Kupovina Bmw e46 330i


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

16 minutes ago, Indorile said:

Kolko znam auto je za izbegavanje

Nije za nekog ko ima para. Pa uzme kao drugi auto, ulaze, popravlja za sebe, vozika povremeno i uziva u zvuku sestaka.

 

Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Stefan L. said:

e46 benzinac kad krene da te jebe nema kraja, oseti se po dzepu do jaja

Jel znas nekog mozda ko trenutno ima 330ci da nam kaze bas iz skorasnjeg iskustva? Ili bar kum neciji?

Link to post
Share on other sites

Ja sad ukucao na oglasima E46 benzince (računam samo R6) da vidim šta ima, lično bih otišao da pogledam samo onaj crveni 320ci kabrio. Možda da vidiš da uvezeš neki mada to je mnogo skuplje... Video sam na autoscout ch mnogo lepe, ali košta.

Link to post
Share on other sites

Skupi su i preko, jos plus carina i ostalo, to mi je stvarno puno dati preko 10.000e. 

 

A bio sam gledati onaj sivi u bg 4700 je na oglasu, pogledaj iznad pisao sam u njemu on mi deluje isto okej! Cak je spreman dati auto za 4200

Link to post
Share on other sites

Inače si u istom "problemu" kao ja kad sam pre par meseci kupovao Z4. Isto sam gledao 3.0 ili 2.5 i na kraju završim sa 2.2 jer ovih jačih nije ni bilo, a i to što se pojavi ne valja.

Takođe nisam hteo da plaćam neke veće cifre i uvozim. Bitno da je šestak na kraju, ne idem na trke sa njim a i dovoljno dobro vuče. :)

Link to post
Share on other sites

Vratih se iz Coke , Bmw Crveni 325 koji sam naveo gore .

Decko kaze da je kupio auto , i krenuo kuci , hladan start je jako los bio , nije imao ler . Predpostavka da je zato napisano gore da je motor brljavio . 

Upalio ga je hladnog , ceo motor je bio leden ,i radi poprilicno okej. 

Kaze da je prvo menjao lambda sonde , i dalje je bio problem sa hladnim startom , svecice sve nove , ciscene dizne , i na kraju je pumpa benzina pravila problem koja je davala pritisak 2.1 bar , a kaze da je fabricki preko 3 bara .

Estetski je stvarno auto ocuvan , trap nista ne lupka , vidi se da je radnjeno sve sto je napisao kada mi je slao slike  , probao sam i po losijem putu , lezecim pol.

Problemi :

1.Nivo antifriza je bio nizi , i palio je povremeno lampicu , dok je decko rekao da se stalno to pali ali da ima antifriza 

2. Kvacilo kaze da je radnjeno kod predhodnog vlasnika i da je stavljeno novo , i kazem reko kako novo , ovo odvaja na samom kraju , bukvalno naslonis nogu na kvacilo prekine hvatati , i to mi je bilo sumnjivo , jer i kad se pusti kvacilo kao da je korpa losa pa udari onako , cuje se , a navodno to sto hvata na kraju je zato sto su strugali zamajac i previse su skinuli... PItanje je vremena samo kad ce proklizati . 

3. Kad se drzi gas npr. na 1500 ili 2000 obrtaja , motor se cuje kao dizel , sumljiv mi je vanos , jer kad se bas priblizi vanosu , cuje se neko cekicanje . i kad se pusti gas sa tih 2000 obrtaja , on spusti obrtaje na tipa 450-500 i onda vrati na ler . 

Posto decko trazi 6000e mislim da je stvarno previse , jer navodno je rekao da ce spustiti za "put"' samo cenu . 

