BMW F30 320d - 2017


Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

Nakon rednog sestaka benzinca, prelazim na cetvrtaka dizela, odlicno zar ne? 

F30 320d 140kw, na satu 172 000.
Uskoro ubacujem slike.

Kakva su vasa iskustva sa tim motor, sta ste naculi o njima?

To je ta famozna kilometraza za zamjenu lanca, ali navodno je u faceliftu rjesen problem sa lancem?


Puno me pecka sto su u Njemackoj radjeni servisi na 30 000km, al sta je tu je....

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Ja imam auto 2016god sa tim motorom, i od kad je kod mene menjam ulje na 12/15k km, U sustini svi kazu da nema problem sa lancem, a inace je problem nastajao na ranijim serijama verovatno zbog tog dugog intervala zamene. Ja nisam menjao lanac a imam 174k na satu. Vise se plasim onog kao dozivotnog ulja u menjacu i DPFa trenutno

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
On 6/22/2022 at 1:27 PM, fxxM said:

Ja imam auto 2016god sa tim motorom, i od kad je kod mene menjam ulje na 12/15k km, U sustini svi kazu da nema problem sa lancem, a inace je problem nastajao na ranijim serijama verovatno zbog tog dugog intervala zamene. Ja nisam menjao lanac a imam 174k na satu. Vise se plasim onog kao dozivotnog ulja u menjacu i DPFa trenutno

 

To ulje i filter u mijenjaču mijenjaj ako do sada nisi.Ja mijenjam ulje u manuelnom mjenjaču a kamoli da se ne mjenja u automatskom.

Link to post
Share on other sites

Jos da nadjem servis koji to zna da radi. Ne verujem bas svakome...

malo sam gledao o tome i kazu da treba raditi jos na 80k km a ako se ne odradi na manje od 100k prvi put onda bolje i ne raditi, a ja kupio auto sa 135k i ko zna da li je i kada radjeno

Inace u medjuvremenu sam presao jos 10k

Link to post
Share on other sites