Kupovina Bmw e46 330i


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

13 minutes ago, Djoksa530i said:

Lici na 318i a 330i , ne znam ali na prvu onako odbojan

ne znam sta su radili sa tim crnim gde su narandzasta sedista , navodno isto neki stroker , ali jedan lik kaze da misli da je ceo motor zamenjen ,

 

btw link do sivog 320i  https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12664649/bmw-320-ci?ref=search-normal&position_ref=24

Link to post
Share on other sites

Ja kad kupujem se nabijem stpljenjem, nikad prvo ne prodam pa da onda na brzinu kupujem i da mi je frka...  Dakle laganica tražim, pa i više meseci, i dok ne nađem šta želim, da je baš dobar i da mi se baš sviđa, pare ne dajem... A kad nađem takav, brzo reagujem.

Previše je onih koji samo gaze i nedovoljno ulažu pa otuda puno lomina. Da ne spominjem vraćene kilometraže i masu prevaranata i lažova sa oglasa, muka mi je od njih, svako bi bre svakog da zavrne, jadno i tužno.

 

Link to post
Share on other sites
On 1/23/2021 at 9:31 AM, Sigtran said:

Ja kad kupujem se nabijem stpljenjem, nikad prvo ne prodam pa da onda na brzinu kupujem i da mi je frka...  Dakle laganica tražim, pa i više meseci, i dok ne nađem šta želim, da je baš dobar i da mi se baš sviđa, pare ne dajem... A kad nađem takav, brzo reagujem.

Previše je onih koji samo gaze i nedovoljno ulažu pa otuda puno lomina. Da ne spominjem vraćene kilometraže i masu prevaranata i lažova sa oglasa, muka mi je od njih, svako bi bre svakog da zavrne, jadno i tužno.

 

Ova prica za potragom je pocela sigurno 2 meseca pre nego sto sam otvorio temu , i dalje sam strpljiv , cak iako sam prodao svoj auto , cekam isti trenutak kao ti da ispadne nesto dobro i brzo da reagujem. 

Taj sivi 320i sa 118.000km sam uspeo spustiti na 4300 sa 4700 , navodno kaze covek da je i on bio mlad i kao eto dao bih ga za tu cenu. 

Samo sto se ne razumem bas u cene bmw -a i ne znam dal vredi dati tolike pare za 2000 god auto , plus kad bi ga sredio kako bih voleo da bmw izlgeda , dosao bi do 6000 sigurno 

Oprema vise manje , danas se sve moze uklopiti i multifunkcionalni volan i tempomat sve zivo .

ali ne bih bas m52tub20 , nije mi sad nesto vau da kazem kako ide , ide on ali nisam odusevljen nesto , Bolje mi je isao audi b4 116ks .

Link to post
Share on other sites

Gledao sam oglase , i odem pogledati bmw 120 2006 godina.

izgleda okej auto , kakvih sve ima . i nije mi vrag dao mira da ga ne proverim na car vertical , imao sam sta i videti .

Informacije su po meni tacne , jer i u servisnoj knjizi ima zapisa do 118.000 km , i taj neko je debelo prelazio kilometara sa njim . 

 

 

 

Link do automobila

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17562819/bmw-120-dm-paket2setat0p?ref=search-normal&position_ref=7

 

Screenshot-2.pngScreenshot-3.png

Link to post
Share on other sites

Poprilicno sam skeptican sto se tice dizela , ovaj mi je delovao zanimljiv zbog full M paketa opreme i 15 minuta je bio udaljen od mene , pa reko sto da ne pogledam , nemam sta izgubiti.

Gledam da ih izbegavam zbog skupog odrzavanja i  delova , jer ja godisnje predjem 15.000 i to ako imam puno terena na poslu . inace bude oko 8-9000 km , a da nadjem bas nekog dizela u extra stanju je kao igla u plastu sena. 

Inace nisam sedio i vozio keca nikada , ali pozicija sedenja vozaca je fantazija . "Momacki auto"

Kakvi su im benzinci . da li imaju problem sa lancem kao dizeli iznad 2007 god ? 

 

Link to post
Share on other sites

 

Po meni, jedini benzinac koji dolazi u obzir je 2,0 sa 170ks. Ali...

