Keder sofersajbne/poklopac brisaca


Recommended Posts

Imam jedno pitanje vezano za prilicno poznatu boljku E46 i E90 modela, a to je propadanje plastike koja naleze na sofersajbnu i pokriva motor brisaca. Na E46 ispuca i kruni se, a na E90 se odvoji od sofersajbne i napravi prolaz za kisu itd.

Pricam o ovom delu: BMW.jpg

Na zapadu je sistem jednostavan, kupis celu novu plastiku (200$ original ili 100$ aftermarket) i zamenis. Medjutim postarina do Srbije za tako veliku stvar je astronomska i ulazis u troskove carinjenja itd, sto verovatno izadje na 300+ evra sto i nije bas razumljivo za tako nesto.

Privremeno sam problem resio sa "navlakom gume" sa Aliexpressa, koja se kao lajsna navuce na postojecu losu, ali je to privremeno resenje i voleo bih da to resim trajno.

Sta mi je ciniti u ovoj Balkanskoj zemlji? 😁

Link to post
Share on other sites

Pisao sam u mojoj temi za e46 o tome, 6400 din sam platio u Radulovicu deo i uzeo lepo montirao i evo vec skoro godinu dana nikakv problem :) Od tad ni staklo ne magli kad je hladno i kisovito. Torpedo je nas naziv za to tako da uzmi i miran si.

Link to post
Share on other sites

Taman posla, moj sam cekao 7 dana, posle par meseci uzimao jos jedan za drugi auto i imali su odmah na stanju. Jedino sto mozda budes morao  da odneses avans ali rese ti to najmanji problem. Ima delova itekako i tako neki delovi za koje se veruje da su skupi uopste nisu ja uvek proverim prvo oem cenu :D

Link to post
Share on other sites