ET20 felne na e90?


Recommended Posts

Pozz svima..Dobio sam neke felne od e60, style 138,  17ice, 7,5 J, ali ET20. Sad me muci, moze li to da pase na e90? Znam da za e90 ide od et30 ili et34, ali ajd rekoh da pitam...Elem, ja bih stavio gume 225/50 17..E sad znam pouzdano da sa gumama 225/45 ne bi bilo problema, tj. nema kacenja o rubove, ni kad se voze nazad 2,3 coveka, pricao sam sa likom koji vozi felne od e60 na e90, sa et20, i 225,45 gumama. Ali ja nesto ne volim previse te bas niskoprofilne gume, jest da izgleda lepo felna s njima i ceo auto, ali radje bih zadrzao malo udobnosti, ako je to moguce. Pa de mi recite, ako je ko imao iskustva, moze li na et20 felni, da pase 225/50 guma na e90 pre LCI, i da nema nekih problema sa kacenjem o plastike i rubove? Hvala

Link to post
Share on other sites

A da zaboravih da dodam: lik sa kojim sam pricao nema nikakve distancere ni napred ni nazad, sve je morao da skine, i nema problema sa kacenjem o rubove. Zapravo zadnja guma mu je 245/45, uspeo je to da uglavi na 7,5J felnu i to i izgleda lepo na autu i ne kaci o rubove, a prednja guma mu je 225/45.

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, ralle said:

A da zaboravih da dodam: lik sa kojim sam pricao nema nikakve distancere ni napred ni nazad, sve je morao da skine, i nema problema sa kacenjem o rubove. Zapravo zadnja guma mu je 245/45, uspeo je to da uglavi na 7,5J felnu i to i izgleda lepo na autu i ne kaci o rubove, a prednja guma mu je 225/45.

Sa 225/45 neces imati problem kao da imas distancere 15mm. Ako hoces da menjas za bas felnu od e90 javi se u inbox

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima..Znam da je fabricka kombinacija 225/45 na 17cama, ali cini mi se da ce auto dosta biti tvrd, a je to ich ne volem :D Trenutni zimski set mi je 205/55  R16 i meni je to sasvim zadovoljavajuce sto se tice udobnosti za auto  neke srednje velicine kao e90..I zato pokusavam da i letnji set uklopim  u nekim malo vecim ali slicnim dimenzijama, da ne bi previse izgubio na udobnosti, pa trazim da vidim jel to moguce uklopiti na ovim pomenutim felnama.. ako je neko imao konkretna iskustva da je probao gume 225/50 na et20 neka napise, cisto da ne bacam pare, ako ce to da grebe o rubove :) Hvala

Link to post
Share on other sites