Recommended Posts

Kolege Bimeri, imam jedan problem. U pitanju je M44 1.8 103kw motor. Kada ga zagrejem 40-50% i dodam gas auto ide 6500 obrtaja, ali kada se zagreje na radnu temperaturu onda vrti samo do 5500 obrtaja. E sad, otkacio sam kabal sa protokomera desava se isto, zmenio senzor bregaste desava se isto. E sad auto ima i plin. I na plinu i na benzinu se isto ponasa. Da li moze da taj problem stvaraju hidropodizaci?

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Nemanja-e36 said:

Ne znam stvarno. Ako je pobrljavio senzor probaj redom da iskopcas samo... Ako iskopcas recimo desni mozda prorade obrtaji ako ne dobija razne pogresne signale senzora...

Aha, mislis da ako otkacim senzor oda bi trebao da vuce i preko 5000 pa tako da proverim dal rade. Vazi, probacu.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Indorile said:

Bregasta kad se pojede nece da ide preko 4500/5000, ali tada ne misli na temperaturu.

Pa meni zakova tek kada se zagreje. Proveravao sam svasta i protokomer i senzore... itd. Desava mi se da kada je motor ugasen a samo dam kontakt da zuji motorcic za ler gas.

Moteo leo radi ali na prvo verglanje se upali i ugasi a na drugo radi super. Snagu ima dobru itd

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nemanja-e36 said:

Na tom snimku motor ne radi dobro... Po zvuku ili kao da klipovi ne sagorevaju jednako ili je bogata ili siromasna smesa... Nesto tu ne stima...

Kako to da proverim? Sto se smese tice? Ili bolje reci sta tu pravi problem? Protokomer?

Edited by Ligadzentlmena
Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nemanja-e36 said:

Na tom snimku motor ne radi dobro... Po zvuku ili kao da klipovi ne sagorevaju jednako ili je bogata ili siromasna smesa... Nesto tu ne stima...

http://www.318ti.org/forum/showthread.php?t=43915&fbclid=IwAR2eNbDYTCdejb4GOvndgwWsjK44fgSDXKOEXd7HtgPcuIUkKNa5PNhZc7E

_

Da li moze ovo da ga muci?
 
Procitao sam na jednom videu gde decko prijavljuje problem da mu auto nece ici preko 4000obrtaja, neko je napisao da ovaj ventil to reguljse i da je mozda on zaboo pa auto nece da ide.
Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Nemanja-e36 said:

Na tom snimku motor ne radi dobro... Po zvuku ili kao da klipovi ne sagorevaju jednako ili je bogata ili siromasna smesa... Nesto tu ne stima...

Ja sam skoro imao slican problem na E30. Uzeo sam original BMW svecice i resio problem.

Inace ovo sto nece preko 4.000 obrtaja moze biti vise faktora. U najgorem slucaju bregasta, odnosno jedna ili obe (M44 motor). Treba skinuti dekl i proveriti stanje.   

 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Elvir said:

Ja sam skoro imao slican problem na E30. Uzeo sam original BMW svecice i resio problem.

Inace ovo sto nece preko 4.000 obrtaja moze biti vise faktora. U najgorem slucaju bregasta, odnosno jedna ili obe (M44 motor). Treba skinuti dekl i proveriti stanje.   

 

Nije to snimak mog motora. Nego sam nasao na zutubu. Moj ide do 6500 kad je zagrejan 40-50% a na radnoj temperaturi nece. Moze da bude da neki senzor ne salje dobre signale, ali cudi me da se ista stvar desava i na plinu. Tu onda se motorni kompjuter ne ukljucije mnogo?

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Ligadzentlmena said:

Nije to snimak mog motora. Nego sam nasao na zutubu. Moj ide do 6500 kad je zagrejan 40-50% a na radnoj temperaturi nece. Moze da bude da neki senzor ne salje dobre signale, ali cudi me da se ista stvar desava i na plinu. Tu onda se motorni kompjuter ne ukljucije mnogo?

Mirise na neku limitiranost u uslovima kada je motor zagrejan. Jel ima katalizator ?  Najsigurnije je ipak da oteras u neki BMW servis i odradis pravilnu defektazu.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Elvir said:

Mirise na neku limitiranost u uslovima kada je motor zagrejan. Jel ima katalizator ?  Najsigurnije je ipak da oteras u neki BMW servis i odradis pravilnu defektazu.

Nema. Bio sam u Paracin da pitam u BMW servis rekli su mi da su hidropodizaci. Ali ne verujem da to moze da bude probllem. U ponedeljak idem kod Marija u Kv, na serivis pa cemo videti. Inace niko nije uspoe da mi auto prikaci za diagnostiku.

Ovo je moj motor, ima problema na startu, tj prvom paljenju.

Link to post
Share on other sites

Bio sam kod Marija u KV. Kacili smo motor na dijagnostiku. Izbacio je gresku senzora bregaste, kada smo vratili stari aenzor greska je nestala. izbaca i gresku lambda sonde na prvom klipu.

E sad, pokazuje na dijagnostici da se auto pali i gasi konatantno. Zna li neko kakav to kvar moze da bude? Mislimo da je kompjuter u kvaru?

E sad ta blokada na 5500 opet je ostala tj tu pocne da trokira.

Link to post
Share on other sites

Bio sam kod Marija u KV. Kacili smo motor na dijagnostiku. Izbacio je gresku senzora bregaste nov je izbacao gresku, kada smo vratili stari senzor greska je nestala. izbaca i gresku lambda sonde na prvom klipu kada se doda jaci gas.

E sad, pokazuje na dijagnostici da se auto pali i gasi motor konstantno. Zna li neko kakav to kvar moze da bude? Moze li bitikompjuter u kvaru?

E sad ta blokada na 5500 opet je ostala tj tu pocne da trokira.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Otisao sam kod Gaje u Ks. On je super lik i ima originalnu dijagnostiku za BMW. Pobrisao sve greske i auto radi perfektno.

E sad izbaca mi speed limitator kada malo ozezim auto tj i trecoj.

Mislili smo da je do ABS - a ali nije jer bi izbacio gresku da ne radi. 

Mdjutim problem je sto su mi zadnje gume vece od prednjih pa ne moze da ocita dobro brzinu.

Takva glupost a ko bi rekao.

E sad izbaca senzor bregaste ali samo kada se vozi auto u mestu nosta ne izbaca.

Neki predlog za senzor beegaste?

 inace je Bosova elektronika.

 

Link to post
Share on other sites