Kupovina BMW 4 (F32)


Recommended Posts

Pozdrav ekipo. Prije neki dan mi je zapao za oko ovaj model, pa me zanima vase generalno misljenje. Bio sam da ga pogledam, osim sitnijih ogrebotina i to da pri otvaranju vrata, prozor kao da se previse spusti i onda kaci gumu i ima onaj osjecaj zapinjanja, drugih "falinki" nema :)

Evo linka:

BMW 420i

Link to post
Share on other sites

Jasno mi je to za okvir. Ajde pokusacu da objasnim na slici ispod.

https://imgur.com/1Y7Pftd

Dakle, u ovom dijelu gdje sam obiljezio, tu postoji gumeni dio. I sada, kad treba vrata da se otvore, prozor se spusti malo, za nekoliko inca, ali u ovom slucaju, kao da ode malo vise ka toj gumi, i podvuce se, stvarno minimalno, ali dovoljno da zapinje za tu gumu pri otvaranju. Pokusao sam nesto na google da nadjem o tom problemu ali nijesam uspio. E sada, da li treba na neki nacin da se resetuje otvaranje prozora ili je tu drugi problem, stvarno ne znam.

Svakako me zanima i generalno misljenje o ovom modelu? Da li ga juriti ili mozda cekati dobar F30. Da napomenem da mi ne smeta sto je kupe 🙂

Edited by Filip92
Link to post
Share on other sites

Ja vozim F06, isto ima takve prozore bez okvira, evo neki dan sam mijenjao motor podizacha u vratima, i to se sve shteluje o chemu prichash. Treba specijalni alat za to, ali uglavnom, staklo se pomiche u svim pravcima, gore, dole, lijevo, desno, nagib. Kacimbas mi je to radio, namuchio se poshteno, ali je super odradio :)

Link to post
Share on other sites