a verovatno repariran i diferencijal tako da ces biti miran.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Jeste, ali je to sad vec 10+ god star motor nepoznate (uglavnom) istorije. Imas temu kolege stuntera za e92 coupe pa vidi koje su cene i sta treba uraditi u startu da budes miran posle

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Sale-Sombor said:

Kad ljudi budu shvatili da neki motor konkretno n47 treba redovno da se odrzava, a u to odrzavanje spada i veliki servis sto znaci zamena lanca bice nam bolje. Znaci taj motor nema problem uopste, ali samo ako se redovno odrzava. To sto mi Srbi ocemo da teramo 400 000 i da menjamo ulje i filtere mozda, to je druga stvar.

Ovo naravno nema veze sa tobom, vec sam morao da napisem kad si vec spomenuo

Ja trenutno vozim taj N47  i hvala Bogu nikakvih problema, ali vidim da generalno ljudi beze od njega. Ja sam prezadovoljan.

 

Link to post
Share on other sites

I ja se slazem sa tim frka. Svesno kazem da svaki auto ima “slabu kariku”. E sad neka se moze odloziti redovnim servisom a neka ne. Da ne duzim lanac n47, diferencijal na seriji 1, x serijama, vodjice lanca na n20 itd. Pobegnes od bmw recimo kod vagena ces naci problem uljne pumpe, potrosnje ulja itd. Jednostavno nista nije vecno, auto nije nov i vec je imao neku eksplataciju sa X KM sto pre to ljudi prihvate bice lakse ili nemoj da kupis auto koji ne mozes da servisiras kako treba.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Mislim da e87 u lci verziji nema problema sa diferencijalom, ako se ne varam? Prva verzija imala problem sa diferencijalom, to se resava sada za nekih 350e. Kod lci verzije cuveni n47, 600e servis zamene lanca. Ali porediti n47 i m47 su nebo i zemlja. Vozio sam kratko obe varijante u 118d 122hp i 143hp. N47 dosta ugladjenije radi, elasticniji i 20% manji potrosac.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Diferencijal imaju problemi samo 118 i slabiji, ako nije zamenjeno, pu pu daleko bilo, i to pre LCI modeli.

 

Iz mog iskustva, gledaj ako kupujes jedini u da preskocis te atmosferake benzince jer zaista slabo idu. BMW i slab motor - katastrofa.

 

Pogledaj da l bruji nesto kad auto ide, pogledaj kako salta brzine, pogledaj remenicu radilice sa telefonom na baterijy, pogledaj da l rade podizaci prozora...

 

Auto polovan 10+ godina vec polako ide u krsh formu, tako da koliko para toliko muzike :)

Link to post
Share on other sites