BMW 120d 177ks N47D20A


Recommended Posts

Postovani, pre par dana sam pazario BMW 120d sa 177ks decembar 2007god. Cuveni N47 motor, po mojoj skromnoj proceni presao oko 250-260k km.

Auto je u vise nego pristojnom stanju, sa pristojnom opremom. Sudeci po izbledelim plastikama,uvoz negde sa juga Francuske.

Citao sam iskustva po forumu i orjentaciono znam odakle poceti sa servisiranjem, ali interesuju me misljenja strucnih ljudi sta sve zameniti prilikom velikog srrvisa jer mi je to prva stavka?  

Procitao sam i da ovi motori imaju problem sa lezajem radilice, pa da li to treba preventivno zameniti kada vec otvaram motor? 

Da li imate jos neki savet sto se motora i mehanike tice sta proveriti i srediti da bih kasnije bio miran? 

Unapred zahvalan, bice uskoro i slika cim ga malo sredim.

Link to post
Share on other sites

Odeš kod poštenog majstora i on ti kaže šta sve treba da uradiš[emoji1745] Na forumu svako ima drugačije iskustvo,što više odradiš to bolje. To je BMW,nije Punto,mora da se održava propisno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Red je da postavim koju sliku. Par slika odmah nakon kupovine auta, nakon toga se malo radilo pa cu predstaviti polako. Plan je da se zadrzi fabricko stanje.

Auto ima po vinu m vesanje, tako da se tu nista nece dirati, sem provere i reglaze trapa.

Prvo je sredjena rucica menjaca, vracena u fabricko stanje, zatim je u planu da se presvuce volan u glatku kozu i sredi rucica rucne kocnice! Tapacirani A stubovi, odlepilo se fabricko platno. Sredjeni podizaci zadnjih prozora. Zadnje sediste dubinski oprano, a prednja nisam smeo zbog grejaca. Kupljene i nove original patosnice od velura, ove gumene se raspadaju. 

Kupljene su nove Sava intensa UHP 2 ( uze i sire ) gume. Nakon Fulde i Michelina, za sada prijatno iznenadjen kvalitetom Save.

Promenjeni su bocni migavci i jos par sitnica. Sto se spoljasnjosti tice za sada je u planu da se ofarba prednji branik i poklopci retrovizora. 

Trenutno prikupljam delove za veliki servis, dobar deo je kupljen, cekam da mi stigne termostat ( preventivno ) porucio original iz Delte, kao i bmw-ov antifriz g12 i pk kais. Izbor ulja je pao na Castrol 5w30 koje sam porucio iz Nemacke. EGR je iskljucen, a planiram da izvadim i dpf dok nas ne primoraju zbog registracije.

Za sada toliko, mozda mi je neka sitnica promakla. 😊

Link to post
Share on other sites