Motor kao motor dobar, ako se koristi dobro ulje, , ali pošto je motor sa direktnim ubrizgavanjem, ume da pati od naslaga karbona na usisnim ventilima. 
Slabe tačke su prateće stvari na motoru. Dizne , bobine (4 komada), pumpa visokog pritiska, pumpa u rezervoaru i diferencijal pozadi. Inace, jako osetljive dizne. Tek sa 12-tom revizijom dizni da su resili vise manje sve probleme sa njima, ali to opet nije sigurica da kada ti utrci prljavo gorivo da nece da naprave problem. Neka iskustva kod nas kazu da moras sipati EKO racing 98 benzin u njega, posto zna da sa svakim drugim da pravi probleme. Ima lanac, tako da nemas velikog servisa, mada ume da se rastegne i zatezace treba kontrolisati. 
Pumpa visokog pritiska se menja na 200k km i jako je skupa, recimo 1000 eur je nova.
Tuning opcija nema posto je atmo benzinac, ne bar za neke normalne novce.
Ima tu i nekih modernih stvari kao thermal management motora. Termostat sa grejačima, zavesice na radijatoru koje se otvaraju i zatvaraju i sl. Sve to ume da zajebava. Takođe ima i 2 katalizatora, koji su vrlo zajebani za skidanje ili zamenu. 

Motor je jako elastican, linearan i ume lepo da povuce. U gradu ne ocekuj ispod 10-12 potrosnju, na magistrali moze i ispod 5, a na autoputu 130-150 oko 7-8l.

 

Bez obzira na sve napisano, ja bih kupio E87 120i. Jer bilo koji motor tako kad izanaliziras, mozes samo za glavu da se uhvatis od potencijalnih troskova. Ali s takvom logikom, ne da ne bi vozio bmw, nego ne bi vozio kola uopste.

 

 

Link to post
Share on other sites

Au ovaj je presao igricu sa kilometrazom, dosta je prelazio i do 2012 , a onda ga neko nije ugasio , koliko je sve to kad se sabere do danasnjeg dana 800k?!?

 

Ja odustah od nekog f20 sto sam saznao da je 2018 imao 244, a sad 195k

Link to post
Share on other sites

@boris28 Koliko ti je zapravo bitna ta snaga? Ja ću sad 26 godina, može se reći da sam još uvek mlad i iskreno pre bih uzeo onaj očuvani 320i i držao ga u fabričkom stanju nego seriju 1 osim ako nije neki 130i. E sad, koji će ribama više da se sviđa ne bih znao da ti kažem. 😂

Razumem te što se tiče snage, hteo sam i ja jači M54 ali kad nema... Sad kad ga vozim i nije toliko bitno jer svakako ne jurim maksimalnu brzinu ili se trkam od semafora do semafora. Ako ti je to bitno uzmeš neki S3/Golf R i bićeš najbrži. 😄

Link to post
Share on other sites

Platforme za provjeru istorije treba uzeti sa rezervom. Ne znam koliko i da li Car Vertical naplacuje za izvjestaj, ali samo ukoliko taj izvjestaj sadrzi servisnu istoriju moze se pretpostaviti da je tacna. Ukoliko je npr zadnji servis bio na 118.000 i platforma posle toga nema nikakve dalje informacije, oni ce pretpostaviti kolika je trenutna kilometraza na osnovu istorije za koju ima informacije. Ako je mogao nakon toga biti u garazi ali on ce i dalje racunati da godisnje prelazi istorijski prosjek i ti neces imati tacan info.

 

U USA je najbolja platforma za provjeru istorije CARFAX ali kosta oko $40 po izvjestaju. Oni daju neku pinku servisima za informacije o servisu i tako imaju uvid u stanje auta. Ali ni oni ne mogu biti tacni 100% ukoliko auto servisiras sam. Ili ukoliko udes nije prijavljen osiguranju, oni ne znaju da je bio cuknut. Dakle te platforme treba uzeti sa rezervom, cak i najbolje.

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, boris28 said:

Poprilicno sam skeptican sto se tice dizela 

Gledam da ih izbegavam zbog skupog odrzavanja i  delova , jer ja godisnje predjem 15.000 i to ako imam puno terena na poslu 

 

 

Ako ces gledati iz ugla troskova, jeste skuplje odrzavanje ali godisnji troskovi voznje su sigurno veci sa m54.