Najvise me obradovao onaj sivi , tako da jos se razmisljam jer je ipak 2.0 

Pitanje ovako uopsteno , da li se na svaki e46 moze ugraditi onaj multifunkcionalni volan sa tempomatom i da se spoji da funkcionise normalno , jer taj sivi nema komande na volanu 

 

 

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, boris28 said:

Pitanje ovako uopsteno , da li se na svaki e46 moze ugraditi onaj multifunkcionalni volan sa tempomatom i da se spoji da funkcionise normalno , jer taj sivi nema komande na volanu 

Moze, vise ljudi je radilo i sasvim ok radi sve, cak nije nesto preterano ni zahtevno. Neka iskustva su govorila da trebaju kodiranja nekima nije trebalo... Sivi ima vise potencijala ocigedno ovaj vec par ljudi pokusava da vrati u zivot. Svaki e46 ima samo stelujucu korpu kad je hladan odvaja dole u vrhu a kad ga gazis i zagrejes onda sredina i malo ka vrhu tako da znas :) 

Link to post
Share on other sites

Zanimljiv info, ja sam sa H volana sa komandama presao lako na M volan i dzekovi su isti bili. Jedino skidanje bega sa M volana i M sport je nesto najgore ikad izmisljeno u istoriji :D 

Link to post
Share on other sites

Video sam par snimaka na yt, i urade ljudi to skidanje airbaga sa m volana poprilicno lako, verovatno je izmontiran snimak 🤣 

Srecan bozic svima koji slave. Da uzivate u ljubimcima i da vas lepo sluze. 

Link to post
Share on other sites
Vratih se iz Coke , Bmw Crveni 325 koji sam naveo gore .
Decko kaze da je kupio auto , i krenuo kuci , hladan start je jako los bio , nije imao ler . Predpostavka da je zato napisano gore da je motor brljavio . 
Upalio ga je hladnog , ceo motor je bio leden ,i radi poprilicno okej. 
Kaze da je prvo menjao lambda sonde , i dalje je bio problem sa hladnim startom , svecice sve nove , ciscene dizne , i na kraju je pumpa benzina pravila problem koja je davala pritisak 2.1 bar , a kaze da je fabricki preko 3 bara .
Estetski je stvarno auto ocuvan , trap nista ne lupka , vidi se da je radnjeno sve sto je napisao kada mi je slao slike  , probao sam i po losijem putu , lezecim pol.
Problemi :
1.Nivo antifriza je bio nizi , i palio je povremeno lampicu , dok je decko rekao da se stalno to pali ali da ima antifriza 
2. Kvacilo kaze da je radnjeno kod predhodnog vlasnika i da je stavljeno novo , i kazem reko kako novo , ovo odvaja na samom kraju , bukvalno naslonis nogu na kvacilo prekine hvatati , i to mi je bilo sumnjivo , jer i kad se pusti kvacilo kao da je korpa losa pa udari onako , cuje se , a navodno to sto hvata na kraju je zato sto su strugali zamajac i previse su skinuli... PItanje je vremena samo kad ce proklizati . 
3. Kad se drzi gas npr. na 1500 ili 2000 obrtaja , motor se cuje kao dizel , sumljiv mi je vanos , jer kad se bas priblizi vanosu , cuje se neko cekicanje . i kad se pusti gas sa tih 2000 obrtaja , on spusti obrtaje na tipa 450-500 i onda vrati na ler . 
Posto decko trazi 6000e mislim da je stvarno previse , jer navodno je rekao da ce spustiti za "put"' samo cenu . 
Najvise me obradovao onaj sivi , tako da jos se razmisljam jer je ipak 2.0 
Pitanje ovako uopsteno , da li se na svaki e46 moze ugraditi onaj multifunkcionalni volan sa tempomatom i da se spoji da funkcionise normalno , jer taj sivi nema komande na volanu 
 
 
Ja sam gledao taj iz Coke pocetkom godine. Bio je 4200 tada.

Kada smo upalili malo je dao gasa i ler je bio dobar tada. Medjutim i hladan i na radnoj temp. Je motor zveckao. Rekao je da su verovatno hidropodizaci (ako se dobro secam, pise u postovima) ali nije hteo da spusti cenu. Pritom je imao 2 pocepane gume 1/2 krove felne. Kasnije je rekao da je zamenio ulje i da ne zvoni vise.

Limarijski jeste ok koliko se secam, mislim da se i meni cinilo da kvacilo havta pri vrhu. Bilo je jos ponesto ali se ne secam.

Jebiga, da sam ranije video da ti odgovorim... Doduse najbolje je kada odes i vidis licno.

