Bmw x3 e83 2007 god SPADA KAIS SA KOMPRESORA KLIME


Recommended Posts

sta se desava,kais koji povezuje kompresor klime i radilicu auta uvek spada kad ukljucim klimu,dobre su remenice,ne "sevaju" dok auto radi,ne znam sto to tako spada,majstor mi kaze da su remenice u redu i da probam sa drugim kaisem sto po meni nema neku logiku...jedno laicko pitanje od mene,da li postoji spaner ili ti zatezac kaisa izmedju radilice i kompresora klime? hvala svima koji se ukljuce da mi pomognu...u pitanju je motor m47 150 konja

 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Ako se dobro secam, tu nemas zatezac ili spaner, vec moras da uzmes kaiš od elastinina (ako sam dobro napisao), elastican je, koji je bas za to i on se rasteze sam kad ga montiras i samim tim i bude zategnut kad je namontiran.

Edited by Sale-Sombor
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

evo drugari nakon duzeg vremena da se javim,
problem je bio u kompresoru,tacnije kao da kompresor nije bio od mog auta vec od nekog drugog (verovali ili ne) , spadao je zato sto je remenica kompresora bila ispred remenice radilice za kanal i po... a posto stoji na 3 srafa nema stelovanje,kupio polovan drugi kompresor od Marka iz Male Plane i zamenio i resio problem,sada je u ravni sa radilicom i ne spada kais...
I EVO OVIM PUTEM AKO TO UOPSTE SME DA IZREKLAMIRAM PRAVOG COVEKA ZA DELOVE ZA BMW
HVALA MARE!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites