BMW 120d izbacuje paru na meracu ulja


Recommended Posts

Postovani, nako duze potrage naisao sam na jedan lep primerak e87-ice 120d 177ks. Auto na satu ima 185k km, a po mojoj proceni oko 250-260k km.

Danas sam probao auto i pored nekih sitnijih ulaganja, mehanicar koji mi je pogledao auto video je da prilikom rada motora, kada izvadi sipku meraca ulja izbacuje paru ili beli dim?

 Inace auto nema crnog dima na auspuhu ni malo prilikom vecih obrtaja, auspuh je suv, odlicno vuce, remontovana je turbina u garantnom roku i ociscen dpf i izvadjene klapne sa usisne grane ili nesto slicno.

Da li je normalno da izbacuje ovu paru na meracu ili je motor na izdisaju?

Unapred zahvalan

Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Panta1 said:

Postovani, nako duze potrage naisao sam na jedan lep primerak e87-ice 120d 177ks. Auto na satu ima 185k km, a po mojoj proceni oko 250-260k km.

Danas sam probao auto i pored nekih sitnijih ulaganja, mehanicar koji mi je pogledao auto video je da prilikom rada motora, kada izvadi sipku meraca ulja izbacuje paru ili beli dim?

 Inace auto nema crnog dima na auspuhu ni malo prilikom vecih obrtaja, auspuh je suv, odlicno vuce, remontovana je turbina u garantnom roku i ociscen dpf i izvadjene klapne sa usisne grane ili nesto slicno.

Da li je normalno da izbacuje ovu paru na meracu ili je motor na izdisaju?

Unapred zahvalan

Треба да замениш механичара,то ти је мој савет! Ко још извлаћи мерач док мотор ради,само неко ко поправља СТОЈАДИНЕ!

Link to post
Share on other sites

Ne mora da znači da je problem. Ako ne troši ulje(više od 1l-1.5l na 10k km) trebalo bi da je sve ok. Mada ti to ne možeš zasigurno znati. Skoro svaki zeldi malo dimi na šipku kad se zagreje. Bolje da je izmerio kompresiju,više bi znao,ovako...Kaži mi jel baš kulja dim ili...?

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, frank said:

Ne mora da znači da je problem. Ako ne troši ulje trebalo bi da je sve ok. Mada ti to ne možeš zasigurno znati. Skoro svaki zeldi malo dimi na šipku kad se zagreje. Bolje da je izmerio kompresiju,više bi znao,ovako...Kaži mi jel baš kulja dim ili...?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

Pa izlazi, recimo malo manje nego sto cigareta dimi, ne znam sa cime paralelu da napravim. Trebao sam da snimim.

Link to post
Share on other sites