Gledam oglase u EU, 6000EUR 325ci ima falinki tako da bez 10 holjada izgleda ne vredi gledati.

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16195817/bmw-320-320i

Vidi i ovaj, vlasnik je u Fb grupi Aca cabrio i kaze da je vozilo u top stanju i sa pravom km. Meni 320(M52) nije zanimljiv pa nisam gledao.
Link to post
Share on other sites

Daleko mi je cak tamo ici... 

Koliko se generalno cene i 320i 150hp, jel vredi kupiti neki u bas dobrom stanju i dodatno ga srediti, trokraki m volan, mtech kadice, pirketov izduv, 19ke felne... 

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, boris28 said:

Daleko mi je cak tamo ici... 

Koliko se generalno cene i 320i 150hp, jel vredi kupiti neki u bas dobrom stanju i dodatno ga srediti, trokraki m volan, mtech kadice, pirketov izduv, 19ke felne... 

Kada gledas da kupis stariji auto, gledaj za pocetak da je mehanicko-limarski u dobrom stanju. Pusti kadice, pirketa, felne.... 

Ako je auto u svojoj osnovi pristojan, lako ces dalje za kozmetiku i ulaganja po tom pitanju.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Koliko su tacni ovi podaci koje sam nasao sa stranog foruma 

Stroker can truly come in handy if you need to increase the power of your 2.0-liter engine a bit. Of course, you will to be able to turn M52B20 to M52B28. However you can proceed with upgrade that will make your motor really close to M52B26. In other words it is possible to turn it into 2.6-liter engine. You will need new crankshaft, 135 mm connecting rods, M52B28 injectors. You can use stock pistons. However you will need intake manifold from M50B25 and performance exhaust system. When the upgrade is completed, we will have a brand new engine with 190-200 HP and acceleration that will become much more aggressive.

Jel se menja blok motora u ovom slucaju ? 

Link to post
Share on other sites
On 12/23/2020 at 4:25 PM, boris28 said:

Da, da ima 4 cevke pozadi, bio je na oglasima i sklonjen je, nadjem nekako broj, i decko kaze da je odustao od prodaje da je ulozio cca 1500e za manje od godinu dana,pa se jos razmislja oko prodaje! 

 

Svakako cu ici pogledati pa saljem dalje kako je proteklo sve 

Svi se razmisljaju oko prodaje neckaju se kao da imaju zlatnu polugu, a prodaju neopevane leseve! Nabedjeni likovi strasno.... Pozeleo sam ti vec srecu, a vidim da ce ti trebati stvarno :) 

Link to post
Share on other sites

Taj stroker koji opisujes i nije bas stroker, odnosno ne buse mu se cilindri, ostaje isti blok......posledicno, i dobici nisu neki.

I ja sam razmisljao kako da unapredim M54B22, pa sam odustao....puno para, malo se dobije.

Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, hermes said:

 

I ja sam razmisljao kako da unapredim M54B22, pa sam odustao....puno para, malo se dobije.

E46 se vrlo lako unapredi, kupi se e39 🤭

Link to post
Share on other sites
On 1/20/2021 at 12:41 PM, Djoksa530i said:

Svi se razmisljaju oko prodaje neckaju se kao da imaju zlatnu polugu, a prodaju neopevane leseve! Nabedjeni likovi strasno.... Pozeleo sam ti vec srecu, a vidim da ce ti trebati stvarno :) 

Bukvalno to , hvala na pozeljenoj sreci , trebace je na izvoz .

Blagi uzas je , pogledao sam jedno 10 komada , i jedini koji vredi je sivi iz teme , ima ga na polovnim automobilima . 

Stvarno je auto ocuvan , sve radi , motor se ni ne cuje kako lepo radi , ali nisam odusevljen kako ide 2.0 150ks , ocekivao sam malo vise ipak je 6-ak. i nema nista opreme skoro ...

od ulaganja ima jedino plocice , da se poravnaju diskovi , i nesto sitno oko trapa , viljuska npr. 

 

Da li ima neko informaciju sta je sa ovim autom ?    https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17384373/bmw-330?ref=search-normal&position_ref=24

 

Link to post
Share on other sites