Recommended Posts

Pozdrav. Izdao me auto na moru. Danas su mi obrtaji samo odjednom pali na 0 u toku voznje, u tom trenutku nailazim na nizbrdicu, stisnem kvacilo i pustim i auto se upali, dodajem gas ali nista se ne desava. Onda stisnem kvacilo opet, auto radi na leru normalno, ne gasi se, pustim kvacilo dodam gas opet se nista ne desava. Stajem pored puta dok se jos kotrljam i ostavio sam ga da radi na leru, stisnem gas i cim kazaljka oce da predje 1000 obrt nesto ga ugusi kao da ce da se ugasi, a kad ne diram gas radi normalno. Nakon toga ostavljam da radi tako na leru i dizem haubu da vidim da li se primecuje nesto i dok sam gledao nakon nekih 30 sekundi se ugasio sam od sebe i vise nece da upali. Inace to se desilo u toku malo zesce voznje po krivinama i brdovitim predelima, ali opet nije bilo nista previse divljacki, da sam ga terao u crveno pri saltanju itd

Jel neko imao slican problem ili moze da pretpostavi sta je da znam sta moze da me ocekuje sutra kad odslepam auto do majstora?

Edited by Buca98
Link to post
Share on other sites

Ustanovljeno je da je bosch pumpa, elektronski deo nje valjda. Traze mi ni manje ni vise nego 1400€, i to ne radi taj majstor kod kojeg je auto nego bi on njega odslepao kod nekog njegovog da ga radi itd. Tako to ide kad se pokvari auto u drugoj drzavi. Kad sam odbio odma mi je naravno ponudio nekog njegovog za slepu do Srbije, i to sam odbio. Nasao sam u Srbiji poznanika koji ce doci ovde po auto i odslepati ga u Srbiju do mog majstora i sve zajedno sa slepom i popravkom ce me izaci duplo jeftinije nego sto mi traze ova govna ovde.

Edited by Buca98
Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je najjeftina opcija bila da odes u ovlasceni BMW servis. Oni moraju da rade po cenovniku i da urade kako treba

Link to post
Share on other sites

A gde na moru ? U Grckoj ?

1,400 evra za popravak pumpe na 20+ godina starom modelu. Sto je mnogo mnogo je...

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Elvir said:

A gde na moru ? U Grckoj ?

1,400 evra za popravak pumpe na 20+ godina starom modelu. Sto je mnogo mnogo je...

U Hrvatskoj. Pa upravo to. Za 1400€ mozes da zamenis ceo motor na tom autu, a ne bosch pumpu. Slepa od tamo do Srbije do mog majstora koji radi samo bmw sa sve popravkom ce me izaci 700€ i to mi je najsigurnije jer mi taj majstor odrzava auto vec 5 godina koliko ga imam.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Golub said:

Mislim da ti je najjeftina opcija bila da odes u ovlasceni BMW servis. Oni moraju da rade po cenovniku i da urade kako treba

Slepa do Zagreba i popravka u ovlascenom, racunaj da je i tako 1000+€. Jer to nije posao od 2 sata, a oni deru po satnici i ugradjuju iskljucivo nove original delove. Bicu oderan kako god okrenes, jer ovi samozvani majstori kad vide BG table odma deru jer misle da nemas druge nego da prihvatis, a u ovlascenim je standardno dranje, pogotovo u Hrvatskoj, EU jbg. Tako da je svakako najjeftinija opcija slepa do mog majstora u Srbiji i da ga on radi.

Edited by Buca98
Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Buca98 said:

Slepa do Zagreba i popravka u ovlascenom, racunaj da je i tako 1000+€. Jer to nije posao od 2 sata, a oni deru po satnici i ugradjuju iskljucivo nove original delove. Bicu oderan kako god okrenes, jer ovi samozvani majstori kad vide BG table odma deru jer misle da nemas druge nego da prihvatis, a u ovlascenim je standardno dranje, pogotovo u Hrvatskoj, EU jbg. Tako da je svakako najjeftinija opcija slepa do mog majstora u Srbiji i da ga on radi.

Ne znam gde si tacno i koliko bi izasla slepa do Zagreba, ali verujem da negde na primorju mora biti ovlascenih servisa. 

U ovlascenom je pitanje samo posto je novi deo, posto se oni ne bave popravkom i reparacijom starih, a ruke su najmanji problem. U Srb u ovlascenom za starija auta dobijes dobar popust na sve bas da bi privukli musterije.

Iskustvo od nedavno, drug je sve BMW majstore po Srbiji zvao i gledao gde je najjeftinije da resi svoj problem i na kraju je to bilo u ovlascenom Stefanovic u Mladenovcu. privatni majstori su trazili duplo vise.

Link to post
Share on other sites
On 7/20/2021 at 4:27 PM, Buca98 said:

U Hrvatskoj. Pa upravo to. Za 1400€ mozes da zamenis ceo motor na tom autu, a ne bosch pumpu. Slepa od tamo do Srbije do mog majstora koji radi samo bmw sa sve popravkom ce me izaci 700€ i to mi je najsigurnije jer mi taj majstor odrzava auto vec 5 godina koliko ga imam.

Ne znam sta je sa tim Hrvatima. Moja zena zivi u Hrvatskoj i ladno je platila 100 evra za popravku anlasera na Puntu 1.2 iz 2000 godine. Uglavnom su ruke bile najskuplje. I to kod nekog lokalca. Za procesor motora su joj trazili 500 evra ?! Cene tehnickih pregleda/osiguranja su takodje paprene. 

Link to post
Share on other sites