Neki moji utisci E90/91 VS E87


Recommended Posts

Reših da podelim utiske i neočekivani zaključak. Možda će nekog zanimati, a voleo bih da čujem još utisaka.

Naime, ja posedujem BMW 118d 2006. sa sport vešanjem, sedištima i volanom (po VIN-u) i 17" felne. Remap urađen na 141 ks/307 Nm, čisto da se rastereti malo.

Kum je kupio E91 320d, 163 ks. Lepa oprema, navigacija, kožna sedišta (nisu sport), standardno vešanje i 16" felne..  

 

Oba auta su utegnuta (moj je za nijansu bolji). Njegov auto je bio kod mene nekoliko dana, oa sam mogao lepo da ga testiram. Enterijer lepo izgleda, luksuzniji je, prostraniji je. U božnji je mekši, upravljiv je, ali je mekši. Ima tu do manjih točkova i većeg međuosovinskog rastojanja, ali mislim da veliku ulogu igra vešanje 

Moram priznati da sam više očekivao. Jeste sportski nastrojen, ali nekako mi je...

Jedva sam čekao da sednem u svoj auto. Većinu vremena ga vozim kao penzioner, ali i sa takvim stilom mi se bolje vozi. Da ne pominjem sedišta koja su u sport varijanti neuporedivo udobnija, a i mnogo bolje drže pri oštrijoj vožnji.

 

Možda nisam probao adekvatnu 3-ku za poređenje, ali u ovakvim setup-ima, nema sumnje da bih uzeo keca bez razmišljanja 

 

Kakva su vaša iskustva?

Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Desmo said:

Koji su motori u pitanju, oba m47?

Da, oba M47.

Motorizaciju nisam uzimao u obzir jer idu manje-više isto. Moj sa remapom i manjom kilažom u odnosu na njegov stock.

Link to post
Share on other sites