Recommended Posts

Caos ljudi bmw e60 - hteo bih da ugasim prednje parking senzore jer crkavaju non stop i da ostavim samo zadnje da rade. Kapiram da vadjenjem osiguraca necu resiti problem vec verovatno treba da se kodira? Imam Inpa i NCS Expert ali nisam do sada nista radio pa ako neko moze step by step da napise bio bih zahvalan ili ako moze i online da se odradi, ako treba platicu :).

hvala!

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Stefan L. said:

ja sam na svakom e60 imao i napred i nazad pdc nikad mi nije crko ni 1. :) mora da te nesto drugo zeza, proveri ipak, steta je da ih nemas.

branik je menjan izgleda je prosli vlasnik imao incident, verovatno je sjebana instalacija tu ili sta vec pa kao da zaobidjem auto elektricare i novi trosak. :) 3 puta sam menjao napred u roku od godinu ipo i zato bih radije da ga posecem jer cim jedan crkne bukvalno ceo sistem ne radi...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mislim da nema načina da se ostave samo zadnji parking senzori tamo gde je PDC predviđen za prednje i zadnje... 

Tako je barem bilo na mom e39 svojevremeno, jedan prednji bio neispravan i hteo sam da ostavim samo zadnje u funkciji ali ipak morao sam da sredim - srećom, našao sam polovni original upola cene i sređena stvar.

@Stefan L. Može senzor da cvrcne ako recimo preblizu držiš "pušku" za pranje kola pod pritiskom...

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 7/4/2021 at 7:32 PM, Sigtran said:

Mislim da nema načina da se ostave samo zadnji parking senzori tamo gde je PDC predviđen za prednje i zadnje... 

Tako je barem bilo na mom e39 svojevremeno, jedan prednji bio neispravan i hteo sam da ostavim samo zadnje u funkciji ali ipak morao sam da sredim - srećom, našao sam polovni original upola cene i sređena stvar.

@Stefan L. Može senzor da cvrcne ako recimo preblizu držiš "pušku" za pranje kola pod pritiskom...

cisto za one koje zanima mozda u buducnosti slicna stvar da potvrdim da je moguce odraditi da rade samo zadnji. Posto nisam sam uspeo, lik kod kog sam oterao auto je odradio neku promenu vezanu za Vehicle Order i promenio brojeve iz 508 u 507 i Tu mora da se ukodira i board monitor da crta drugu sliku i modul parking senzora da koristi samo zadnje, to je ono sto mi je on rekao i funkcionise. Uglavnom problem resen hvala na pomoci svakako.

Link to post
Share on other sites