Motorno ulje


Recommended Posts

Pozdrav, bmw x5 e53 3.0d 160kw dosad sam koristio Castrol 5w 30 LL04 , ali tog ulja vise nema u ponudi za BMW vozila, mozete li mi reci sta vi sipate koje ulje mislio sam preci na BMW twin power turbo 5w30 kakvi su vasi utisci i preporuke. Hvala 

Link to post
Share on other sites

Zdravo. Sto se tice Castrola, znam da je bio 'Edge M' 5w30 sa LL04, ali izgleda da ga vise nema. Ja cu u moj x3  da sipam, od narednog servisa, Castrol Magnatec C3 5w40 LL-04
Da, Motul X-clean ima LL04 odobrenje, pa mozes koristiti. Motul je mozda i najskuplji ali je svakako u top5 ulja.

Negde sam procitao da Shell HX8 ima LL04, ali izgelda da nema. Shell Helix ultra ima LL-01. Za LL-01 ima vise ponude, npr. Mobil super X1, ali ulja sa LL-01 dugorocno nisu dobra za nase DP-FIltere.  Mada u jedom-dva intervala servisa nece stetiti.

Mobil Super 3000 XE 5w30 ima LL-04 odobrenje, bar tako pise uvde u ponudama. http://www.ulje.rs/shop/product.php?productid=17652         https://www.silux.rs/proizvodi/dodatna-oprema/motorna-ulja/170715/motorno-ulje-mobil-super-3000-xe-5w30-1l

I naravno BMW twin power Longlife04. Neke kolege su preporucivali da se uzme u ovlascenim servisima, npr. u Delti, ne znam kakve su cene. U tim BMW pakovanjima je valjda Shell ulje, jer su od 2015. partneri, mada u to nisam siguran, sem da jesu partneri svakako. Ranije je dugo na tom mestu bio Castrol, kao sto svi znamo. :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Uzmi slobodno shell sa ll04 ili to "original" bmw ulje jer je cak ispod 10e litar ali je unutra shell, mozes i motul naravno, samo da ispunjava standarde. Generalno menjanje redovno je bitnije da li je shell ili motul

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Meni je motul vrh bio uvek, malo sam specifican pa sam primecivao da mi je auto bucniji bio recimo pred servis kad je na Castrolu od Motula, u sustini nije po meni strasno ni u ovlascenim zavisi da li se radi servis na budzetu ili se siroke ruke. Ako radis ko ja na 10k onda par stotina dinara nije tako velika razlika. Ravenol isto skroz super itd itd. Puno  puta se i pricalo osnova je dobar servis tako da nije problem ni jedno. Ovo sto sam ti poslao je bas za vozila sa dpfom zbog deterzenata i sl.

Link to post
Share on other sites