Naravno zadovoljstvo nema cenu

 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, miloss said:

@boris28 Koliko ti je zapravo bitna ta snaga? Ja ću sad 26 godina, može se reći da sam još uvek mlad i iskreno pre bih uzeo onaj očuvani 320i i držao ga u fabričkom stanju nego seriju 1 osim ako nije neki 130i. E sad, koji će ribama više da se sviđa ne bih znao da ti kažem. 😂

Razumem te što se tiče snage, hteo sam i ja jači M54 ali kad nema... Sad kad ga vozim i nije toliko bitno jer svakako ne jurim maksimalnu brzinu ili se trkam od semafora do semafora. Ako ti je to bitno uzmeš neki S3/Golf R i bićeš najbrži. 😄

Pa volim stisnuti iskreno gde mogu , ali taj e46 sivi je nekako trom jako , u prvoj kad sam nabio pun gas bukvalno gledam u obrtaje kako se polako penju , palio se senzor za proklizavanje ali nije se nista osetilo . Jedino me to odbija . 

 

Sto se tice odrzavanje nije mi problem platiti i original deo za ono sto mi se svidja , npr. sto je Hermes naveo za  E87 120i mi je skupo jer mi se taj auto ne svidja, a da nadjem e46 330i u pristojnom stanju , koliko sebe poznajem ulozio bi jos sigurno 80% vrednosti auta , sto se tice i mehanike i estetike. 

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, boris28 said:

Pa volim stisnuti iskreno gde mogu , ali taj e46 sivi je nekako trom jako , u prvoj kad sam nabio pun gas bukvalno gledam u obrtaje kako se polako penju , palio se senzor za proklizavanje ali nije se nista osetilo . Jedino me to odbija . 

 

Ne znam sta si ocekivao od 20+ godina stare platforme ?! :D Cak i da je auto u izvrsnom stanju, ne mozes ocekivati da te lepi za sediste, pogotovo u toj verziji motora. Ako ti je brzina na otvorenom primarna, onda gledas neku moderniju platfromu automobila, koja kombinuje dobre perfomanse i razumnu potrosnju. 

E46 330i ti je vise entuzijaizam/hobi koji ce verovatno zahtevati puno ulaganja da bi radio kako valja. 

 

Link to post
Share on other sites
Platforme za provjeru istorije treba uzeti sa rezervom. Ne znam koliko i da li Car Vertical naplacuje za izvjestaj, ali samo ukoliko taj izvjestaj sadrzi servisnu istoriju moze se pretpostaviti da je tacna. Ukoliko je npr zadnji servis bio na 118.000 i platforma posle toga nema nikakve dalje informacije, oni ce pretpostaviti kolika je trenutna kilometraza na osnovu istorije za koju ima informacije. Ako je mogao nakon toga biti u garazi ali on ce i dalje racunati da godisnje prelazi istorijski prosjek i ti neces imati tacan info.
 
U USA je najbolja platforma za provjeru istorije CARFAX ali kosta oko $40 po izvjestaju. Oni daju neku pinku servisima za informacije o servisu i tako imaju uvid u stanje auta. Ali ni oni ne mogu biti tacni 100% ukoliko auto servisiras sam. Ili ukoliko udes nije prijavljen osiguranju, oni ne znaju da je bio cuknut. Dakle te platforme treba uzeti sa rezervom, cak i najbolje.
Za neka novija kola gde km igra ulogu je dosta dobar, ako je oglasen na 180k, a u izvestaju stoji poslednja evidencija 260km pre 3 godine, jasno je o cemu se radi.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Da se javim , Uspesno kupljen 120d m47 2006 god . 

Proveren u Cubiju inace to mi dodje tetak pa jedino u njih imam poverenja . Pohvalili su auto da je u jako dobrom stanu i napisali sledece sta treba da se radi

-Mali Servis (to radim za vikend sa drugarom . komplet fileri ulje i separator uljnih para)

- Diskovi i plocice 

- Ulje u kocnicama 

- Lamela - Prosli vlasnik je menjao zamajac korpu i druk lezaj , navodno mu je majstor rekao da je lamela dobra i da se ne treba menjati , po meni malo vislje hvata , ali sredice se . 

- i nosac menjaca 

Moram da pohvalim prodavca na iskrenosti , spustio je cenu za sve sto se treba raditi (Mali servis , Plocice , poliranje farova , radio sto je izgubio piksele ...)

Da li imate neku preporuku za nekoga ko mi moze srediti parking senzore jer ne rade , i hocu da ugradim tempomat , po mogucnosti da je iz Novog Sada , moze i dalje ali ako resava kroz kratak vremenski period da ne moram ostavljati auto.

 

Saljem slike cim operem auto , uzasno je vreme ceo je prljav , i kisa vise nikako da se odluci hoce li pasti ili ne 

 

 

Link to post
Share on other sites