Service due since 01/2000


Recommended Posts

Pozz društvo,

pre deset godina je počela moja priča sa bmw-om, vozio sam e46 model, diesel agregat od 150hp i bio sam prezadovoljan. Kako je došlo vreme za zamenu, rešio sam da nastavim sa bmw tradicijom pa sam se “ponovio” sa bmw x3 f25, 2.0d, 2011. godište, sa automatskim menjačem. Sve je ok, služi ok... nisam stručnjak ali mi se čini da je vozilo za svoje godine u stanju 8/10. Jedino što mi bode oči je problem koji mi se pojavi po uključivanju, naime, na instrument tabli mi izda upozorenje “service due since 01/2000”, nakon par sekundi to se isključi i sve radi ok. Probao sam da ga ručno resetujem (youtube škola), ali bezuspešno. Takođe, greška je vidljiva i na centralnoj konzoli u opciji Service required/vehicle chek. Lokalni majstori nisu znali da mi pomognu, verovatno moram u ovlašćeni servis. Zanima me da li se neko susretao sa ovakvim problemom i koji je eventualni način rešavanja problema (ukoliko postoji neka caka) 😉

Link to post
Share on other sites

Zdravo

Taj problem mozhe da se pojavi ukoliko ti je akumulator slab. Ako si siguran da imash dobar akumulator, pokushaj da uradish "software reset", izguglaj kako se to radi, isto ulazish u tajni meni sa onim trip resetom. Ukoliko ni to ne pomogne, probaj da odspojish klemu sa akumulatora i pusti pola sata tako da stoji. Ukoliko ni to ne pomogne, onda morash da updatujesh software na najnoviju verziju, to radish u ovlashcenom servisu ili nekom boljem, koji znaju to da rade.

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 3/24/2021 at 9:46 PM, mzex said:

Zdravo

Taj problem mozhe da se pojavi ukoliko ti je akumulator slab. Ako si siguran da imash dobar akumulator, pokushaj da uradish "software reset", izguglaj kako se to radi, isto ulazish u tajni meni sa onim trip resetom. Ukoliko ni to ne pomogne, probaj da odspojish klemu sa akumulatora i pusti pola sata tako da stoji. Ukoliko ni to ne pomogne, onda morash da updatujesh software na najnoviju verziju, to radish u ovlashcenom servisu ili nekom boljem, koji znaju to da rade.

Da se zahvalim na pomoći, problem rešen kod kuće, skinuo sam klemu na pola sata i sve se vratilo u normalu. 

Hvala 👍🏻👍🏻

Link to post
Share on other sites